Skocz do zawartości

Elegancka i ergonomiczna torba


elegant

Rekomendowane odpowiedzi

Przyczyn jest kilka. Po pierwsze wydaje mi się iż fakt, że otwiera się "w całości" (powierzchnia otwarcia odpowiada powierzchni dna, że tak to naukowo ujmę) powoduje, że łatwo do niej wkładać ubrania bez ich gniecenia i potem je wyjmować. Po drugie, wygląda moim zdaniem bardzo ładnie (na zdjęciach, na żywo jeszcze nie widziałem) i cenę ma rozsądną. Po trzecie, często widuję na lotnikach pasażerów z torbami "lekarskimi" (tych co bardziej eleganckich); jest to też jeden z najbardziej tradycyjnych modeli torby weekendowej, więc zakładam, że sprawdzi się w swojej roli. Po czwarte i ostatnie, lubię dodatki "retro" (by nie powiedzieć "vintage") i wydaje mi się, że torba (głównie przez zapięcie) dobrze się w ten styl wkomponowuje. Więcej napiszę jak już dostanę. Dodam tylko, że długo używałem płóciennej torby weekendowej o prawie identycznych rozmiarach i też otwieranej z góry, ale na suwak - sprawdzała się dobrze (choć wolałbym, żeby otwarcie było szersze - patrz wyżej), tylko mocno się już sfatygowała (no i nigdy nie była specjalnie ładna).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Trochę to trwało (Orsonero miał problem z włoskim dostawcą zapięć + dostawa do Francji) ale dziś dostałem wreszcie torbę biglową, o której już pisałem wyżej w tym wątku. Spostrzeżenia:

 

-ładna skóra bydlęca (trochę ciemniejsza niż na zdjęciach - kwestia oświetlenia), nie bardzo gruba, zaskakująco lekka (co docenię z pewnością jak ją czymś wypełnię...)

-porządnie uszyta. Wewnątrz (chyba po to, żeby nie dublować zewnętrznego szwu który musiałby przebijać na drugą stronę) obrąbek skóry jest przyklejony do wnętrza torby klejem. Póki się nie odklei, to nie przeszkadza;

-bardzo duża (wybrałem model 50 cm) i bardzo pakowna (moja teza o łatwości pakowania się potwierdziła); wydaje mi się, że krótsze modele, choć mniej pakowne, mają ładniejsze proporcje (są mniej podłużne :)); przy torbie 50 cm ta proporcja musi być lekko zachwiana przez wzgląd na funkcjonalność;

-zamknięcie funkcjonuje dobrze, nie trzeba się z nim siłować, nie trzeszczy, zamyka pewnie, jest miejsce na kłódkę;

-usztywniona część torby jest bardzo sztywna - to bardziej kufer niż torba;

-ze względu na swoje rozmiary dobra na podróż bez walizki (check-in luggage) - noszenie i tej torby, i 23 kg walizki na dłuższą metę nie jest możliwe.

 

Minusem może być to, że torba nie zamyka się całkowicie (pod zapięciem, po bokach pozostaje kilka cm otwartej przestrzeni) - jeśli nosimy w niej bardzo drobne przedmioty (monety? długopisy?!) i porządnie się wytrzęsie, jest ryzyko, że wypadną. Za to możemy w torbie spokojnie nosić kota, albo niedużego psa, bez ryzyka uduszenia ;)

 

Generalnie jestem zadowolony i mogę tę torbę polecić. Zobaczę, jak się będzie zużywała - nie planuję jej oszczędzać, lubię lekko sfatygowane podróżne torby - nadaje im to charakteru!

