Skocz do zawartości

Elegancka i ergonomiczna torba


elegant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zastanawiam się nad kupnem skórzanej torby. W oko wpadło mi to cudeńko :

https://www.barellybags.pl/product/Teczka-Tabaka-New/?id=287

Torba miałaby zastąpić plecak militarny :) Używana do biura między innymi do noszenia laptopa. 

Jakiś dres code w firmie? Ogólnie, ta torba jest zbyt casualowa do pracy-zwłaszacza jeżeli jesteś ubrany w koszulę, i marynarkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś dres code w firmie? Ogólnie, ta torba jest zbyt casualowa do pracy-zwłaszacza jeżeli jesteś ubrany w koszulę, i marynarkę.

Na ta chwilę smart casual. Chyba ze masz spotkanie wtedy garnitur. Potrzebna mi właśnie torba bardziej uniwersalna. Nasza specyfika pracy pozwala na takie bardziej casualowe rozwiązania. Jak juz wspomniałem na ta chwilę używam plecaka militarnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich, w związku ze swoim pierwszym postem na forum.

Chcę kupić sobie torbę ( użytek w pierwszej kolejności do pracy - noszenie dokumentów, jedzenia, kluczy do firmy, czasem laptop szczególnie na konferencje i szkolenia ).

Dress code "Smart C." zestawy koordynowane, czasem gajer ( wełna-szary, granat ).

Spodobała mi się taka     https://www.barellybags.pl/product/Teczka-Colorado-z-kieszenia/?id=116  w wersji XXL ( jeden laptop 15 drugi 17 ).

Co o niej myślicie (może ktoś ma )?

Ew. Wasze propozycje w podobnym przedziale cenowym do ok 500 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, w związku ze swoim pierwszym postem na forum.

Chcę kupić sobie torbę ( użytek w pierwszej kolejności do pracy - noszenie dokumentów, jedzenia, kluczy do firmy, czasem laptop szczególnie na konferencje i szkolenia ).

Dress code "Smart C." zestawy koordynowane, czasem gajer ( wełna-szary, granat ).

Spodobała mi się taka     https://www.barellybags.pl/product/Teczka-Colorado-z-kieszenia/?id=116  w wersji XXL ( jeden laptop 15 drugi 17 ).

Co o niej myślicie (może ktoś ma )?

Ew. Wasze propozycje w podobnym przedziale cenowym do ok 500 pln.

https://www.barellybags.pl/product/Teczka-Dark-Brown/?id=25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta druga znacznie ładniejsza. Ja mam torbę listonoszkę z barellybags i po kilku latach muszę stwierdzić, że nie jestem zadowolony ani ze skóry (ujdzie, ale daleko jej do porządnego juchtu), ani tym bardziej z wykonania (odpadające zapięcia).

 

Ja bym polecił, jeśli to w Twoim przypadku możliwe, wstrzymać się z zakupem do czasu, aż odłożysz na coś lepszego. Bo teczki skórzane mało się zużywają i przy odrobinie szczęścia (no i może wymianie rączki) jedna może Ci wystarczyć na całą zawodową karierę. Ani się obejrzysz - awansujesz i będziesz musiał kupować nową, lepszą teczkę, bo ta szybko przestanie spełniać Twoje standardy. Wówczas się okaże, że zamiast wydać 1000 teraz, wydasz 400 teraz i 1000 za rok czy dwa, w sumie 1400... O ile sam nie zawsze podzielam promowanej na forum idei kupowania najlepszych rzeczy, na jakie kupującego stać - zwłaszcza w przypadku elementów szybko zużywalnych jak koszule, skarpety itd, o tyle w przypadku skórzanych teczek to zasada jak najbardziej słuszna.

 

A jeśli potrzebujesz teczki teraz i absolutnie nie możesz dołożyć do 1000 czy 2000 - bierz tę drugą, posłuży, a potem, jak awansujesz w pracy, będzie na wycieczki w plener :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto?

http://eu.suitsupply.com/en/bags/blue-suit-bag/BAG15122.html?cgid=Bags

Cena wysoka, jak na torbę tylko częściowo ze skóry. Jednak jeśli ergonomia tego wewnętrznego pokrowca na ubranie jest taka, że garnitur i koszule wyjmuje się w takim stanie, w jakim się włożyło, to zainwestowałbym.

Ktoś widział, korzystał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich, w związku ze swoim pierwszym postem na forum.

Chcę kupić sobie torbę ( użytek w pierwszej kolejności do pracy - noszenie dokumentów, jedzenia, kluczy do firmy, czasem laptop szczególnie na konferencje i szkolenia ).

