Skocz do zawartości

Elegancka i ergonomiczna torba


elegant

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję bardzo za opinie odnośnie toreb, miałem podobne odczucia. Napisałem maila do Orso Nero z zapytaniem o modyfikacje.

 

Ktoś coś słyszał o tej firmie? Pracownia rodzinna, robią torby casualowe, hand made. Osobiście kusi mnie ta (koszt 600 zł):

 

http://www.dudobags.com/photogallery.php?album_id=8

 

Z tym, że brałbym ją w ichnim kolorze crazy blue (takim jak tu: http://dudobagscom.shoparena.pl/pl/p/Big-Globetrotter-K1-crazy-blue/156 )

 

Odnośnie samej torby - paski/klamry i przednie kieszenie wydają mi się zbyt masywne w stosunku do reszty torby. Ale może to kwestia gustu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panowie, czy Waszym zdaniem zmarszczenie na lewo od mocowania paska to wada (skaza) skóry czy naturalny efekt tego, że skóra pracuje? Obstawiam to pierwsze, nie wygląda to na naturalne zgięcie, nie wydaje się też, żeby właśnie w tym miejscu torba była szczególnie wystawiona na zaginanie się.

28wckk8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy Waszym zdaniem zmarszczenie na lewo od mocowania paska to wada (skaza) skóry czy naturalny efekt tego, że skóra pracuje? Obstawiam to pierwsze, nie wygląda to na naturalne zgięcie, nie wydaje się też, żeby właśnie w tym miejscu torba była szczególnie wystawiona na zaginanie się.

28wckk8.jpg

 

Zagięcie skóry wynika z jej szeroko pojętej pracy, ale nie jest to efekt szczególnych napięć podczas samego używania torby, a raczej konsekwencja ułożenia skóry przy szyciu. W miejscu gdzie widać zmarszczenie, tej skóry jest po prostu troszkę za dużo.

Byłbym daleki od określania tego jako wada. Pamiętaj, że to skóra z jakiegoś zwierzaka i jak każda skóra po prostu może się marszczyć.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niespecjalnie przekonywujące wyjaśnienia. Owszem, skóra jest ze zwierzaka i ma prawo do pewnych zachowań, ale... Wg mnie nie widać, żeby w tym miejscu skóry było za dużo, zresztą w takim przypadku falowałaby, marszczyła się od nadmiaru, a tutaj widać raczej jakieś purchle. O ile pamiętam to były przypadki, kiedy na forum prezentowano podobne znamiona na butach i ocena w takich sytuacjach była jednoznaczna, że to wada skóry i buty powinny być oferowane co najmniej jako seconds. Dodatkowo raczej jest mało prawdopodobne, aby akurat w tym miejscu skóra musiała szczególnie pracować (nie jest to miejsce, które podlega jakimś szczególnym ruchom, zwłaszcza zginającym, podczas używania torby). Co więcej, sprzedawca oferuje torbę jako nową, więc tym bardziej ślady pracy skóry nie powinny być widoczne.

 

Mam prośbę o wypowiedź zwłaszcza któregoś z uznanych forumowych "skórorobów". Darek? Filip?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym nie chciał aby moje słowa zabrzmiały jak wyrocznia, ale z tego co widzę na zdjęciu i z tego co mówisz to faktycznie może to być skaza skóry. Czasami w procesie produkcji można takie rzeczy przeoczyć bo na ogół uwidacznia się to znacznie bardziej w trakcie użytkowania. W miejscu skazy skóra jest bardziej miękka i podatna na marszenia, jest mniej gęsta i mniej zwarta w tym miejscu. Mi też się to przydażyło o czym klientkę poinformowałem i zaproponowałem jej rabat.

 

Edit: możesz zdradzić co to za torba albo skóra?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: możesz zdradzić co to za torba albo skóra?

Dzięki za wypowiedź. Jak pisze maciato to BB, skierowałem tam kroki po tym, jak jeden taki nie czuł tematu ;-), a Abraham nie odpowiada na maile. BB twierdzą, że to normalny efekt pracy skóry, co jest o tyle dziwne, że torba jest jakoby nowa. Cóż, mogliby zrobić po prostu nową z porządną kontrolą jakości, a tak tracą potencjalnego klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym nie chciał aby moje słowa zabrzmiały jak wyrocznia, ale z tego co widzę na zdjęciu i z tego co mówisz to faktycznie może to być skaza skóry. Czasami w procesie produkcji można takie rzeczy przeoczyć bo na ogół uwidacznia się to znacznie bardziej w trakcie użytkowania. W miejscu skazy skóra jest bardziej miękka i podatna na marszenia, jest mniej gęsta i mniej zwarta w tym miejscu. Mi też się to przydażyło o czym klientkę poinformowałem i zaproponowałem jej rabat.

 

Edit: możesz zdradzić co to za torba albo skóra?

Na 99% to aktówka: https://www.barellybags.pl/product/Aktowka-Simple-Elegance/?id=270

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli masz na myśli to, co popularnie rozumie się przez garnitur, czyli szary/granatowy strój na okazje formalne, to nie. Jeśli nosisz nieformalne garnitury tweedowe/lniane/bawełniane to tak.

Zazwyczaj latem, noszę lniane garnitury 2 częściowe.

Zimą do militarnego płaszcza, i wełnianego garnituru będzie pasować, czy lepsza będzie taka https://www.barellybags.pl/product/Aktowka-Simple-Elegance/?id=290 ?

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakie okazje wkładasz lniane garnitury? Jest to Twój strój codzienny (jeśli tak, to gratuluje, serio, bo to zupełnie niespotykane w Polsce) czy do pracy? Len jest nieformalny ze względu na swoją gniewliwość, więc brązowa torba na ramię powinna pasować, choć akurat ta sprawia wrażenie "przyciężkiej". IMO wybrałbym tę z drugiego linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Od dłuższego czasu poszukuję teczki o jednym stopniu formalności niżej od klasycznych lakierowanych teczek. Na co dzień noszę garniutry robocze oraz zestawy kordynowane.

Znalzałem tylką jedną teczkę, która spełniała by wymienione kryteria. Jest to Slow Bissines II od Slowbag

http://www.slowbag.pl/produkt/slow-business-czekoladowy-braz-szary-2

Jedak nie jestem przekonany co do niewykończonych krawędzi.

Będę bardzo wdzięczny za podpowiedź jakieś alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kreis Ledermanufaktur:

Niemiecki kaletnik wiedzący w czym rzecz. Prostota ksztatów i najlepsze materiały tworzą wyjątkowość tych produktów.  W ofercie między innymi bridle leather, shell cordovan i wiele innych.

http://www.kreis-ledermanufaktur.de/

 

 

 

post-1071-0-01136400-1439457968_thumb.jp

post-1071-0-64892300-1439457980_thumb.jp

post-1071-0-70095100-1439460600_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.