Skocz do zawartości

O brustaszy do fraka


Dr Kilroy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Szanowni Panowie!

Aktualne siatki płac kamerdynerów omówione są w mojej książce "Gentleman. Mam zasady".

Co do brustaszy we fraku:

Proszę pamiętać, że obok standardu "White tie" jest również jeszcze wyższy standard "White tie. Decorations". Ten drugi oznacza, że powinniśmy być przy orderach.

Noszenie orderów z poszetką byłoby niestosowne.

Gwiazdy orderowe są albo przykręcane na gwint, albo przyszywane. W związku z tym marynarka frakowa w standardzie "Decorations" nie nadaje się do zwykłego standardu "White tie", bo ma albo dziurki od śrubek, albo trzeba za każdym razem odpruwać gwiazdę orderową, co nie wychodzi na zdrowie ani gwieździe, ani marynarce.

Reasumując: szyjąc frak zamawia się dwie marynarki: jedną do standardu "White tie" (z brustaszą) i jedną do standardu "White tie. Decorations" (bez brustaszy).

Szczegóły dot. tego ostatniego standardu są opisane w mojej książce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Polecam medal za długotrwałe pożycie małżeńskie. Podstawa prawna: art. 19 ustawy o orderach i odznaczeniach z dnia 16. 10. 1992 r. (Dz. U. Nr 90, poz. 450 z 1992 r. z późniejszymi zmianami).

Niekontrowersyjny!

Jak uzyskać wcześniej reprezentacyjny order do fraka? - vide książka, gdzie jest to szczegółowo opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Polecam medal za długotrwałe pożycie małżeńskie. Podstawa prawna: art. 19 ustawy o orderach i odznaczeniach z dnia 16. 10. 1992 r. (Dz. U. Nr 90, poz. 450 z 1992 r. z późniejszymi zmianami).

Niekontrowersyjny!

Jak uzyskać wcześniej reprezentacyjny order do fraka? - vide książka, gdzie jest to szczegółowo opisane.

:?: Sumują się wszystkie związki? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Polecam medal za długotrwałe pożycie małżeńskie. Podstawa prawna: art. 19 ustawy o orderach i odznaczeniach z dnia 16. 10. 1992 r. (Dz. U. Nr 90, poz. 450 z 1992 r. z późniejszymi zmianami).

Niekontrowersyjny!

Jak uzyskać wcześniej reprezentacyjny order do fraka? - vide książka, gdzie jest to szczegółowo opisane.

:?: Sumują się wszystkie związki? :o

A zbierałeś pieczątki na karcie? Ósmy związek miałbyś gratis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezydent RP Bronisław Komorowski w koszmarnie skrojonym fraku na zdjęciu poniżej. :shock:

Spodnie - można uszyć znacznie lepiej (powiększone zdjęcie)

Marynarka - wydaje mi się że leży bardzo dobrze pominąwszy szerokość rękawów (powinny być znacznie węższe). Mimo wszystko, marynarki koszmarem bym nie nazwał.

Co do stylu i kroju fraka - nie wypowiadam się, bo to chyba rzecz gustu. Prezydent wygląda w zamieszczonym stroju dość ciężko, ale trudno powiedzieć żeby bez fraka był wiotki.

Üxküll - może chciałeś powiedzieć, że prezydent jest koszmarny (? :lol: ), bo frak jest zwyczajny ale do przyjęcia (spodnie do poprawki)

post-750-13658921187273_thumb.jpg

post-750-13658921187606_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie jestem zawodowym krawcem a jedynie estetą, to trudno mi się pogodzić z takim efektem pracy krawca dla Prezydenta RP. Szerokość rękawów jak dla Schwarzeneggera, obniżony stan, absolutnie za długa kamizelka. Po co brustasza, skoro aż w połowie została przykryta przez gwiazdę orderu? Wystarczy zerknąć na konfrontację fraków Filipa, księcia Edynburgu i małżonka królowej Elżbiety II z Bushem juniorem, prezydentem Stanów Zjednoczonych, aby pojąć finezję pracy krawca w tej materii.

post-387-13658921188464_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.