Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem.

Sam często przedstawiasz na własnym blogu różne kompozycje z obuwiem o raczej niewybrednym wyglądzie. W żadnym wypadku to nie jest atak na Ciebie, ale osobiście uważam, że nawet wskazany model marki Herring to zupełnie inna jakość niż buty Mango, Massimo Dutti czy Aldo. Szczególnie, że na Ebay'u można regularnie upolować pojedyncze egzemplarze za niewiele ponad 50 funtów.

Odnoszę po prostu wrażenie, że często łatwiej jest doradzać komuś niż zająć się własną szafą. Jakkolwiek źle by to nie brzmiało, bo na ogół podobają mi się Twoje stylizacje. Oczywiście z wyłączeniem butów.

Omawiany model Herring, który zaproponował kolega tgapl to nic zdrożnego. Rzeczywiście można je zdyskwalifikować ze względu na podeszwę, ale daleko im do butów z klasycznym kwadratowym noskiem. Obszycia to już kwestia gustu, ale jestem pewien że buty nie rozlecą się po kilku miesiącach jak czasami dzieje się to w przypadku "masówki" z popularnych "sieciówek".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się nie zgodzić z Immune - temat tego wątku to "Buty taniej" i nagle w miarę poprawny but zostaje maksymalnie srogo oceniony :D W galerii na stronach Kielmana też jest wiele kwadratowych butów. Kwestia gustu, ale są one poprawne i krzywdzące by było ich zakwalifikowanie jako "obciach". Np to http://kielman.pl/galeria/index.php?id=33&all=141

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faux pas będzie zakup tych butów, wszystko jedno do czego miałyby byc noszone.

Chętnie bym się dowiedział dlaczego już sam zakup tych butów będzie faux pas? Uważasz, że lepiej założyć byle obuwie zamiast wspomniane powyżej?

--

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzkazując reading chciałem pokazać przykład - zamszowe casualowe semi-broguesy za niewiele więcej. Osobiście wolałbym zaoszczędzić i kupić porządną parę niż pokazane kwaratowe herringi. Po pierwsze - przyznaję nie wiem z czym je nosić. Garnitur broń boże, do chinos? Po wtóre mówimy o kwotach ~350 zł, umożliwiających kupienie ładnych i porządnych butów. Te nie podobają mi się stylistycznie, a argumenty, że są wygodne i trwałe... Cóż, adidasy też są. Wolę kupić massimo dutti (które noszę i bardzo sobie chwalę) niż brzydkie obuwie wyłącznie dlatego, że są z wyższej półki jakościowej.

Jeżeli nie widzisz różnicy między tymi obrazkami, to nie świadczy najlepiej o twojej spostrzegawczości 'kolego'. Church's zaprezentował obłe, ale okrągły czubek, a CJ klasyczne zakończenie loafersów. I zwracam uwagę że w tym CJ kwaratowy to jest szew, a nie nosek.

I nie widzę żadnych jaj

post-142-13658919553059_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, adidasy też są. Wolę kupić massimo dutti (które noszę i bardzo sobie chwalę) niż brzydkie obuwie wyłącznie dlatego, że są z wyższej półki jakościowej.

To nie pisz, że kupno ich to gafa, tylko po prostu, że się Tobie nie podobają.

Co do butów ~350zł to polecam np. Maldini. Noszę i również sobie bardzo chwalę

Dołączona grafika

--

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem.

Sam często przedstawiasz na własnym blogu różne kompozycje z obuwiem o raczej niewybrednym wyglądzie. W żadnym wypadku to nie jest atak na Ciebie, ale osobiście uważam, że nawet wskazany model marki Herring to zupełnie inna jakość niż buty Mango, Massimo Dutti czy Aldo. Szczególnie, że na Ebay'u można regularnie upolować pojedyncze egzemplarze za niewiele ponad 50 funtów.

Odnoszę po prostu wrażenie, że często łatwiej jest doradzać komuś niż zająć się własną szafą. Jakkolwiek źle by to nie brzmiało, bo na ogół podobają mi się Twoje stylizacje. Oczywiście z wyłączeniem butów.

Omawiany model Herring, który zaproponował kolega tgapl to nic zdrożnego. Rzeczywiście można je zdyskwalifikować ze względu na podeszwę, ale daleko im do butów z klasycznym kwadratowym noskiem. Obszycia to już kwestia gustu, ale jestem pewien że buty nie rozlecą się po kilku miesiącach jak czasami dzieje się to w przypadku "masówki" z popularnych "sieciówek".

