Skocz do zawartości

Elegancka i ergonomiczna torba


elegant

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, ja też odnoszę wrażenie, że z każdym miesiącem torba z tego rodzaju skóry wygląda lepiej i lepiej. Oczywiście należy też pamiętać żeby od czasu do czasu czymś ją namaścić :)

 

Ja obecnie jestem w trakcie tworzenie (bardzo wstępnego)  fajnej teczki ze skóry łosia (!), ze wstawkami z juchtu (rączki, bizy, niektóre przeszycia), środek: albo świnka, albo zamsz.   Mam nadzieję, że w końcu będę miął troche więcej czasu i wezmę się za nia, tak na 100% możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w jakich sklepach (najlepiej stacjonarnych, BarellyBags itd. już znam) szukać torby holdall? Coś w tym rodzaju:

 

BAG13222_1.jpg

 

Lub coś takiego:

http://www.barellybags.pl/product/Torba-Duffel-Bag/?id=271

 

 

Ogólnie rzecz biorąc potrzebuję miejskiej pojemnej torby, najlepiej skórzanej, i mam na to powiedzmy max 600 zł. Będę wdzięczny za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki. Chyba jednak zdecyduję się na BarellyBags, bo te torby weekendowe są trochę zbyt... weekendowe, a ja potrzebuję torby do pracy, na zajęcia, na siłownię (i właśnie w tym problem, że do wszystkiego jednocześnie).

 

Ma ktoś ten model i może coś o nim powiedzieć?

http://www.barellybags.pl/product/Torba-Duffel-Bag/?id=271

 

Torba-Duffel-Bag.2678.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BarellyBags jest trochę niedopracowanych wykończeń, np. najprostszy sposób montażu uchwytów na okuciach za pomocą nitów, co wg nieładnie wygląda. Wystarczyłoby pocieniować skórę na końcu i skleić/obszyć i już by było lepiej. Zamek kieszeni jest pofałdowany, skóra na boku się trochę marszczy itp

 

W weekend postaram się wrzucić moją nową torbę bespoke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Oponowałbym. Dlaczego tak twierdzisz?

W moim przekonaniu to klasyczny saddle stitch. Popatrz na szew przy mocowaniu rączek. Szczególnie przy rogach widać, że szew nie jest równo rozmieszczony a nić jest "naciągana" do kolejnej dziurki.

Mam nadzieję, że można mnie zrozumieć o czym mówię.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zewnętrzne przeszycia są zbędne. Podoba mi się pomysł z czerwoną podszewką, wprowadza delikatnie ekstrawagancki sznyt, za to jak w 90% teczek nie podobają mi się zamki. A w przeciwieństwie do kolegi R50 uważam, że akurat tego typu brzegi są ciekawe i sprawdzają się w biznesowej teczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam mieszanie odczucia odnośnie tych krawędzi. Teczki przypominają mi trochę te linkowane przez andershepa na poprzedniej stronie, z firmy ohba. Ale tylko troszkę. Nie zgodzę się co do zamków. Moim zdaniem pasują do tej skóry. Po 20% upuście dla nowych klientów jest to całkiem rozsądna propozycja, ale jednak czegoś brakuje, aby powiedzieć "wow".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.