Skocz do zawartości

Żakiet


Dr Kilroy

Rekomendowane odpowiedzi

Przykro mi, ale raczej tak. To tak, jakby przyjść na studniówkę organizowaną na sali gimnastycznej wiejskiej szkoły będąc ubranym we frak. ;) Polskie szkoły to nie jest dobre środowisko dla strojów formalnych - garnitur w zupełności wystarczy. :)

Poza tym - żakiet powinien być szyty na miarę, a nie ma sensu, abyś wykosztowywał się na strój o wiele mniej uniwersalny od garnituru, a z którego możesz nawet - o zgrozo - wyrosnąć. ;)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę z zapytaniem, mianowicie jestem jeszcze uczniem liceum, czy ośmieszyłbym się przychodząc na maturę w żakiecie ?

Gdybyś był osobą gotową na maturę w żakiecie, to nie pytałbyś o to nikogo ;)

Nie wiem jakie są teraz zasady, ale zawsze możesz wybrać temat na "ustną" z polskiego, który będzie związany z tym strojem i wtedy jest szansa na "+" za pomysł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm, dziękuję za wyprowadzenie mnie z błędu. W wyżej wymienionych polskich szkołach już zwykła koszula z krótkim rękawkiem jest "elegancka", dlatego nie mam się na kim wzorować ;) Cieszę się, że miałem okazję trafić na to forum i co za tym idzie na blog Pana, Panie

Doktorze. ;) Bardzo podobają mi się historyczne standardy elegancji, z czego najbardziej żakiet. Cóż ... szkoda ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Sven Raphael Schneider w najnowszym wpisie o Royal Ascot 2013:

 

http://www.gentlemansgazette.com/royal-ascot-2013-photos/

 

Poniższe zdjęcie ukazuje stramodną długość spodni rodziny królewskiej na dziennej gali do obcasa. Taką długość spodni niesłusznie wyklucza jeden z blogerów męskiej elegancji w swoim poradniku:

 

http://www.szarmant.pl/spodnie-szyte-na-miare-poradnik

 

Moim zdaniem taka długość spodni jest w porządku w garniturach wizytowych czy tzw. ślubnych, oczywiście jeżeli bierzemy pod uwagę kanon angielski, a nie włoski.

 

 

post-202-0-74031700-1372364932_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na obalenie kolejnego mitu o tym, że czarny cylinder NIGDY w dzień wg książki Adama Granville'a "Gentleman. Mam zasady" (2011). Bez wątpienia książę Karol świadomie wybrał to nakrycie głowy na Royal Ascot 2013 do szarego garnituru żakietowego, skrojonego przez Dennisa Halbery'ego i uszytego w Anderson & Sheppard.

 

post-202-0-52579500-1372621277_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Panowie, rozmawiałem ostatnio z kolegą, który zrelacjonował mi jak to brał ślub w surducie. A że kolega nie jest najwyraźniej specem od mody męskiej, na zdjęciach zobaczyłem całkiem niebrzydki żakiet :) Okazało się, że szył go u jakiegoś wrocławskiego krawca za nieduże pieniądze. Na tyle nieduże, że pomyślałem żeby zaryzykować i też u tego krawca spróbować uszyć sobie żakiet. Domyślam się jednak, że ten pan krawiec nie jest jakimś wybitnym mistrzem igły, gdy chodzi o żakiety i obawiam się trochę, że może nie wyjść za dobrze. No ale cóż, warto zaryzykować (nawet gdybym miał tego żakietu nigdy nie ubrać - jakoś przeżyję). Pytanie do Was - czy macie pomysł jak zminimalizować ryzyko? Tzn. co mógłbym pokazać/zasugerować krawcowi, żeby wyszło jak najlepiej. Czy macie źródło jakichś dobrych zdjęć (albo wykrojów? nie wiem jak to się nazywa), które mógłbym ewentualnie mu podrzucić?

 

Ew. opinie co do sensu takiego przedsięwzięcia też mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żakiet zamierzam ubrać na swój ślub, zapomniałem dodać :) Wcześniej odrzucałem ten pomysł, jako że wydawanie dużych pieniędzy na ubranie, które ubiorę raz (no, jak dobrze pójdzie, to może jeszcze kiedyś przy jakiejś okazji włożę...) wydawało mi się bez sensu. Ale że pieniądze w tym wypadku nie byłyby takie duże, to pomysł wrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli treść zapisana w języku angielskim nie działa odstraszająco, to polecam lekturę (ze wszystkimi odnośnikami).

 

http://www.blacktieguide.com/Supplemental/Morning_Dress.htm

http://www.morningdressguide.com/morning-coat/

 

Poza tym niniejszy wątek wzdłuż i wszerz.

 

Na żakiecie sprawa się nie zamyka, to dopiero początek. A zdjęcie kreacji krawca z chęcią zobaczymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Czy możecie proszę ocenić żakiety vintage na tej stronie? http://www.tweedmansvintage.co.uk/product/navy-blue-tailcoat-37r-1

Zastanawiam się czy nie kupić i przerobić sobie u krawca (chcę na ślubie w żakiecie wystąpić). Czy myślicie, że ma to sens? O materiale niewiele piszą. Krój wydaje się poprawny. A może polecicie inny sklep vintage?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.