Skocz do zawartości

Żakiet


Dr Kilroy

Rekomendowane odpowiedzi

Właściwie to większość wzorów czarno-białych lub czarno-szarych jest poprawna, w tym jodełka. :)

Pozdrawiam, Dr

Na tablicy są również gładkie, szare spodnie (o nasyceniu koloru nie dyskutuję). Generalnie przeważają jednak spodnie sztuczkowe, bo są one zarezerwowane właśnie dla żakietów i stresemannów, a Szkoci wybierają specjalną karteczkę, której wzór zamieściłem już w tym wątku:

viewtopic.php?f=1&t=580&p=18587&hilit=checkered+trousers#p18587

Wracając do Pana Mariano, to do żakietu założył czarne derby z ażurem (!) oraz spodnie w nieformalną krateczkę "Prince de Galles". Zdjęcie do obejrzenia w większej rozdzielczości pod tym linkiem:

http://www.marianorubinacci.net/club/?p=473

Manufaktura Rubinaccich z Neapolu potrafi jednak uszyć klasyczny żakiet. Na zdjęciu poniżej Rafael de Medina Abascal, XIX diuk de Feria i XIX markiz de Villalba:

post-387-13658920716595_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Czy to na pewno Anthony Eden? Zanim spojrzałem na podpis byłem pewien że to Neville Chamberlain (oczywiście mam na myśli trzeciego mężczyznę od lewej).

Podpis był błędny (już poprawiłem), a w dodatku Neville Chamberlain jest ubrany w "black lounge", więc poniżej zamieszczam zdjęcie Anthony Edena w czarnym żakiecie.

post-387-13658921202764_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas przedstawić wszystkie osobistości ze zdjęcia w kolejności od lewej do prawej: lord Halifax (zdjęcie we fraku: viewtopic.php?f=1&t=574&p=47953&hilit=Halifax#p47953), Sumner Welles (1892-1961), najmniej znany w tym towarzystwie, podsekretarz stanu Stanów Zjednoczonych w latach 1937-1943 (w drugim i trzecim załączniku dodatkowe zdjęcia tego eleganta), Neville Chamberlain oraz Joseph Patrick "Joe" Kennedy, ambasador Stanów Zjednoczonych w Londynie w okresie 1938-1940.

post-387-13658921203006_thumb.jpg

post-387-13658921203293_thumb.jpg

post-387-13658921203487_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...

No właśnie, zawsze zastanawiałem się jak to jest, czy nikt im nie doradza w zakresie wizerunku? Jak można kogoś "w świat" tak wypuścić przecież to prezydent. Z drugiej strony dziwi mnie podejście takiej osoby lub raczej brak zainteresowania tematem, a przecież to jeden z najważniejszych dni w jego życiu. Jeżeli już z jakiś powodów nie chciał, czy nie mógł założyć żakietu to przynajmniej mógł garnitur dobrze dopasować. Wg mnie głowa każdego państwa powinna być nienagannie ubrana, ponieważ reprezentuje przede wszystkim swój naród i kraj, a tym bardziej na zaprzysiężeniu kiedy kamery stacji telewizyjnych z całego świata skierowane są w jego stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie, pytanie. Czy żakiet mozna zdjąć i bawić w samej koszuli? Gdy pan młody ma żakiet i po prostu nie wytrzyma tańczenia i zacznie się w żakiecie pocić. Chodzi mi o to, że nikogo nie zdiwi zdejmowanie marynarki, ale nie widziałem nigdy spodni sztuczkowych bez "góry".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - jak zdejmie się żakiet, to jeszcze ma się wtedy na sobie kamizelkę. ;)

Po drugie - nie, biorąc pod uwagę dużą formalność stroju. Jeśli Pan Młody życzy sobie mieć ślub w ciepłych miesiącach, to powinien załatwić sobie strój z materiału o gramaturze letniej. Poza tym - po co tańczyć cały czas? - jak jest za gorąco, można trochę się przespacerować na świeżym powietrzu. :D

Pozdrawiam, Dr

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.