Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mateusz,

nikt Ci nie odpowie na pytanie czy warto - musisz to zrobić sam.

Mnie moda 'zniszczonych butów' nie przekonuje, za dwa sezony (a tyle powinny wytrzymać porządne buty), gdy wszyscy zapomną o dzisiejszym trendzie, buty będą wyglądały jak po prostu stare i zużyte.

Przemyśl, czy nie lepiej byłoby wydac pieniądze na podobne buty, ale bez tej grunge'owej (w mojej opinii krótkotrwałej) otoczki, np:

http://www.jshoes.com/uk/collections/men/regent/andrew-2/andrew-2-black/

Opublikowano

za dwa sezony (a tyle powinny wytrzymać porządne buty), gdy wszyscy zapomną o dzisiejszym trendzie, buty będą wyglądały jak po prostu stare i zużyte.

porządne buty dwa sezony? - buty które wytrzymują tylko dwa sezony ... nawet nie stały przy porządnych butach (bo tez nie mogły, inna pólka)

stare i zużyte - muszę z zażenowaniem przyznać że wstyd mi chodzić w nowych butach ... ale to podobno rodzinne ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Opublikowano

Jeśli trafnie odczytałem sens wypowiedzi o zużytych grunge'owych butach, to nie chodzi o to, że będą wyglądały jak piękne, pokryte patyną czasu i dobra pastą brougsy "z duszą", bo ten efekt osiąga się przy klasykach, ale jak zaniedbane, obskurne, nieczyszczone, rozpadające się buty. A może to nie była intencja autora, ale moja nadinterpretacja (też wstydzę się nowych butów) :D

Opublikowano

W TKmaxxie, oprócz całej masy butów żałosnych, można trafic pojedyncze modele fajnych chukka boots, widziałem tez troche niegłupich derby Johna White'a - ceny poniżej 200. Szkoda, że nic w moim rozmiarze.

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Witajcie, od kilku dni podczytuje z przyjemnością Wasze forum (jak również blog macaroniego).

Ale ad rem. A co sądzicie o butach salamander? Zapewne macie jakieś obserwacje i doświadczenia. Podzielę się moim niewielkim. W 2006 (a może 2005) kupiłem u nich na wyprzedaży czarne oxfordy. Chwilami były noszone dosyć intensywnie, ale pielęgnowane ładnie się zestarzały i zapewne kilka lat jeszcze posłużą.

{pardonsik, jesli pojawi sie drugi mój post o podobnej tresci - przed chwilą wylogowało mnie po kliknięciu wyslij}

Opublikowano

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Moje nowe czarne oxfordy dopiero co przywiezione z Holandii, wykonane przez znajomego szewca z Nijmegen. Do wyrobu butów szewc użył naszych polskich skór, które kiedyś zakupiłem w Skotanie.

But bez nakładanego noska z delikatnym ażurem. Sztuper 2mm na rancie na całym obwodzie podeszwy, linie szwów na skrzydłach przyszwy proste, bez zagięć, skórzana podeszwa podzelowana. Buty były zszywane i szpilkowane metodą 'wood-pegged' ręcznie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Opublikowano

Immune

czy to na pewno odpowiedni wątek? Tu jest o "trochę taniej" ;P

Wyniosly mnie dwa razy mniej niż powinny wiec kwalifikuje się co najmniej w kategorie "troche taniej". Ale pewnie masz racje, że moglem się bardziej postarac o dobor trafnego tematu.

Opublikowano

to dla odmiany żeby było naprawdę taniej ;) - przyszedł mój zakup do zestawów tweedowo-flanelowych, za całe 29 usd (podobno retail ponad 100), bardzo wygodne, z wierzchu rzecz jasna skóra, od spodu antypoślizgowa guma:

Dołączona grafika

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Ja ostatnio kupiłem sobie takie buty w Bata za 239 zł.

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Obcas jest gumowy a poza tym całe są ze skóry. Trafiłem na nie przypadkiem i praktycznie z miejsca kupiłem bo zachęcony opiniami o skórzanej podeszwie wręcz zapragnąłem takie mieć:)

Opublikowano

buty bardzo fajne. Ogólnie obserwuję dziwny, wobec dotychczasowych praktyk, trend. Otóż firmy typu bata i gino rossi zaczynają produkować klasyczne buty. Nie szpicfrajerki, nie kwadratowe, a zwyczajne z okrągłym noskiem. niesamowite.

Opublikowano

Hehe mi do tej pory wydawały się dużo ładniejsze te, jak to zostało powyżej trafnie określone, szpicfajerki. Tak było dopóki nie założyłem powyższych butów. Człowiek uczy się na błędach.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.