Karl Franz Opublikowano 31 Marca 2015 Zgłoś Opublikowano 31 Marca 2015 Dzień dobry, szukam swojego pierwszego niepoliestrowego granatowego garnituru na jakieś uroczystości rodzinne, egzaminy itp.. Budżet wynosi max. 1500 zł. Problemem są moje małe wymiary. Wzrost 166, klatka 90, talia 78, pas 79 cm. Dobrą propozycją byłoby np. http://eu.suitsupply.com/en/suits/york-blue-plain/P2529Y.html Wydaje mi się jednak, że przy rozmiarze 42, marynarka jest zbyt obszerna, za to spodnie za wąskie, a SS wszystko musi być w tym samym rozmiarze. Mierzyłem też marynarki w Bytomiu gdzie wszystko było za duże, w Vistuli gdzie marynarki były za szerokie w ramionach i guzik za wysoko oraz paru innych sklepach i nic nie znalazłem. Wiecie gdzie mógłbym się jeszcze udać? Cytuj
BartoszU Opublikowano 31 Marca 2015 Zgłoś Opublikowano 31 Marca 2015 Opcja Szyty na zamówienie w Bytomiu (od 1299 zł w górę) albo MTM w Vistuli - niedawno była promocja -40% i garnitur kosztował bodaj 1200 zł, ewentualnie udać się do najbliższego salonu Suit Supply i szarpnąć się na ich opcję Blue Line Personal Tailoring, ceny zaczynają się od 399 euro (ok. 1,6 tys. zł) za garnitur. Można też spróbować RTW na przykład w Peek&Cloppenberg. Cytuj
Artur S. Opublikowano 31 Marca 2015 Zgłoś Opublikowano 31 Marca 2015 Promocja MTM w Vistuli -40% to w mojej ocenie ściema. Promocją objetych jest tylko kilka tkanin, w mojej subiektywnej ocenie osobom udzielającym się na tym forum byłoby trudno cos wybrać. Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka Cytuj
Robert M Opublikowano 31 Marca 2015 Zgłoś Opublikowano 31 Marca 2015 ewentualnie udać się do najbliższego salonu Suit Supply i szarpnąć się na ich opcję Blue Line Personal Tailoring Hm, to Niemcy, Litwa czy Białoruś? Cytuj
BartoszU Opublikowano 31 Marca 2015 Zgłoś Opublikowano 31 Marca 2015 Tak, Hamburg, Mińsk lub Wilno. Cytuj
mateo_belmondoo Opublikowano 1 Kwietnia 2015 Zgłoś Opublikowano 1 Kwietnia 2015 Wiem, widziałem - ale jednak wolałbym kolor midnight blue. A nie wiem czy SS wznowią sprzedaż smokingu w tym kolorze. Btw z czego jest zrobiona podszewka w marynarce w tym czarnym? Sprawdzę wieczorem i dam znać ale na 100% rękawy są z poliestru jak w części innych garniturów SS. Natomiast reszta podszewki to chyba bamberg. Cytuj
Konrad S. Opublikowano 1 Kwietnia 2015 Zgłoś Opublikowano 1 Kwietnia 2015 Pomocy pomocy.... Ponownie wracam z pytaniem o koszulę do muchy. Jakieś podpowiedzi, gdzie poza stroną internetową Vistuli (i poza uszyciem) mogę dostać koszulę spełniającą następujące wymogi: - Kołnierz Kent - biała - spinki na mankiety - Taliowane przez duże T - 100% bawełny - najlepiej żeby z Twillu Obleciałem całe Złote Tarasy. Znalazłem jedną w Bytomi i Christianie Bergu, ale mógłbym w nich utonąć. Niby taliowane, ale to chyba takie taliowanie, żeby połechtać ego starszego pana z brzuszkiem.... Byłem w Van Thornie i hisstoria taka sama. Koszula leży na mnie z gracją worka na śmieci. Wszystko poza kołnierzykiem za duże o dwa rozmiary. Cytuj
kudlaty121 Opublikowano 1 Kwietnia 2015 Zgłoś Opublikowano 1 Kwietnia 2015 A wółczanka ? Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Cytuj
