Skocz do zawartości

Niestroj leatherwork- ręcznie wykonywana galanteria skórzana


Skalpel

Rekomendowane odpowiedzi

Że idzie szybciej tutaj się zgodzę i to zupełnie naturalne.

Zrobiłem trzy te torby i przy każdej napotykałem inne problemy. Przy pierwszej, duże problemy konstrukcyjne (bądź co bądź był to prototyp.) Mówię tu o problemie poprawnego zamontowania boków i dna (pierwszy raz robiłem to konstrukcją Marcellino)  później problem domyślnego przyszłościowego wyrwania nitów mocowania rączki. Problem został rozwiązany przez zamontowanie listwy wzmacniającej pod klapą. Za to z farbowania byłem bardzo zadowolony. Przy drugiej wykrojniki już były dużo bardziej dopracowane a ja już miałem jako takie now how, robota szła szybciej i to już nie była operacja na żywym organizmie. Poprzednie problemy zostały od razu wyeliminowane ale pojawił się problem zamszu. Jeden płat źle nakleiłem i był cały do zrywania mimo, że w pierwszej torbie poszło dosyć gładko) 

Przy trzeciej ogromny problem miałem ze skórą i farbowaniem mimo doświadczenia już z dwiema poprzednimi torbami... Na głównym panelu (klapa/tył) po farbowaniu wyszła duża rysa która przed farbowaniem nie była widoczna tak jak i kilka innych miejsc gdzie krowę ukąsił komar albo się otarła o drzewo czy drut kolczasty. Skóra którą stosuję to najlepszy możliwy w Polsce gatunek ale jest to skóra niekorygowana i nawet w najlepszym gatunku ma ona prawo do 5% takich drobnych skaz. Ta skaza jak na moje oko i oko klienta nie nadawała się do tego żeby "puścić" torbę dalej więc zmuszony byłem do wycięcia kolejnych dwóch kawałków skóry (element klapa/tył i element frontowy (on też, żeby przypadkowo uniknąć zbytniej różnicy natężenia koloru względem drugiego elementu)) Tym o to sposobem najlepsze kruponowe kawałki poszły w p...u ;) Dodatkowo przypominając sobi lekcję fizyki z podstawówki doszedłem do wniosku, że "miękka" rączka zwiększa siły oddziałowujące na pierwsze nity zamontowane do klapy i postanowiłem do rączki zamontować metalową blaszkę żeby pozostałą sztywna i tym sposobem siła rozkłada się na większą powierzchnię.

Czy każda kolejnatorba jest lepsza? Każda kolejna jest inna niż poprzednia, żadna z nich nie jest doskonała, w każdą włożyłem wszystkie swoje umiejętności, wiedzę i mnóstwo serca. Dostrzegam jak mogę je udoskonalić ale nigdy nie zrobię ich doskonałych a jeżeli kiedykolwiek bym tak stwierdził to kopnijcie mnie w kostkę bo wiem, że bym okłamał siebie i Was.

A jeżeli chcecie wiedzieć z której jestem najbardziej zadowolony.... Powiem szczerze, że z pierwszej... bo to było jak najbardziej ekscytująca randka z elementami dreszczowca i momentami ostrą kłótnią. :)

 

Edyta: I zawsze mnie smutek ogarnia, jak na koniec pakuję torbę do wora i nie wiem jaki będzie dla niej "ten drugi" :P

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecia też piękna. Co ma w środku, jeśli wolno spytać?

 

Długo rozmyślałem przy tym mini-grupowym zamówieniu, czy lepiej brać egzemplarz z samego początku, czy też bliżej końca listy. Doszedłem do wniosku, że pierwszy egzemplarz będzie poligonem doświadczalnym, a z drugiej strony po pewnym czasie może się wkraść rutyna (nie w sensie złej wiary ze strony Skalpela, ot po prostu - rzecz ludzka). Widzę, że wszystkie trzy są na maksa dopracowane, rutyny nie ma, niedoróbek brak! Mogę chyba powiedzieć z perspektywy klienta, że u Skalpela zawsze będziemy zadowoleni z efektu, czy to pierwsze, drugie czy piętnaste podobne zamówienie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]  Mam małe pytanko odnośnie konstrukcji - jak wygląda stabilność tych teczek? Tzn. czy pusta torba po otwarciu i odchyleniu klapy do tytułu pozostaje stabilna, nie przewraca się?

 

Sorry za bałagan (łagodnie mówiąc) w garażu.

Zdjęcie torby bez obciążenia i podparcia po odchyleniu klapy do tyłu. Nie będę na siłę klapy  "łamał" bardziej bo to akurat przywilej klienta nie mój a i tak mi się wydaje, że w takiej pozycji powinna się szybciej przewrócić. 

post-1071-0-65883500-1412629757_thumb.jp

 

I zdjęcie wnętrza jeszcze.

post-1071-0-35010000-1412630186_thumb.jp

 

Edyta: Torba jako jedyna z 3 jest bez podszewki. Wersja soute ;)

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Skalpel! Przez Ciebie mam nieplanowany wydatek! Musisz? ;)

Właśnie miałem to napisać.

Są takie produkty, obok których nie można przejść obojętnie, które zapadają w pamięć i nawet po zamknięciu strony, komputera/smartfona, 'chodzą po głowie' i śnią się po nocy.

Ta teczka należy do takich przedmiotów.

Dotychczas nie lubiłem 'tornistrowych' teczek. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem w tym, że damska ... dlatego tak ciężko zrobić unik i trzeba sięgnąć jednak do portfela :)

A myśleliście, że po co On pokazuje te cudeńka naszym partnerkom, żonom i kochankom właśnie teraz?

 

Najpierw sesja z Modelką ... cicho sza ... i w okresie prezentowym KO! Musiał zatrudnić jakiegoś marketingowca z ekstraklasy skubaniec ;)

 

Zamówienie leci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor tej teczuszki to zasługa chłopaków z http://www.multirenowaja.pl.

Kolor to dokładnie 04 Marron http://multirenowacja.pl/tinture-francaise-50ml-farba-do-skor-na-bazie-alkoholu-saphir-teinture.html

Chyba stał się moim ulubionym.

Teczka nie jest niczym wyklejona. Wersja soute ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.