Skocz do zawartości

lubo69

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

galeria katowicka - szukalem nowych jeansow i wpadlem na diesla black gold :) surowy denim, brak parametrow, ale kozacki material. Rozmiar  nosze zazwyczaj 31, tu wpadlem przypadkiem wsrod 29 i pasuja idealnie. Sprzedawane jako drugi gatunkek, ale nie znalazlem nigdzie wad. Nowe w granicach 220€, w tk 130pln :)

IMG_20220312_101658_336.jpg

IMG_20220312_101716_030.jpg

IMG_20220312_101731_572.jpg

IMG_20220312_101747_901.jpg

IMG_20220312_101947_047.jpg

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Na Marszałkowskiej wpadł mi w ręce garnitur z zielonego solaro (lub podobnego materiału). Trzy guziki, spodnie z manszetami i zakładkami. Nie sprawdziłem rozmiaru marynarki -  przymiarka wykazala, że jest dużo za duża,  min. 56. Spodnie rozmiar 26. Nie wiem ile to dokładnie, ale luzu mialem tyle jakby był to pas ok. 100 cm. Podaję jako ciekawostkę, po raz pierwszy trafiłem w TK na taki materiał. Cena, jak i cały garnitur, jak dla seniora - po przecenie  trochę ponad 300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Na Marszałkowskiej sporo luksusu, marynarki/kamizelki i płaszcze Brunello Cucinelli i Tom Ford, trochę Cornelliani i Boglioli. Był np. płaszcz kaszmirowy BC w cenie 5500 zł, chyba najdroższa rzecz jaką dotąd widziałem w TKMaxx. Z bardziej popularnych marek trochę kurtek Ralph Lauren i brytyjskich Barracuta, te ostatnie nawet fajne, tylko krój - o czym ktoś już wspominał - taki raczej "młodzieżowy".

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie z Blue City.

Panowie mam pytanie do znawców , otóż wszystkie moje kaszmiry są w dotyku puchate i miękkie, natomiast ten z fotek był w chwycie jakby wełniany , lekko szorstkawy. Na pewno ten cucinelli jest najlepszym z najlepszych, czy znaczyłoby to, ze to co mam w szafie to nie jest kaszmirem?0

683845D1-98A1-47B3-8D3D-BA18B84D26A7.jpeg

D8DB0628-C2EC-4262-8F7C-E343556253F5.jpeg

E0A03E1C-BB9E-4487-BB85-F2AFFE6B3569.jpeg

F39A5645-ADD4-4C38-BD30-F33AE8C8C709.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupowałbym swetra rozciągniętego na wieszaku za 2,5K, niezależnie kto go z czego wyprodukował. Na Yoox można trafić doskonały kaszmir Cruciani za 1/3 - 1/4 tej kwoty.

Odpowiadając zaś na pytanie, dobry kaszmir mięknie dopiero po praniu. O tym jednak zapewne wiesz, jako posiadacz swetrów z tej dzianiny. W TK sprzedają różne rzeczy, także samples, może więc to być sweter wełniany z linii cashmere:-)

Tu sporo wiedzy na temat:

https://lucafaloni.com/en-us/blogs/news/all-you-need-to-know-about-cashmere-a-guide-for-the-connoisseur

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Manul napisał:

Zdjęcie z Blue City.

Panowie mam pytanie do znawców , otóż wszystkie moje kaszmiry są w dotyku puchate i miękkie, natomiast ten z fotek był w chwycie jakby wełniany , lekko szorstkawy. Na pewno ten cucinelli jest najlepszym z najlepszych, czy znaczyłoby to, ze to co mam w szafie to nie jest kaszmirem?0

 

 

Nie zawsze skład z metek odpowiada rzeczywistości, nawet dla tych bardziej prestiżowych marek. Warto pamiętać, że z jakiegoś powodu te rzeczy znalazły się w TkMaxx, może nie mogło trafić do normalnej sprzedaży przez np.: błędne/krzywe metkowanie, nieprawidłowe oznaczenia rozmiaru, wadliwą konstrukcję, błędy w odszyciu, wady produkcyjne materiału etc.  Jak są podejrzenia co do jakości to lepiej odstawić, chyba że byłby w cenie akceptowalnej dla wełny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.