Skocz do zawartości

Elegancka i ergonomiczna torba


elegant

Rekomendowane odpowiedzi

Przegroda zrobiona z sztucznego materiału- (nie dla dla fanów "koszerności"  ;)  )  Ma to swoje plusy. Torba na pewno znacznie dłużej będzie zachowywała swój kształ bez defasonowania się.

Krawędzie- tutaj moim zdaniem jest porażaka. Miejscami bardzo nierówne, niedoszlifowane. Nie są malowane. Jeżeli były przypalane na drewnie to też efekt jest słaby.

 

Ja akurat wybrałem jednokomorową. A co do krawędzi to faktycznie zgoda, nie napisałem tego wcześniej, gdyż nie dysponuję tak fachowym okiem ;) Mimo wszystko jednak wciąż uważam, że jak na taką cenę, nie mogło być lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie dyskusyjnie, proszę nie usuwać bo tylko badam zainteresowanie, nie chcę jeszcze zakładać wątku: zastanawiam się nad sprzedażą Saddleback Briefcase Thin w kolorze coffee brown, stan bdb+, pozostało 98 lat gwarancji;-) Nie odpowiada mi jednak design, muszę kupić coś bardziej formalnego do pracy. Proszę o ew. kontakt lub dyskusję w wątku. Aby nie było zupełnie off topic: torbę polecam (czy to ode mnie czy od producenta), niezniszczalna; skóra matowa, nie rysuje się mocno, skóra świńska w środku przetrwa wszystko. Świetny pasek, ja jednak nie używam, dlatego chcę się pozbyć, bo ona jednak dość dziwnie wygląda bez paska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy może ktoś miał do czynienia z torbami marki Zatchels ?

 

np

 

http://www.zatchels.com/sale/up-to-50-off/chestnut-satchel-backpack-straps.html

 

Małżonka chce mi taką kupić (przy okazji zakupu dla siebie :) )

 

Może ktoś ma doświadczenia z tą firmą, czy warto ?

 

Może jakieś inne propozycje tego typu nieformalnych toreb ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którą wziąłeś?

 

Uśmiejecie się ale wybrałem ten model 17,5:

 

http://www.zatchels.com/bags/dark-brown-leather-satchel.html

 

damska :oops:

 

raz że podoba mi się ten kolor a dwa dokładnie taka sama męska kosztuje 68 funtów (plus niepotrzebne mi paski z tyłu) więc po co przepłać :)

 

a poza tym  gender jest na czasie...

 

Co wybrała żona nawet nie wiem, ale jak trzeba będzie to ją skłonię do wynurzeń. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam brązowej, skórzanej torby/aktówki.

Coś w takim stylu:

http://vistula.pl/torby-i-teczki/torba,id-67033

Widziałem ją na żywo i rozmiarem mi odpowiada.

Niestety ta jest tylko w kolorze granatowym lub czarnym i ma materiałową wewnętrzną wyściółkę. Poza tym domyślam się, że w tej cenie mogę dostać coś lepszej jakości u faktycznych producentów.

 

Wstępnie zainteresowały mnie te: 
http://www.slowbag.pl/produkt/slow-boss-czekoladowy-braz-karmelowy

oraz ta

https://www.barellybags.pl/product/Aktowka-Simple-Elegance/?id=290

 

Wymiary niby takie same jak torba vistuli, ale ze zdjęć mam wątpliwości czy nie są zbyt wąskie i przez to mało męskie ;) 

 

Widział może ktoś z Was te torby w realu? Może polecacie coś innego w tym stylu?

Będę wdzięczny za podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli Vistula Ci pasuje, to poczekaj na wyprzedaże, będą w okolicach 400zł te torby. Jakościowo w tej cenie są ok, minusem jest tylko przecierająca się skóra na uchwytach (jest złożona i od noszenia jedna z krawędzi mi się wytarła).

Te z linków wyglądają słabo, dziwnie wyginające się uchwyty, słabo montowane okucia, zniekształcenia torby - ja bym ich nie brał. Jeśli masz blisko TKMaxx to tam zajrzyj, w sobotę w GK widziałem b. fajne skórzane torby o podobnym kształcie i wielkości za 500-600zł

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli Vistula Ci pasuje, to poczekaj na wyprzedaże, będą w okolicach 400zł te torby. Jakościowo w tej cenie są ok, minusem jest tylko przecierająca się skóra na uchwytach (jest złożona i od noszenia jedna z krawędzi mi się wytarła).

Te z linków wyglądają słabo, dziwnie wyginające się uchwyty, słabo montowane okucia, zniekształcenia torby - ja bym ich nie brał. Jeśli masz blisko TKMaxx to tam zajrzyj, w sobotę w GK widziałem b. fajne skórzane torby o podobnym kształcie i wielkości za 500-600zł

Dzięki.

Niestety Vistula nie ma tym razem brązowej wersji tej torby. Choć kształtem i wielkością mi odpowiada.

Sprawdzę TKMaxx w weekend parę tygodni temu nie mieli nic interesującego, ale tam przecież taki obrót. Może coś rzucili ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę przy sobie bardzo niewiele rzeczy, przez co większość toreb wielokomorowych, a nawet jednokomorowych jest dla mnie zdecydowanie za duża - a przy okazji przy moim niewielkim wzroście i wątłej budowie wygląda kuriozalnie :)

 

W większości causalowych sytuacji radzę sobie ze swoją ulubioną torbą Tucano Workout:

 

l_21534944_001.jpg

w którą bezpiecznie wchodzi mój 12-calowy komputer, zeszyt A4 i parę drobiazgów. Przez brak ozdób i lekką budowę nie mam problemu z używaniem tej torby przy nawet nieco bardziej eleganckim ubiorze, ale do garnituru jednak nie pasuje.

 

Poszukuję jakiejś brązowej torby/aktówki, która byłaby cienka, lekka, mieściła podobny asortyment i najchętniej miała wygodne ucho - z pasków na ramię nie korzystam. No i nie chciałbym wydać na to fortuny. Ile razy przeglądałem asortyment popularnych sieciówek, nic nie przykuło mojej uwagi.

 

Macie może jakieś swoje typy dla podobnych zastosowań? :)

 

Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję jakiejś brązowej torby/aktówki, która byłaby cienka, lekka, mieściła podobny asortyment i najchętniej miała wygodne ucho - z pasków na ramię nie korzystam. No i nie chciałbym wydać na to fortuny.

 

Mój faworyt:

http://www.travelteq.com/All-Leather-Trash/Leather

 

Nie wiem tylko jak z tą fortuną... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.