Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Czas oczekiwania:

All the announced deadlines are calculated in working days.

The indicated deadlines are average deadlines and correspond to the time of treatment, preparation and shipping of your order (left warehouse).

To this time, it is necessary to add the delivery time of the carrier UPS or LA POSTE Colissimo.

The overtaking of the shipping time can give rise to a cancellation of the order since the order has not left our warehouses. For that purpose, you only have to contact us.

For an order consisted of several items, the shipping time of this order is then based on the longest shipping time. LODING reserves the possibility to split the order in several deliveries, without supplementary cost for the customer.

Any available article in stock is sent within 10 days (left warehouse).

In all other cases, the availability can vary between 11 and 30 days according to the type of ordered products.

Sposób płatności:

- By transfer payment: for orders and deliveries in and out of metropolitan France. You will receive LODING bank details to make your payment in the e-mail confirming the reception of your order. You can also find the information on your on-line account (section "LODING bank details").

- By PayPal: for orders and deliveries in and out of metropolitan France. PayPal, uncontested on-line payment leader, allows the buyers to send on-line payments. PayPal counts more than 100 million accounts in 190 countries and regions of the world. It is accepted by the traders everywhere.

Koszty

Zapewne na stronach UPS oraz LA POSTE Colissimo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samej marki: mam parę Clarksów (casualowe) kupioną przez przypadek bodajże 3 lub 2 lata temu i uważam je za najwygodniejsze buty jakie mam. Prawie nie czuje się ich na nogach, a ponadto są na tyle dobrej jakości, że prawie w ogóle nie widać po nich zużycia (choć to może częściowo moja zasługa, bo dbam buty). Moim zdaniem zaprezentowana para sztybletów cenowo jest ok, estetycznie klasyczna, ale mnie osobiście nie podoba się nosek (za bardzo idzie do góry), a jeszcze wybrałbym coś z ażurem jak np w tych http://allegro.pl/tommy-hilfiger-sztybl ... 21068.html czy http://allegro.pl/sztyblety-tommy-hilfi ... 05677.html

Buty mają gumową podeszwę, więc na jesień /wiosnę będą dobre. Nie mają ocieplenia, więc z kolei zimą może w nich nie być za wesoło

PS. Ażurowe wzorki to ostatnio moja choroba, więc nie kolega się nie przejmuje ;)

PS2. Witam w klubie miłośników sztybletów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie to sam nie wiem za czym sie teraz oglądać... buty w sklepach wydają mi się być wszystkie na jedno kopyto... a za markę trzeba dużo forsy wyłożyć... i też nie wiadomo na ile to będzie trwałe... sam szukałem czegoś na zimę i nic nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że porządnych sztybletów tanio nie znajdziesz. Samego materiału jest przecież więcej niż w niskim bucie, a za niskie dobre buty też trzeba trochę zapłacić.

Co do polecenia jakiegoś modelu to niestety ci nie pomogę. Sam jakiś czas temu sporo się nachodziłem po sklepach za sztybletami i nic nie znalazłem (za wyjątkiem jednej pary w Apii, ale okazało się, że to damskie ;) ) Odradzam na wszelki wypadek Gino Rossi - ostatnio ta firma robi buty wytrzymujące pół sezonu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiem się sama o wygodzie i trwałości butów męskich bo podobnie jak wypowiadająca się w tym wątku wcześniej koleżanka, biegam często na obcasach ale wydaje mi się, że jakość i ogólne odczucia a propos niektórych marek mogą być podobne - niezależnie od tego czy mówimy o butach męskich czy damskich.

