Skocz do zawartości

Niestroj leatherwork- ręcznie wykonywana galanteria skórzana


Skalpel

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, miała być męska teczka ze skórą strusia, ale struś jeszcze nie doleciał więc jest to:

Shopper bag w rozmiarze naprawdę xxl.

Na zew.: roślinnie garbowany włoski kark 1,7mm 

Wew.: woskowana dwoina świńska

 

post-1071-0-89851900-1401045670_thumb.jp

post-1071-0-80525500-1401045706_thumb.jp

post-1071-0-54166100-1401045771_thumb.jp

post-1071-0-70414500-1401045802_thumb.jp

post-1071-0-01357400-1401045860_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślicznota (chyba, bo na damskich się nie wyznaję). Z ciekawości - jak zrobione jest Twoje logo w środku torby, to na białym tle?

 

Tak sobie teraz myślę, że oprócz ładnego dużego logo do odbijania wewnątrz przydałby Ci się jakiś mały znaczek albo coś innego do odbijania na zewnątrz (w miejscu szwu, choćby inicjały lub imię właścicielki). Masz sprzęt do robienia matryc do tłoczeń, czy tylko wypalasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :) Logo w środku ta nabita pieczęć na surowym juchcie wszysta w kieszeń.

To skóra garbowana roślinnie, więc bardzo ładnie poddająca się tłoczeniu. Tak jak tutaj np.: http://forum.butwbutonierce.pl/topic/2195-niestroj-leatherwork-ręcznie-wykonywana-galanteria-skórzana/?p=123733

Inicjały też tłoczę ręcznie, nie mam matryc. Myslę czy by nie zamówić matrycy z samą grafiką nici i igły z logo do wybyjania na praduktach, ale większość ludzi zamawiających to raczej klientela która nie lubi "świecić" logowaniem produktu jak choinka na Boże Narodzenie :) a mi samemu też się to nie podoba. Kojarzy mi się z tureckimi swetrami których 90% powierzchni zajmuje logo D&G ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Efekt końcowy fenomenalny :) Sprawia wrażenie, że pomieści laptopa, segregator dokumentów i wiele więcej. Skutków ubocznych po piwie nie biorę pod uwagę ;)

Termos! Termos, pomieści! :P 

 

Jak dla mnie zbyt barokowa, no ale to projekt klienta ;) Kawał dobrej roboty. Okucia rączki z rodzimego rynku?

Tak, ze znanej wszystkim hurtowni szewskiej online. ;)

 

 

Gdybym miał tą samą torbę zrobić dla siebie to użyłbym czarnej nici, czarnego strusia i koze zostawił jak jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A akordeon? Akordeon, czy pomieści?

 

Moim zdaniem po tym się poznaje dobrego rzemiślnika, że potrafi dobrze doradzić, ale jeśli klient wie, czego chce, to to właśnie dostanie.

 

Pięknie wygląda ten zamsz w środku.

 

Kiedy następny projekt?

 

PS: Sam robisz te zdjęcia? Są bardzo ładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości zapytam: zauważyłem, że rączka (sam uchwyt, środkowy pasek strusiej łapki) jest dość długa - często widuję przy tym sposobie montowania rączki które leżą praktycznie równolegle do krawędzi teczki, a tutaj tworzy spory łuk. Tak się powinno robić, taki jest kanon? A moze klient tak chciał? Nie ma obawy, że uchwyt się rozciągnie jeszcze bardziej przy użytkowaniu teczki? A może to dlatego, że ta strusia łapka jest tak mocna, że nie ma ryzyka rozciągnięcia? Z ciekawości pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łuk był celowym zamierzeniem, jednak wyszedł mi o 2 cm za długi :/  W sumie przez moje niedopatrzenie, bo nie przewidziałem tego, że kiedy obszyje rączę strusiem to ona pogrubi się o odpowiednią wartość a przez to później ramki rączki nie dojdą do tego miejsca gdzie powinny bo powiększona szerokość będzie je ograniczać. Oczywiście klient o tym wie i uzgodniliśmy, że jeżeli będzie mu to bardzo przeszkadzać wykonam dla niego jeszcze jedną rączkę pomniejszoną o te kilka centymetrów.

Rączka się raczej nie naciągnie. W środku są 3 warstwy skóry+ skóra strusia + dwoina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

I jeszcze jena akcja:

Dostałem do renowacji skórzaną, mocno zużytą torebkę. Miała rysy, przebarwienia, plamy i inne podobne.

Na pierwszy ogień poszło mydło do skór Avel, później Juvacuir na koniec nano protector.

Efekt jak widzicie. Podziękowania dla Daniela vel Saphir.pl za zawsze chętną i merytoryczną pomoc!

 

Przed:

post-1071-0-13640300-1403860871_thumb.jp

post-1071-0-83663600-1403860874_thumb.jp

 

Po:

post-1071-0-90669200-1403860871_thumb.jp

post-1071-0-76539800-1403860872_thumb.jp

 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.