Skocz do zawartości

Marka butów: Shoepassion


metius

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

w końcu!

Akurat gdy pogoda przypomina lato, nasze loafersy i buty żeglarskie są dostępne w polskim sklepie internetowym.

Wszystkim zainteresowanych zapraszam tu:

http://www.shoepassion.pl/cala-kolekcja.html?filter_jahreszeit=535&filter_sex=603

W przypadku pytań jestem do Waszej dyspozycji.

Pozdrawiam, i życzę miłego dnia,

Oliwia

Dzień dobry

Czy mogę zakupić buty ze strony niemieckiej, gdzie są 10 € tańsze? Czy to błąd czy świadome działanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Czy mogę zakupić buty ze strony niemieckiej, gdzie są 10 € tańsze? Czy to błąd czy świadome działanie ?

 

Dzień dobry,

 

nie, nie jest to błąd. 

 

Ceny na stronie niemieckiej są o 10 euro niższe, ponieważ niemiecka strona jest stroną matką. Wszystkie inne domeny mają ceny jak na polskiej stronie.

Oczywiście, ze może Pan zamówić produkty na niemieckiej stronie ale adres dostawy musi być w Niemczech.

Pozdrawiam,

Oliwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

nie, nie jest to błąd. 

 

Ceny na stronie niemieckiej są o 10 euro niższe, ponieważ niemiecka strona jest stroną matką. Wszystkie inne domeny mają ceny jak na polskiej stronie.

Oczywiście, ze może Pan zamówić produkty na niemieckiej stronie ale adres dostawy musi być w Niemczech.

Pozdrawiam,

Oliwia

 

Hmmm, a skąd ta "dyskryminacja" polskiego klienta? Koszty utrzymania domeny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dziś z nimi na ten temat telefonicznie i dostałem informacje, że wyższa cena związana jest w różnicy w podatku VAT, a także z ceną przesyłki. Teoretycznie za 4,95 (praktycznie 14,95€) mamy przesyłkę, przesyłkę zwrotną do Niemiec w razie wymiany oraz powrót butów po wymianie. Wg mnie akceptowalne. Buty już zamówione. Dziękuje p. Dominikowi za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dostawa, zwrot, wymiana i powtórna dostawa dla klienta z Niemiec jest darmowa. Dla innych już nie. Dlaczego więc tu na forum mówimy również o bezproblemowej dostawie i darmowym zwrocie i wymianie skoro za to sami płacimy?

 

Ze strony wynika, że wymiana/zwrot jest darmowa również dla klientów z Polski. Płacimy tylko za pierwszą wysyłkę. Ciekawy jestem za to, czy ponowna wymiana jest w dalszym ciągu darmowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony wynika, że wymiana/zwrot jest darmowa również dla klientów z Polski. Płacimy tylko za pierwszą wysyłkę. Ciekawy jestem za to, czy ponowna wymiana jest w dalszym ciągu darmowa.

Otóż nie jest. Po prostu jej koszt jest wrzucony w wyższą cenę butów jak poinformował @molik.pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a czy widziałeś gdzieś cenę przesyłkę paczki DHL za 5€ z DE do PL? Faktycznie istnieje różnica w VAT, a w przepisach jest coś takiego, że Niemcy muszą nakładać VAT kraju docelowego, jeśli przekroczą określony poziom obrotu z "zagranicą" (chyba 100 tys. €). Różnica w podatku wynosi 1%, co daje średnio 2€. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

wiem, że możecie to uważać za krzywdzące ale utrzymanie zagranicznych domen kosztuje więcej niż niemieckiej. Wszystkie teksty są tłumaczone na język polski, dodatkowo wprowadziliśmy usługę darmowej wymiany i zwrotu więc płaci się jednorazowo za przesyłkę (4,95 euro) a wszystkie kolejne wymiany są wliczone w nasze koszty. A przecież takie przesyłki pomiędzy Niemcami i Polską są droższe niż wewnątrz Niemiec. 

Nie chcę tłumaczyć tego zjawiska faktem, że inni również tak robią ale weźmy chociaż pierwszy z brzegu sklep jakim jest popularny Massimo Dutti - różnice w ich cenach pomiędzy Hiszpanią i Portugalią, a resztą świata są znacząco większe nawet przy towarach, które są o wiele tańsze niż nasze buty.

Mnie jako klienta również to denerwuje ale muszę się z tym pogodzić lub pojechać na wakacje i shopping do Hiszpanii :)

I proszę tego nie traktować jako dyskryminacji polskiego klienta bo otwarcie właśnie polskiej domeny i stworzenie całego sklepu i serwisu po polsku pokazuje, ze chcemy i dbamy o naszych polskich klientów.

Miłego dnia.
Oliwia

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w przypadku MD jest dużo większa, bo wynika z czego innego. W Hiszpanii Zara/MD są to tanie sieciówki, a gdzie indziej te firmy starają się pozycjonować wyżej. I całkiem dobrze im się to udaje - w Polsce Zara/MD są postrzegane przez większość społeczeństwa jako marki prestiżowe (między innymi właśnie ze względu na wysokie ceny). Dokładnie to samo robi nasze Reserved - u nas to tania sieciówka, a w Rosji - ekskluzywnie wyglądający sklep w samym centrum Moskwy, ceny kilkakrotnie wyższe niż w Polsce itd. Daleki byłbym jednak od twierdzenia że jest to nabijanie ludzi w butelkę - skoro ludzie są za tyle skłonni kupować i są z zakupów zadowoleni, to czemu im za tyle nie sprzedawać?

 

Cieszcie się, że Shoepassion nie stosuje takiej strategii i że dodaje tylko to 10 euro, które w kontekście tego co napisała pani Oliwia wydaje się całkiem uzasadnione :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że się rozumiemy i nie kłócimy :)

Przy okazji udanego długiego weekendu!

U nas niestety dzień pracujący więc zazdroszczę wszystkim, którzy mają wolne, w szczególności, że pogoda rozpieszcza :) A mówiąc o pogodzie to nie sposób wspomnieć, że idealnymi butami na upały są buty żeglarskie, które właśnie pojawiły się online :)

http://www.shoepassion.pl/meskie-buty-zeglarskie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleki byłbym jednak od twierdzenia że jest to nabijanie ludzi w butelkę - skoro ludzie są za tyle skłonni kupować i są z zakupów zadowoleni, to czemu im za tyle nie sprzedawać?

 

Z jednej strony jak najbardziej - wartość jest subiektywna i tyle, jak ktoś jest zadowolony, to proszę bardzo. Z drugiej - to zadowolenie prawdopodobnie (aczkolwiek pewności nie mam) wynika po części z niedoinformowania. No ale to już większa ekonomiczna dyskusja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.