Skocz do zawartości

Niestroj leatherwork- ręcznie wykonywana galanteria skórzana


Skalpel

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę tu cicho, więc w ramach odżywiania tematu podzielę się wiadomościami od Darka. Bez szczegółów: ma się dobrze, ma też nową pracę (nie tajemnica, bo do znalezienia w necie). Właśnie omawiamy projekt teczki dla mnie, stąd mój z nim kontakt. Czy ktoś z Kolegów coś może ostatnio zamawiał u Darka? Jeśli tak, to podzielcie się zdjęciami.
Update 7/I/21. Właśnie z Darkiem spędziliśmy blisko dwie godziny w jego warsztacie, dogrywając szczegóły projektu teczki. Wzorowana będzie na jego projekcie z modyfikacjami wziętymi przeze mnie z kilku źródeł.
Pracę z Darkiem oceniam bardzo pozytywnie. Podobnie jak p. Januszkiewicz, Darek także był otwarty na moje pomysły, ale nie uciekał od stanowczej odmowy/sugestii tam, gdzie widział ich potrzebę. Dzięki temu jedną lub dwie rzeczy lepiej zrozumiałem.
W toku wspólnej dyskusji okazało się, że pewne pomysły mamy identyczne (paski), a kilka rozwiązań wypracowaliśmy wspólnie.
Co dobrze się sprawdziło u nas to wcześniejsze przemyślenie tematu przeze mnie. Przed spotkaniem wymienialiśmy maile przez ok.miesiąc, co zaowocowało wstępnym dość szczegółowym zarysem teczki. Dzięki temu wczorajsze spotkanie poszło bardzo sprawnie, gdyż ten zarys był naturalnym planem dyskusji.
Obecnie jesteśmy na etapie wykroju, natomiast reszta materiałów jest już u Darka, w tym piękna burgundowa skóra bridle od Sedgwick'a, którą przed Brexitem zdołałem sprowadzić z Anglii (i to że zniżką!), a także druga skóra dla wzbogacenia charakteru teczki.
Jak dobrze pójdzie to okolicach marca teczka ujrzy światło dzienne. Z mojej strony nie ma ciśnienia, chcę aby przygoda z jej tworzeniem była też dla Darka przyjemnością, a nie wyścigiem z czasem.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.