Skocz do zawartości

O brustaszy do fraka


Dr Kilroy

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że jeżdżę konno, muszę sobie sprawić ten frak jeździecki, aczkolwiek chciałbym zobaczyć najpierw też inne jego opcje

Pod tym linkiem pierwszy i trzeci model dla Panów:

http://www.dressyrstallet.com/cavallo.html

Należy się wystrzegać różnych innych internetowych ofert, odbiegających wzorem od tych modeli.

Pozdrawiam

Krakus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chyba bardziej dla dyrygentów?

U nich byłoby to bardziej widoczne. :)

Nowa notka na temat mojego stroju ślubnego została przed chwilą opublikowana tutaj. Zachęcam do komentarzy i propozycji zmian zarówno w komentarzach pod notką, jak i na forum.

Przepraszam również, że dotychczas nie udało mi się załatwić sprawy z tłem. Obiecuję, że kiedy problemy techniczne ustąpią, naprawię to jak najszybciej.

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dr Kilroy, na swoim blogu zgromadził pokaźny zbiór ilustracji i zdjęć odnośnie surduta, żakietu i fraka:

http://formalstyle.blogspot.com/2010/09 ... urdut.html

Ja, chciałbym przedstawić Oscara Wilde'a (1854-1900), irlandzkiego poetę, prozaika, dramatopisarza i filologa klasycznego, a zarazem wielkiego admiratora klasycznej męskiej elegancji swoich czasów ;) , który dotychczas kompletnie umknął uwadze Kilroy'a. Zapraszam do komentowania. :)

post-387-13658919898343_thumb.jpg

post-387-13658919898653_thumb.jpg

post-387-13658919899061_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na zdjęciu z 4 listopada 1926 r. ostatni znany mi przykład połącznia fraka (oczywiście bez brustaszy) z pludrami. W śrdoku siedzi król Jerzy V (1910-1936). Za jego rządów w 1922 r. Imperium Brytyjskie osiągnęło rozmiar 36,6 milionów km², stając się największym państwem w historii ludzkości.

Zdjęcie króla Jerzego V w surducie zamieściłem w innym wątku na tym forum:

viewtopic.php?f=7&t=676&p=17272&hilit=Jerzego+V#p17272

post-387-13658920055596_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu z 4 listopada 1926 r. ostatni znany mi przykład połącznia fraka (oczywiście bez brustaszy) z pludrami. W śrdoku siedzi król Jerzy V (1910-1936). Za jego rządów w 1922 r. Imperium Brytyjskie osiągnęło rozmiar 36,6 milionów km², stając się największym państwem w historii ludzkości.

Czy krol ma na nodze "podwiazke"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu z 4 listopada 1926 r. ostatni znany mi przykład połącznia fraka (oczywiście bez brustaszy) z pludrami. W śrdoku siedzi król Jerzy V (1910-1936). Za jego rządów w 1922 r. Imperium Brytyjskie osiągnęło rozmiar 36,6 milionów km², stając się największym państwem w historii ludzkości.

Czy krol ma na nodze "podwiazke"?

To insygnium Orderu Podwiązki, które jest wykonane z błękitnego aksamitu i ozdobione złotymi literami z dewizą oraz złotymi różami. Damy noszą ją na lewym ramieniu, zaś rycerze pod kolanem lewej nogi. Jerzy, książę Walii (późniejszy król Jerzy V), został rycerzem Orderu Podwiązki w 1884 r. Więcej o Orderze Podwiązki pod tym linkiem:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Order_Podwiązki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gccg

Na zdjęciu z 4 listopada 1926 r. ostatni znany mi przykład połącznia fraka (oczywiście bez brustaszy) z pludrami. W śrdoku siedzi król Jerzy V (1910-1936). Za jego rządów w 1922 r. Imperium Brytyjskie osiągnęło rozmiar 36,6 milionów km², stając się największym państwem w historii ludzkości.

Czy krol ma na nodze "podwiazke"?

To insygnium Orderu Podwiązki, które jest wykonane z błękitnego aksamitu i ozdobione złotymi literami z dewizą oraz złotymi różami. Damy noszą ją na lewym ramieniu, zaś rycerze pod kolanem lewej nogi. Jerzy, książę Walii (późniejszy król Jerzy V), został rycerzem Orderu Podwiązki w 1884 r. Więcej o Orderze Podwiązki pod tym linkiem:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Order_Podwiązki

Z tym to kojarzylem, ale nie mialem pojecia, ze bylo to noszone w ten sposob. Obecnie jest to chyba niemozliwe ze wzgledu na dlugie spodnie.