Absolutnie nie podważam ich jakości, bo ta jest wysoka, ale ich design jest po prostu okropny. W mojej opinii, poza wspomnianą jakością niewiele odbiegają od koszmarków obuwniczych z naszych sklepów, chociażby takie buty firmy Edek:

Dołączona grafika

i omawiane Herringsy:

Dołączona grafika

W mojej opinii autor pytania wybrał chyba nabrzydsze buty z całej oferty Herring. Jest kilkadziesiąt pięknych, klasycznych i ponadczasowych wzorów a akurat ten jest nijaki - ani to klasyka, ani nowoczesnośc; ani casual ani formal.. Ale to moja opinia, każdy ma prawo do swojej.

Porównywanie pod względem designu tych Herringów z wymienionymi butami, które posiadam uważam, że wypada na moją korzyśc. Ale to także moja opinia.

Wspomniane:

- Aldo Brue (nie Aldo) - klasyczne brougesy:

Dołączona grafika

- Massimo Dutti - klasyczne chukka, bez udziwnień:

Dołączona grafika

- Mango- klasyczne kozaki:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W galerii na stronach Kielmana też jest wiele kwadratowych butów. Kwestia gustu, ale są one poprawne i krzywdzące by było ich zakwalifikowanie jako "obciach". Np to http://kielman.pl/galeria/index.php?id=33&all=141

Jeśli galeria prac Kielmana ma byc wyznacznikiem dobregu gustu, to ja protestuję.

Pamiętajmy o tym, że Kielman robi buty pod indywidualne zamówienie i jesli przyjdzie do niego klient gotów zapłacic 3-4 tys PLN za parę butów, to zakład uszyje mu co tylko będzie chciał. Nawet takie gnioty:

Dołączona grafika

Obowiązuje zasada "Klient-nasz pan". O designie decyduje klient.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę niefortunny przykład Michał, bo takie buty nie są zamawiane u szewców na całym świecie żeby je nosić i wyglądać elegancko tylko wyróżniać się w tłumie i być pewnym, że drugiej takiej pary nie zobaczy się na ulicy. Czysty snobizm - tak, ale popatrz jak te buty są przepięknie wykonane. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też nie powinniśmy być wyrocznią dla nowych użytkowników, bo jak sam zauważyłeś dziwne buty się sprzedają. W Polsce sprzedają się nawet w milionach egzemplarzy. Chodzi tylko o to, że nie każdemu mogą się podobać tylko modele takie jak przedstawił Łukasz_ czy już posiada Eye-lip. Większości z nas zapewne bardziej przypadną do gustu, ale gdybyśmy mieli spośród 100 par butów wybrać 10 to wątpię aby były to te same modele choćby w 50%. Osobiście myślę, że naprawdę nie oceniłbym źle osoby, która według naszego forumowego kanonu jest dobrze ubrana (np. odd trousers + sportowa marynarka) i która na nogach miałaby te "kwadratowe" według Was Herringi. Myślę, że odpowiednio zadbane i wypastowane nie wyglądają na żywo tak źle jak to opisujecie. Ktoś u nas kiedyś napisał, że powiedzenie, iż "o gustach się nie dyskutuje" to bzdura ale w moim przypadku trochę tak jest, bo choć bardzo mocno się starałem, to niestety nie widzę wiele podobieństw pomiędzy omawianym modelem Herring, a butami Baty czy Edka, które zaproponowali koledzy Roland i Mr.Vintage.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem do końca przekonany. Uważam, że jeśli ktoś ma wydać 500 pln na buty, to naprawdę może kupić piękne obuwie. I dobrze, jeśli użytkownik się pyta, bo szkoda gdyby po roku doszedł do krytycznego wniosku o własnych butach, na które wydał niemałe pieniądze. Oceniam sytuację przez pryzmat relacji cena/wygląd + jakość, gdzie "kwadratowe" herringi przegrywają z modelem surrey czy reading.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oban ma medalion na nosku, więc to na pewno nie jest ten model. Poza tym Oban to linia made in England co w przypadku Loake robi dość znaczącą różnicą. Wczoraj po raz pierwszy oglądałem buty tej marki i te wykonane w Northampton to zupełnie inna liga.

Immune, czy buty Loake można obejrzeć w Polsce, a konkretnie - w Warszawie?

Drugie pytanie: jak odróżnić linię "made in England" i jaka jest różnica cenowo-jakościowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.