Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Mateusz,

nikt Ci nie odpowie na pytanie czy warto - musisz to zrobić sam.

Mnie moda 'zniszczonych butów' nie przekonuje, za dwa sezony (a tyle powinny wytrzymać porządne buty), gdy wszyscy zapomną o dzisiejszym trendzie, buty będą wyglądały jak po prostu stare i zużyte.

Przemyśl, czy nie lepiej byłoby wydac pieniądze na podobne buty, ale bez tej grunge'owej (w mojej opinii krótkotrwałej) otoczki, np:

http://www.jshoes.com/uk/collections/men/regent/andrew-2/andrew-2-black/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dwa sezony (a tyle powinny wytrzymać porządne buty), gdy wszyscy zapomną o dzisiejszym trendzie, buty będą wyglądały jak po prostu stare i zużyte.

porządne buty dwa sezony? - buty które wytrzymują tylko dwa sezony ... nawet nie stały przy porządnych butach (bo tez nie mogły, inna pólka)

stare i zużyte - muszę z zażenowaniem przyznać że wstyd mi chodzić w nowych butach ... ale to podobno rodzinne ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli trafnie odczytałem sens wypowiedzi o zużytych grunge'owych butach, to nie chodzi o to, że będą wyglądały jak piękne, pokryte patyną czasu i dobra pastą brougsy "z duszą", bo ten efekt osiąga się przy klasykach, ale jak zaniedbane, obskurne, nieczyszczone, rozpadające się buty. A może to nie była intencja autora, ale moja nadinterpretacja (też wstydzę się nowych butów) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzesiek

W TKmaxxie, oprócz całej masy butów żałosnych, można trafic pojedyncze modele fajnych chukka boots, widziałem tez troche niegłupich derby Johna White'a - ceny poniżej 200. Szkoda, że nic w moim rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witajcie, od kilku dni podczytuje z przyjemnością Wasze forum (jak również blog macaroniego).

Ale ad rem. A co sądzicie o butach salamander? Zapewne macie jakieś obserwacje i doświadczenia. Podzielę się moim niewielkim. W 2006 (a może 2005) kupiłem u nich na wyprzedaży czarne oxfordy. Chwilami były noszone dosyć intensywnie, ale pielęgnowane ładnie się zestarzały i zapewne kilka lat jeszcze posłużą.

{pardonsik, jesli pojawi sie drugi mój post o podobnej tresci - przed chwilą wylogowało mnie po kliknięciu wyslij}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Moje nowe czarne oxfordy dopiero co przywiezione z Holandii, wykonane przez znajomego szewca z Nijmegen. Do wyrobu butów szewc użył naszych polskich skór, które kiedyś zakupiłem w Skotanie.

But bez nakładanego noska z delikatnym ażurem. Sztuper 2mm na rancie na całym obwodzie podeszwy, linie szwów na skrzydłach przyszwy proste, bez zagięć, skórzana podeszwa podzelowana. Buty były zszywane i szpilkowane metodą 'wood-pegged' ręcznie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba wspominałem, ale dla porządku:

http://www.amazon.com/Propet-M1267-Wall ... B000BW4YKO

obecna cena nie zachęca (nie warto moim zdaniem dawać za nie prawie 100 usd), ja brałem na promocji (wraz z sebago boat shoes też za 29 usd :) ). Co ciekawe do tych propetów są woreczki bawełniane, jeden na każdy but

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

buty bardzo fajne. Ogólnie obserwuję dziwny, wobec dotychczasowych praktyk, trend. Otóż firmy typu bata i gino rossi zaczynają produkować klasyczne buty. Nie szpicfrajerki, nie kwadratowe, a zwyczajne z okrągłym noskiem. niesamowite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.