Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś byłby w stanie polecić sztyblety (czarne) które jednocześnie byłyby na tyle eleganckie abym mógł je założyć do chinosów, koszuli i marynarki, a do tego byłoby mi w nich na tyle ciepło, żeby z powodzeniem uzyć ich jako butów zimowych?

 

Niestety nie za bardzo się orientuję na tyle, aby zaufać swoim osądom.

 

Czy warto kupić buty z firmy Geox? https://www.zalando.pl/geox-new-life-botki-ge112d00d-q11.html(jeżeli chodzi o cenę to dla mnie byłby to max)

 

Znalazłem jeszcze: http://www.sklep.klasycznebuty.pl/334,gordon-and-bros-blade-4554-black.html- jednak niestety nie mają mojego rozmiaru. (42,5 - 43)

 

W obecnym momencie mam sztyblety Clarks'a które są dla mnie bardzo wygodne i są nawet całkiem ciepłe, ale czytając to forum stwierdziłem, że do klasycznej elegancji nie mają za dużo wspólnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na www.cloggs.co.uk po wpisaniu kodu TREAT20 jest 20% zniżki na wszystkie nieprzecenione buty (z marek wystepujących w kręgu zainteresowań tego forum są Barker, Cheaney, Loake). Oprócz tego trochę  Loake'ów 1880 (Taunton, Aldwych, Winchester) za 140 funtów, z tym że rozmiary mocno przebrane.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cena kusząca jak na GYW..? Ech... ile razy trzeba powtarzać, że GYW to nie jest jakiś święty graal do którego trzeba dążyć szukając najniższej ceny. Sens kupowania butów GYW istnieje jeśli są to możliwie dobrej jakości buty, a takie nie kosztują 100zł ani nawet 100 euro.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy buty firmy Zign są warte choć odrobiny uwagi? Przymierzam się do zakupu butów zimowych, gdyż nie mam żadnych. Wiem ze nie będą to świetne buty na lata, ale wystarczyłoby mi aby powiedzmy z 2 lata wytrzymały. Mój budżet to max 400 zł i nie da rady zwiększyć. Mam na oku te https://m.zalando.pl/zign-botki-sznurowane-brown-zi112da0g-o11.htmlCo o nich sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz butów, to podejrzewam, że będziesz chciał w nich chodzić bardzo często. W zależności od warunków, te buty powinny wytrzymać do wiosny. Oczywiście mogą się rozpaść szybciej, bo to produkcja masowa. Dwa lata to chyba mało realny okres. Weź też pod uwagę, że buty przestaną szybko wyglądać jak na zdjęciu (łamanie, utrata formy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dość trudne pytanie, bo jedna osoba powie, że 800, a druga 1300, a jeszcze inna, że na złe warunki nie warto kupować drogich butów :) Przejrzyj może ofertę sklepu sklep.klasycznebuty.pl, jest tam szeroka cenowo gama obuwia. Wybierz coś i wtedy wrócimy do doradzania. Ewentualnie powiedz jaki masz budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam gadacie. Przechodziłem trzy zimy w jednej parze butów. Teraz kupiłem jakieś w Lasockim za podobne pieniadze i narazie jest ok. W zwykłych najkach z serii SB Stefan Janoski za 300zł kupionych chyba 3 lata temu chodzę czasami po dziś dzień i się nie rozleciały. Co innego walory wizualne, ale nie mówcie że takie buty nie nadają sie do niczego i zniszczą sie po dwóch wyjściach na miasto :D

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tak postawione pytanie, otrzymuje się takie odpowiedzi. Indywidualny sposób chodu, warunki w jakich są buty eksploatowane, czy aktywność użytkownika mogą przeważyć o wytrzymałości obuwia. Nie ma jednej - "właściwej" - odpowiedzi. Buty ZIGN to masówka chińska, sprzedawana w ramach Zalando (marka własna). Stawiają na design, a nie na jakość czy wytrzymałość. Dziś sieciom nie opłaca się inwestować w jakość, bo jako klient masz przyzwyczaić się do niskiej ceny przy marnym wykonaniu i wracać do sklepu jak najczęściej po nowe produkty. Tak to działa.  Zatem czy ZIGN wytrzyma 2 lata nikt nie odpowie. Natomiast obuwie skórzane niskiej jakości, noszone codziennie zniszczy się szybciej, niż obuwie sportowe z przewagą tworzyw sztucznych od uznanego producenta. 

 

Jeśli walory wizualne nie są ważne, to za te pieniądze można pewnie kupić dużo wytrzymalsze i duże cieplejsze obuwie. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie leci już trzecia zima w wysokich broguesach ZIGN.  Wiadomo nie wyglądają już tak jak na zdjęciach, nie są wygodne jak buty wyższej jakości, staram się rotować butami, żeby odpoczywały jeden dzień lub nawet więcej,  ale jestem zadowolony jak na buty za 300 zł.  Moim zdaniem jeśli to będą Twoje jedyne buty to lepiej kupić Zign na wyprzedaży niż np: Berwicki , będzie mniej szkoda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty trochę taniej, niestety cena wyjściowa EG jest dość wysoka. Zgodnie z info jakie otrzymałem EG Shannon oraz Galways:

 

415 GBP - seconds

530 GBP - pierwszy gatunek, modeli objętych promocją.

 

Nie ukrywam, że kiedyś kupię Shannon lub Galways na kopycie 82, szczególnie w poniższych opacjach:

 

post-3391-0-32240100-1448399013_thumb.jp  utah navy

 

post-3391-0-98135900-1448399013_thumb.jp   black

 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.