Dress code "Smart C." zestawy koordynowane, czasem gajer ( wełna-szary, granat ).

Spodobała mi się taka     https://www.barellybags.pl/product/Teczka-Colorado-z-kieszenia/?id=116  w wersji XXL ( jeden laptop 15 drugi 17 ).

Co o niej myślicie (może ktoś ma )?

Ew. Wasze propozycje w podobnym przedziale cenowym do ok 500 pln

Mam inną torbę z BB i moim zdaniem ta, którą proponujesz się nie sprawdzi. Gabaryty może i są odpowiednie jednak te torby są dość 'ciasne' w środku i wydaje mi się, że pojemników z jedzeniem tam nie wepchniesz. Sam o dłuższego czasu szukam torby do pracy i ze względu na ilość rzeczy jaką noszą oraz (koniecznie!) możliwość swobodnego zapakowania pojemników z jedzeniem (noszenie oddzielnej torby jest kłopotliwe) swoją uwagę skierowałem na torby tzw. podróżne (poza tym zwyczajnie mi się podoba taki kształt torby). Te jednak mają jedną podstawową wadę - wielką komorę w środku bez żadnych przegródek a jednak zależy mi na tym aby dokumenty, laptop oraz jedzenie były jakoś rozdzielone. Jeśli ktoś ma pomysł/ma torbę, która spełnia założone przeze mnie kryteria i jest z brązowej skóry będę bardzo wdzięczny za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Omerta - do torby weekendowej możesz włożyć filcową wkładkę na dokumenty/komputer/papiery. Wypełniona nie będzie "latać" po wnętrzu. 

Jest to jednak swego rodzaju półśrodek. 

A możecie Panowie polecić fajną torbę weekendową z brązowej skóry, która nadawałaby się do użytku codziennego do pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jednak swego rodzaju półśrodek. 

A możecie Panowie polecić fajną torbę weekendową z brązowej skóry, która nadawałaby się do użytku codziennego do pracy?

 

Półśrodkiem jest też używanie na codzień torby weekendowej :) Taki typ torby ma z założenia pomieścić rzeczy na dwudniową podróż - stąd brak wewnętrznych komór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inną torbę z BB i moim zdaniem ta, którą proponujesz się nie sprawdzi. Gabaryty może i są odpowiednie jednak te torby są dość 'ciasne' w środku i wydaje mi się, że pojemników z jedzeniem tam nie wepchniesz. Sam o dłuższego czasu szukam torby do pracy i ze względu na ilość rzeczy jaką noszą oraz (koniecznie!) możliwość swobodnego zapakowania pojemników z jedzeniem (noszenie oddzielnej torby jest kłopotliwe) swoją uwagę skierowałem na torby tzw. podróżne (poza tym zwyczajnie mi się podoba taki kształt torby). Te jednak mają jedną podstawową wadę - wielką komorę w środku bez żadnych przegródek a jednak zależy mi na tym aby dokumenty, laptop oraz jedzenie były jakoś rozdzielone. Jeśli ktoś ma pomysł/ma torbę, która spełnia założone przeze mnie kryteria i jest z brązowej skóry będę bardzo wdzięczny za pomoc. 

Myślę, że znalezienie torby weekendowej z przegrodą będzie graniczyło z cudem. Spójrz, może coś takiego spełnia przynajmniej część wymagań?

http://sartolane.pl/kategoria/torby/torba-codzienna-9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że znalezienie torby weekendowej z przegrodą będzie graniczyło z cudem. Spójrz, może coś takiego spełnia przynajmniej część wymagań?

http://sartolane.pl/kategoria/torby/torba-codzienna-9

Dzięki za propozycję jednak nie spełnia ona mojego podstawowego założenia o konieczności zmieszczenia pojemników z jedzeniem. Z firmy Sartolane zdecydowanie bardziej pasuje mi torba weekendowa jednak cena trochę ścina z nóg. Firmę Baron znam i względnie podoba mi się ich torba weekendowa jednak tylko 'względnie' - przeszkadzają mi te pasy biegnące wzdłuż całej wysokości torby - są jakieś mało dyskretne. Jakieś inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był czas, że jako student - z tych samych względów - chodziłem na zajęcia z torbą weekendową. To był wyjątkowo zły pomysł. Nie tylko wygląda to raczej dziwnie, ale też taka torba wcale nie jest wygodna do dłuższego noszenia.

 

W zależności od stopnia formalności Twojej pracy poleciłbym Ci albo jakiś gustowny plecak (sam mam plecakofobię, więc nie doradzę), albo jakąś wyjątkowo obszerną attache case. Niestety nie wiem, gdzie taką w Polsce kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.