Gino Rossi - lubię wzornictwo i na półkach sprawiają wrażenie solidnie wykonanych. Jednak w moim odczuciu są bardzo delikatne. Kupiłam w nich kiedyś coś w stylu "damskiej wersji Oxfordów" i były niesamowicie wygodne (mam strasznie wrażliwe stopy - mogę wymienić może 2-3 pary które miałam przez ostatnie 20 lat życia, przy których nie musiałam przez jakiś czas obklejać stóp plastrami - te były jedną z tych par), dobrze oddychające. Jednak bardzo szybko skóra zaczęła się mocno łamać. Mimo prawideł, dbania o nie, trzymania się zasady aby nie nosić butów dzień po dniu - praktycznie po roku wyglądały na mocno zużyte. Lubiłam je jednak tak bardzo, że wyrzuciłam dopiero jak się prawie rozpadły na nodze :)

Bata - bardzo podobnie jak Gino Rossi - miewają ciekawe wzornictwo, jednak bardzo łatwo się odkształcają. Wymagają bardzo "zindywidualizowanej" pielęgnacji. Nie wiem dlaczego - ich skóry inaczej przyjmują pastę niż inne. Tak jakby inaczej wchłaniały? Za to dziecięce buty mają rewelacyjne - tanie, dobrej jakości, dobrze wyprofilowane, elastyczne, z dobrych materiałów.

Syrena - podchodziłam do nich z pewną nieśmiałością ale skusiłam się 3 x na wzory które wpadły mi w oko. Zaskoczyły mnie wygodą noszenia. To też jedne z niewielu modeli w moim życiu, przy których nie biegałam do apteki po opatrunki. Przy bardzo intensywnym noszeniu - niektóre pary latem nosiłam prawie bez przerwy, są trwałe i nie deformują się

Wojas - 20 lat temu kupiłam u nich ukochane glany i od tamtej pory długo nic...ostatnio spodobały mi się ich wzory wiosenne (nie sandałki tylko wizytowe buty biurowe :)) i kupiłam dwie pary. Noszą się dobrze, dużo użytkowane nie uciskają. Jednak wersja ze skóry lakierowanej dosyć szybko zaczęła pękać.

Ryłko - wyglądają na solidne buty i często u nich kupuję jednak to chyba jedyna firma w której mam wrażenie, że buty rozbijają się niesamowicie szybko i niesamowicie mocno. Para kupiona w zasadzie jako przyciasna (noszę 36 a kupuję 35) po tygodniu czasu spada mi ze stopy. 3x zdarzyło mi się tak, że musiałam buty oddać komuś/wyrzucić bo po pewnym czasie nie byłam w stanie w ogóle ich nosić - nie trzymały się stopy zupełnie. Bardzo dużo ciemnych skór u nich farbuje - skutecznie rajstopy, skarpety, stopy. Żadne "anty-farby" nie pomagają.

Kazar - mimo miłości do Kazarowych torebek ;) butów tam nie kupuję. Wyglądają pięknie jednak nie wiem co jest nie tak z formą i profilem - to są najbardziej niewygodne buty jakie miewałam. Wy tego pewnie nie doświadczacie, ale też mają problem z "wyważeniem ich" (kwestia stabilności stopy na obcasie). Nie jestem jedyna w tych odczuciach - praktycznie wszystkie znajome narzekają na Kazar.

Venezia - tu w zasadzie nie mam zastrzeżeń. Jak dla mnie wygoda podobna do Gino Rossi, tylko cena wyższa.

But S - bardzo przeciętnie. Coś dziwnego jest z materiałami z których wykonują obcasy i podeszwy. But wygląda po roku ładnie ale podeszwa jest w stanie tragicznym - obcasy zdzieram w tempie błyskawicznym. Wystarczy mniej równy chodnik i cały tył jest obskrobany.

Ecco - tutaj chyba najwięcej gwiazdek za jakość. To chyba jedyne buty, które nosimy z mężem 3-4 lata i praktycznie nic się z nimi nie dzieje. Oni mają specyficzne wzornictwo ale miłośnicy klasyki raczej znajdą coś dla siebie.