 

Razem z torbą wziąłem też niedużą czarną aktówkę ( http://sklep.orsonero.pl/teczka-aktowka-dyplomatka-skorzana-meska-0560-p-34.html ) i jestem (chyba jeszcze bardziej) zadowolony - ładna skóra, bardzo estetyczne wykonanie, porządny uchwyt, na mój komputer (MacBook Air 13) pasuje jak ulał (może na nie szyta?). Niedrogo. Śmiało polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Szukam jakiejś taniej, najlepiej dość lekkiej, ale przede wszystkim pakownej torby - z racji branży zazwyczaj chodzę z laptopem i co najmniej paroma książkami, plus parę innych rzeczy typu butelka wody. Na BarellyBags jest tego sporo, czy polecacie konkretnie jakiś model? Czasami nie ma nawet zdjęcia jak wyglądają od środka i trudno na oko coś powiedzieć o ich użyteczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szukam jakiejś taniej, najlepiej dość lekkiej, ale przede wszystkim pakownej torby - z racji branży zazwyczaj chodzę z laptopem i co najmniej paroma książkami, plus parę innych rzeczy typu butelka wody. Na BarellyBags jest tego sporo, czy polecacie konkretnie jakiś model? Czasami nie ma nawet zdjęcia jak wyglądają od środka i trudno na oko coś powiedzieć o ich użyteczności.

 

@ogqozo poszukaj tutaj:http://sklep.orsonero.pl/dla-mezczyzn-torby-klasyczne-c-47_58.html może coś znajdziesz dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

@Damianos, nietypowe miejsce do przywitania ale cześć :)

Co do Twojego pytania: jeśli jesteś dać za nią wskazaną kwotę to pewnie Ci się opłaca. W tej cenie chyba mógłbyś trafić zgrabniejsze (np. e-baron) ale to oczywiście kwestia gustu.

Dzięki za odpowiedź , zaraz zajrzę na tę drugą stronę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Koledzy,

 

od dłuższego czasu rozglądam się za torbą weekendową. Chciałbym wykonaną ze skóry, dobrej jakości. Miło byłoby mieć bardzo dobrze wykończoną z jak najlepszej skóry. Nie spieszy mi się ten zakup.

 

Ostatnio znalazłem i rozważam zakup takiej firmy Wittchen. Chociaż czerń nie jest kolorem, który bym chciał, ale spodobała mi się. Cena 1200 zł. Sklep podaje informację, że jest to cena po 50% rabacie. Na zdjęciach zachęcająco wygląda.

 

 

Jakie są Wasze doświadczenia z produktami tej firmy?

 

Co sądzicie o tej konkretnej torbie? Najważniejszą sprawą jest dla mnie to co w skrócie nazywa się cena/jakość.

 

Jakieś alternatywy możecie polecić? Chętnie w kolorze koniak.

 

Pozdrawiam,

Michał

 

post-5342-0-49680100-1411089595_thumb.jp

post-5342-0-80924900-1411089607_thumb.jp

post-5342-0-76210700-1411089619_thumb.jp

post-5342-0-83926700-1411089629_thumb.jp

post-5342-0-29359100-1411090023_thumb.gi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie torby takie wielkie, a czy znajdzie się jakaś codzienna torba do pracy, która pomieści ze trzy kanapki i ewentualnie netbooka 10-11" i jednocześnie nie jest listonoszką?

Znajduję głównie jakieś materiałowe typu http://caselogic.pl/torba-na-notebooka-11-antracyt,3,270,6712 czy coś ze skóry podobnego istnieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie torby takie wielkie, a czy znajdzie się jakaś codzienna torba do pracy, która pomieści ze trzy kanapki i ewentualnie netbooka 10-11" i jednocześnie nie jest listonoszką?

Znajduję głównie jakieś materiałowe typu http://caselogic.pl/torba-na-notebooka-11-antracyt,3,270,6712 czy coś ze skóry podobnego istnieje?

 

Też miałem podobny problem ale udało mi się tutaj coś wykopać - barellybags.pl

Przemyśl ile masz do wydania i... może się okaże, iż któryś z forumowych magików uszyje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest bardzo ciekawa propozycja. Made in Poland - to cieszy. Na zdjęciach bardzo ładnie się prezentuje. Wiele razy już fotografowana: Mr. Vintage, Szarmant, bardzo fajna recenzja Filipa.