Kyle Opublikowano 1 Kwietnia 2015 Zgłoś Opublikowano 1 Kwietnia 2015 Pomocy pomocy.... Ponownie wracam z pytaniem o koszulę do muchy. Jakieś podpowiedzi, gdzie poza stroną internetową Vistuli (i poza uszyciem) mogę dostać koszulę spełniającą następujące wymogi: Ale dlaczego "poza uszyciem"? Przyzwoite MTM załatwi sprawę, tymczasem jak wynika z faktów jesteś szczupły i oprócz problemu z samym dopasowaniem fasonu (choć skądinąd pole do rozsądnych cenowo przeróbek koszul jest bardzo duże) może powstać też kwestia zbyt obszernych mankietów (co jest bardzo upierdliwe i jednocześnie najczęściej przy mankietach francuskich nie poddające się przeróbkom). Cytuj
pafcio0 Opublikowano 1 Kwietnia 2015 Zgłoś Opublikowano 1 Kwietnia 2015 Gdzie kupowałeś? RC? (dot. O.Hauptmann) formen.com.pl, była nawet ongi w jakiejś promocji. Cytuj
Konrad S. Opublikowano 1 Kwietnia 2015 Zgłoś Opublikowano 1 Kwietnia 2015 Ale dlaczego "poza uszyciem"? Przyzwoite MTM załatwi sprawę, tymczasem jak wynika z faktów jesteś szczupły i oprócz problemu z samym dopasowaniem fasonu (choć skądinąd pole do rozsądnych cenowo przeróbek koszul jest bardzo duże) może powstać też kwestia zbyt obszernych mankietów (co jest bardzo upierdliwe i jednocześnie najczęściej przy mankietach francuskich nie poddające się przeróbkom). Czy jestem szczupły? Hmm.... dzisiaj rano na siłowni się śmiałem, że tablica BMI pokazuje, że mam lekką nadwagę . A tak serio, to nie ja jestem szczupły, tylko koszule w sieciówkach szczególnie tych z wyższej półki szyje się dla klientów, którzy są w stanie na nie pozwolić. Najczęściej jest to starszy facet z brzuszkiem. Weź pod uwagę, że w przypadku koszul jedyny rozmiar jaki się uznaje to kołnierzyk. Także nie ma siły, żeby dobrze pasowała na wszystkich. Nie bardzo mam czas na MTM. Ślub za miesiąc. Czasu na styk, żeby uszyć. Wolę się tak nie bawić. Raz szyłem MTM i musieli mi drugą zrobić, bo zbyt wąską miarę zebrali na klatce piersiowej... Cytuj
mosze Opublikowano 1 Kwietnia 2015 Zgłoś Opublikowano 1 Kwietnia 2015 Nie, mocno taliowane koszule można znaleźć - Otto Hauptmann, Próchnik (kiedyś, już od dawna nie kupuję), oczywiście fitslim. Nieco obszerniejszy w talii jest Osovski, ale pod marynarkę będzie ok. Poza tym, jeśli koszula pasuje w ramionach, można dotaliować u krawca. Cytuj
Mateusz Papiernik Opublikowano 1 Kwietnia 2015 Zgłoś Opublikowano 1 Kwietnia 2015 Ja też jestem trochę zdziwiony. Taliowanie to akurat nie problem, robota z dnia na dzień u krawca, koszt znikomy. Ale ja uważam się za zdecydowanie słabo zbudowanego i wąskiego, a Wólczankowe slimy rozłażą mi się na klatce. CT i TML są akurat i nie powinny być ani trochę węższe. Czasem zdaży się nieco zbyt obszerny rękaw, ale bez szaleństw. Chyba, że przy wyższych osobach robią dużo bardziej worki? Mało mam znajomych z kołnierzykiem 38/15UK, żeby porównać - ale całe moje biuro chodzi w koszulach z popularnych sieciówek i akurat zbyt obszerne się nie przewijają nazbyt często. Albo jednak jesteś - przy swoim wzroście i kołnierzyku - szczupły, albo demonizujesz A ad meritum - jeżeli faktycznie znalezienie koszuli, która jest ok, to problem - ja bym na Twoim miejscu znalazł coś, co dobrze leży w ramionach i nie ma workowatych rękawów, bo z tym trudniej coś zrobić, a wytaliował - nawet mocno - u krawca. Parę "worków", z którymi żal mi się było rozstać, uratowałem w ten sposób - nie mówiąc już o koszulach, które po prostu były za mało slim, ale w klatce i w rekawach leżały dobrze. 1 Cytuj