Po Waszych postach muszę spróbować Wittchena - nie kupowałam u nich obuwia do tej pory.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chodzę trochę stylem "tarana", więc buty po napotkaniu jakiejś przeszkody niezauważonej na chodniku dostają ostry wycisk, tak więc bardzo dobry ze mnie tester wytrzymałościowy dla butów ;]

Jeżeli chodzi o jakość, to polecam buty z fabryki Conhpol ( polska firma ), bardzo solidne. Poza tym ich stara kolekcja jest bardzo klasyczna ( chyba jako jedyni oferowali brązowo-brunatne golfy bez udziwnień i z solidną, grubą podeszwą). Dość "pancerne" buty. Cena około 250 zł, więc moim zdaniem dość uczciwa, szczególnie na tle drogiego badziewia udającego buty wysokiej klasy.

Za to nie polecam Kazar ( niska jakość, a cena wygórowana ) oraz Pilpol ( oni chyba nawet wykonują buty dla Ryłko ), też zbyt delikatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne. Przymierzałem się do tego modelu z kolekcji wiosennej (jasnoszare), na wyprzedaży kosztowały 17 funtów, ale za długo się zastanawiałem i w końcu mój rozmiar został wykupiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze,

zapraszam wszystkich do nas na www.mydeal.pl/caly_kraj/ od dziś do czwartku rano do 6:59 możecie skorzystać z oferty na wszystkie buty Gino Rossi.

Z naszym kuponem we wszystkich 60 sklepach w całej Polsce możecie kupić buty o 100 zł taniej.

Myślę, że to ciekawa propozycja, bo można wybierać z całej kolekcji i rozmiarówki.

Pozdrawiam

Torunianin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaa...Torunianin...Czemu Ty wczoraj nie wyprodukowałeś takiego posta? :(

Cały wczorajszy dzień biegałam po w-wskiej Arkadii w poszukiwaniu klasycznych "damskich oksfordów" do garniturowych spodni. Po 3h przechodziłam wszystkie możliwe emocje - od złości, przez załamanie po śmiech - kupienie takowych graniczy z cudem :evil:

W ostateczności zdecydowałam się na Gino Rossi - ale w ich firmowym sklepie jedyny rozmiar był za duży. Pojechałam do innego centrum, gdzie widziałam te buty w nie-firmowym-sklepie w rozmiarze mi pasującym. Kupiłam, ale były 100zł droższe niż w firmowym. Pani upierała się, że to dlatego, iż tam musiała być ostatnia para w promocji. Utargowałam sporo ale jednak nie tyle co do ceny w firmowym.

A tu takie rewelacje :cry:

No nic, pozostaje mieć nadzieję, że będą się dobrze nosić... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Teraz ja:

Przymierzam się do zakupu tych butów: http://www.sklep.wittchen.com/product/3 ... eskie.html

I teraz mam taki problem, a mianowicie dowiedziałem się, że podeszwa tego modelu jest jedynie w części ze skóry i wygląda to tak:

Dołączona grafika

Pytanie: czy, gdy zedrą mi się podeszwy, to czy szewc nie będzie miał problemu z ich naprawą/wymianą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja:

Przymierzam się do zakupu tych butów: http://www.sklep.wittchen.com/product/3 ... eskie.html

I teraz mam taki problem, a mianowicie dowiedziałem się, że podeszwa tego modelu jest jedynie w części ze skóry i wygląda to tak:

Dołączona grafika

Pytanie: czy, gdy zedrą mi się podeszwy, to czy szewc nie będzie miał problemu z ich naprawą/wymianą?

Przepraszam, że nie odpowiem na pytanie, ale zastanowił mnie opis pod zdjęciem w tym sklepie:

"Klasyczne, eleganckie, sznurowane półbuty męskie typu Derby. Pasują do smokingu i ciemnych klasycznych garniturów. Idealne na oficjalne spotkania dyplomatyczne i biznesowe. Wykonane z najlepszych, włoskich skór."

W tych czterech zdaniach conajmniej trzy kłamstwa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.