Generalnie wszyscy byli zadowoleni z wykonania. Ciekawi mnie jak wygląda skóra w porównaniu do tej użytej na torby w ramach projektu forumowego, bo zdaje się zadbaliście o to, żeby skóry były bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ostatnio dwie torby. Jedną czarną - ta ma przyjemną gładką fakturę,jestem z niej zadowolony. Natomiast druga, brązowa już takiej faktury nie ma, posiada kilka rys oraz wrażenie jakby w niektórych miejscach była przybrudzona. Nie znam się na skórach, dlatego pozostawiam Wam to do oceny. I mam pytanie. Czy to są dwa rodzaje skóry, że jedna jest gładka, a druga matowa i po prostu jest bardziej podatna na zarysowania ? Co ewentualnie zrobić z takim czymś ? Chciałem właśnie, aby torba miała właśnie taką fakturę jak ta z barona, o której mowa w poście wyżej.

post-4333-0-09718400-1411119843_thumb.jp

post-4333-0-12410100-1411119874_thumb.jp

post-4333-0-95509400-1411119904_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest bardzo ciekawa propozycja. Made in Poland - to cieszy. Na zdjęciach bardzo ładnie się prezentuje. Wiele razy już fotografowana: Mr. Vintage, Szarmant, bardzo fajna recenzja Filipa.

Generalnie wszyscy byli zadowoleni z wykonania. Ciekawi mnie jak wygląda skóra w porównaniu do tej użytej na torby w ramach projektu forumowego, bo zdaje się zadbaliście o to, żeby skóry były bardzo dobre.

 

Można znaleźć  kilka ciekawych propozycji made in Poland.

Firma Baron ma markę Slow Bag. O ich torbach wspominał w tym wątku damiance.

http://www.slowbag.pl/oferta/dla-niego/torby-podrozne-dla-niego

Jeśli ktoś z forumowiczów miał przyjemność użytkowania ich toreb, to będę przy okazji wdzięczny za opinię na ich temat.

 

Jest również Bardzo Studio z Bytomia. Ich torby w swojej ofercie swojego czasu miała poszetka.com Co prawda wykonują głównie damskie torby, ale mają też modele męskie:

http://www.bardzostudio.com/meskie

Wiem że szyją torby z polskiej skóry, ale nie wiem z której garbarni. Jeśli zaś chodzi o wzory toreb, to pozostawiam do oceny każdemu z osobna.

 

Jest też Sartolane. Parę miesięcy temu spotkałem Panów z tej firmy na targach odzieżowych w Warszawie (zdaje się że na HUSH Warsaw) i miałem przyjemność chwilę z nimi porozmawiać.

http://sartolane.com/?filter=0&time=now&cat=5&module=mainpage#produkty

Torby na żywo wyglądają bardzo ładnie. Moją uwagę szczególnie zwróciły szlifowane suwaki i wnętrze wykończone skórą.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ostatnio dwie torby. Jedną czarną - ta ma przyjemną gładką fakturę,jestem z niej zadowolony. Natomiast druga, brązowa już takiej faktury nie ma, posiada kilka rys oraz wrażenie jakby w niektórych miejscach była przybrudzona. Nie znam się na skórach, dlatego pozostawiam Wam to do oceny. I mam pytanie. Czy to są dwa rodzaje skóry, że jedna jest gładka, a druga matowa i po prostu jest bardziej podatna na zarysowania ? Co ewentualnie zrobić z takim czymś ? Chciałem właśnie, aby torba miała właśnie taką fakturę jak ta z barona, o której mowa w poście wyżej.

Nie przesłałeś zdjęć czarnej torby, ale opis wskazuje że każda z nich jest zrobiona ze skóry garbowanej w inny sposób.

Nie ma się czym przejmować. Najwidoczniej taka jest uroda tej brązowej skóry. Przybrudzenia o których wspominasz sugerują że skóra jest otwarta, co w dużym skrócie oznacza że jest podatna na zabrudzenia i prawdopodobnie z czasem trochę ściemnieje. Niemniej jeśli skóra jest dobrej jakości, to w żadnym stopniu nie powinno to wpłynąć na jej trwałość.

Możesz spróbować użyć środków do zabezpieczenia, np. http://www.multirenowacja.pl/creme-universelle-150-ml-krem-balsam-do-skor-czysci-i-odzywia-saphir.html , ale po nałożeniu skóra zapewne ściemnieje, a podatność na zarysowania raczej nie zniknie.

Taki już urok toreb ze skóry. Każdy egzemplarz starzeje się po swojemu i z czasem nabiera unikatowego charakteru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.