Konrad S. Opublikowano 1 Kwietnia 2015 Zgłoś Opublikowano 1 Kwietnia 2015 Albo jednak jesteś - przy swoim wzroście i kołnierzyku - szczupły, albo demonizujesz Jestem raczej szczupły, choć bez przesady 183cm/85 kilo. Z tym że lubię koszule mocno dopasowane.Najbardziej mi pasują koszule Olymp Level 5, które producent określa jako "body fit". Przeróbki tych, które widziałem (Profoumo, Emanuael Berg i Bytom) nie wchodziły w grę. Trzeba by je było zwęzić na wszystkich wymiarach, w tym na rękawie. Trochę bez sensu, biorąc pod uwagę, że najtańsza z nich (Bytom) kosztowała 250 zł, także wcale niemało. Zaraz mam zamiar zamówić wspomnianą wcześniej koszulę z Vistuli. Ze zdjęcia poglądowego wygląda na wystarczająco wytaliowaną. Zobaczymy jak będzie pasować i jaka jakość materiału.... a przed weekend'em może się jeszcze do Galerii Mokotów i Arkadii przejadę. Może więcej szczęścia będę miał. Cytuj
michau Opublikowano 2 Kwietnia 2015 Zgłoś Opublikowano 2 Kwietnia 2015 @Konrad S. Rozumiem, że szukasz koszuli z krytą plisą? Jak coś znajdziesz to się pochwal, bo sam chciałbym taką kupić Cytuj
Szpila Opublikowano 2 Kwietnia 2015 Zgłoś Opublikowano 2 Kwietnia 2015 Sprawdzę wieczorem i dam znać ale na 100% rękawy są z poliestru jak w części innych garniturów SS. Natomiast reszta podszewki to chyba bamberg Na metce jest tak: podszewka - 100% bamberg podszewka rękawów - 55.9% wiskoza, 44.1% poliester Sam mam ten smoking i jestem bardzo zadowolony. W tej cenie myślę, że ciężko będzie znaleźć lepszą ofertę. Wypełnienie ramion nie przesadnie duże jak to bywa u nas w sklepach. Z własnego doświadczenia mogę zasugerować, że warto wziąć rozmiar większy niż ten z advisora, albo oba do porównania. Zwroty są banalnie proste. Ja tak zrobiłem i z proponowanego 50 ostatecznie wyszło, że jednak 52 zostaje. Leży bardzo dobrze, jedyne co musiałem poprawiać to "fałda poznańska" i długość nogawki, ten z advisora był zwyczajnie za ciasny. Cytuj
Konrad S. Opublikowano 10 Kwietnia 2015 Zgłoś Opublikowano 10 Kwietnia 2015 Ja wrócę do mojego pytania odnośnie koszuli do much z krytą plisą.... Udało mi się takową kupić i do całkiem nieźle dopasowaną. Marka Jake (więc niezbyt wysokich lotów). Całkiem nieźle dopasowaną to znaczy, że mogłaby być jeszcze bardziej. Nie jest to nic co się rzuca w oczy,ale pojawił się nieoczekiwany problem. Materiał koszuli jest dość gruby i sztywny.... No i mój garnitur nagle przestał na mnie dobrze leżeć po założeniu tej koszuli. Do tej pory mierzyłem go na koszule z cieńszego materiału i jeszcze bardziej taliowane (o około 4 cm). Oficjalnie się poddaje i chyba muszę coś szybko uszyć. Mam dokładnie 4 tygodnie. Jakieś porady gdzie się udać (najlepiej jeszcze jutro), żeby złożyć szybkie zamówienie? Rozumiem, że 4 tygodnie to pewnie jest czasu na styk. Edit: Dzisiaj zjeździłem... Nadarzyn, Fashion House