A historia tego orderu ukazuje jak banal mozna nobilitowac dzieki woli i zdecydowaniu posiadajacych wladze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym to kojarzylem, ale nie mialem pojecia, ze bylo to noszone w ten sposob. Obecnie jest to chyba niemozliwe ze wzgledu na dlugie spodnie.

To nie jest niemożliwe, ponieważ strój ceremonialny Orderu Podwiązki nadal jest noszony z pludrami i pończochami. ;)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gccg

Z tym to kojarzylem, ale nie mialem pojecia, ze bylo to noszone w ten sposob. Obecnie jest to chyba niemozliwe ze wzgledu na dlugie spodnie.

To nie jest niemożliwe, ponieważ strój ceremonialny Orderu Podwiązki nadal jest noszony z pludrami i pończochami. ;)

Pozdrawiam, Dr

Uffff ... Tradycja uratowana ;):D

To Napoleon cos w tym stylu stwierdzil, ze dziwi sie iz zolnierze gotowi sa oddac zycie za kawalek blachy...

Mnie to troche smieszy i troche zenuje, ze czlowiek wymysli cos calkowicie "niepotrzebnego" a nastepnie uczyniwszy to niedostepnym dla prawie wszystkich potrafi uczynic to przedmiotem pozadania wielu. Zamyslem odznaczania jest uhonorowanie cnoty a przeciez cnota nie szuka manifestcji i autoreklamy :D Mowie to troche przewrotnie, aby unaocznic, ze forma zastapila to, co istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gccg

wiesz, ludzie zawsze pożądali tego, co niedostępne, co odróżniałoby ich od innych. a osoby przyznające takie odznaczenia to wykorzystują ;)

Oczywiscie, ze tak jest :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gccg

zresztą na forum, które ma słowo 'bespoke' w nazwie, chyba nie trzeba takich rzeczy odkrywać :)

Nie calkiem ... gdyz mozna "pozadac" czegos, co jest osiagalne (chociazby teoretycznie) jak i czegos, co i teoretycznie (dla osoby przy zdrowych zmyslach) osiagalnym byc sie nie wydaje (prawdopodobienstwo osiagniecia jest bliskie zeru) ... jak chociazby Order Podwiazki czy tez jeszcze ekskluzywniejszy papieski Order Chrystusa, ktorego kawalerem nie jest obecnie nikt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to, ze np. garnitur na miarę szyjesz z kilku powodów. 1. żeby mieć dokładnie to, czego chcesz, 2. żeby mieć najwyższą jakość, ale też 3. - w mniejszym lub większym stopniu - żeby mieć to, czego inni nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odnalazłem informację, że ciemnogranatowy frak został wprowadzony na salony przez Edwarda, księcia Walii (późniejszego króla Edwarda VIII) w latach 20. XX w. Opis do załączonego zdjęcia ciemnogranatowego fraka Edwarda, księcia Windsoru, można przeczytać pod tym linkiem:

http://www.metmuseum.org/special/Blithe_Spirit/13.r.htm

Inny ciemnogranatowy frak Edwarda VIII z białą kamizelką zamieściłem już w tym wątku:

viewtopic.php?f=1&t=574&p=11308&hilit=Edwarda+VIII#p11308

Rozproszone wiadomości o garderobie Edwarda VIII zebrałem w innym wątku na tym forum:

viewtopic.php?f=1&t=580&p=13958&hilit=Edward+VIII#p13958

Wreszcie zdjęcie współczesnego ciemnogranatowego fraka z białą kamizelką zamieściłem także w tym wątku:

viewtopic.php?f=1&t=574&start=80

post-387-13658920071406_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny kolor. Szkoda mi tylko, że został wprowadzony przez Edwarda VIII. :) No i kamizelka mogłaby być biała, zgodnie z międzywojennymi standardami.

Pozdrawiam, Dr

Dr powiedz coś więcej na temat standardów tych kamizelek. Czy to chodzi o klapy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.