w Piasecznie i Galerię Mokotów. Kupić odpowiednią koszulę z krytą plisą graniczy z cudem, żeby była jeszcze dobrze wytaliowana. Jak jest wystarczająco taliwana, to ma włoski kołnierzyk. Jak ma klasyczny kołnierzyk to jakiś dziwny kształt który spod klap marynarki sterczy. Jak ma dobry kształt kołnierza, to z kolei 20% poliestru..... i tak w koło. Na szczęście w Van Thorn obiecali mi uszyć w 4 dni robocze od przymiarki w trybie ekspresowym. Koszt pewnie około 600 zł... ale cóż zrobić. W sklepie odpowiedniej koszuli już wiem, że nie kupię. Cytuj
pirat Opublikowano 14 Kwietnia 2015 Zgłoś Opublikowano 14 Kwietnia 2015 Co Szanowni Koledzy sądzą o skarpetkach Pana Młodego? , Cytuj
Velahrn Opublikowano 14 Kwietnia 2015 Zgłoś Opublikowano 14 Kwietnia 2015 Jeśli jest to pytania na poważnie - uważam, że czarne buty (i dobrane pod kolor skarpetki) do tego stroju zupełnie nie pasują. Książę Abdul Malik powinien, tak jak jego wybranka, założyć białe lub żółte. Cytuj
pafcio0 Opublikowano 14 Kwietnia 2015 Zgłoś Opublikowano 14 Kwietnia 2015 Co Szanowni Koledzy sądzą o skarpetkach Pana Młodego? , Pewnie są z czarnego złota Cytuj
Artur711 Opublikowano 24 Kwietnia 2015 Zgłoś Opublikowano 24 Kwietnia 2015 Witam. W związku ze zbliżającym się nieubłaganie weselem koleżanki zastanawiam się czy godzi się ubrać granatowe spodnie typu chino zamiast spodni od garnituru? Tak się składa, że mam tylko 2 pary spodni garniturowych niestety jedne nie pasują do marynarek z uwagi na to, że są w kratę a marynarki mam w delikatne paski, a drugie są to standardowe spodnie z taniego garnituru (czyli czarne, z dość długa i szeroką nogawką). Nie ukrywam, że w chinosach czuję się wiele swobodniej niż w spodniach garniturowych jednak wydaje mi się, że mogą razić zwłaszcza wśród osób ubranych w garnitury. Ponadto moja partnerka będzie miała granatową sukienkę ze złotymi dodatkami i zastanawiam się czy powinienem dobrać np. krawat który koresponduje z jej strojem czy raczej skupić się na swoim stroju żeby wszystko w nim "grało". Cytuj
Pan Janusz Opublikowano 24 Kwietnia 2015 Zgłoś Opublikowano 24 Kwietnia 2015 Jak zwykle jedyną słuszną odpowiedzią w tym temacie jest: tylko garnitur lub wyżej 1 Cytuj
mosze Opublikowano 24 Kwietnia 2015 Zgłoś Opublikowano 24 Kwietnia 2015 Wesele - okazja elegancka i wieczorowa (obecnie chyba ciężko sobie wyobrazić ważniejszą uroczystość) => ciemny garnitur, czarne buty, biała koszula. Kolor sukni kobiety nie ma żadnego znaczenia. Cytuj
Artur711 Opublikowano 24 Kwietnia 2015 Zgłoś Opublikowano 24 Kwietnia 2015 W takim razie, może po prostu kupię lepiej dopasowane spodnie oczywiście w kolorze garnituru? Cytuj
mosze Opublikowano 24 Kwietnia 2015 Zgłoś Opublikowano 24 Kwietnia 2015 Napisaliśmy Ci, jak powinno być. Decyzja należy do Ciebie. Jeśli kupisz spodnie z tego samego materiału, co marynarka, to de facto skompletujesz garnitur. Oczywiście spodnie o kroju garniturowym. Jeszcze jedno - elegancki garnitur musi być wykonany z gładkiej wełny o ciemnym, jednolitym kolorze. Im większe i wyraźniejsze wzory, kolory i faktura, tym garnitur jest mniej elegancki. Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.