Skocz do zawartości

Marka butów: Shoepassion


metius

Rekomendowane odpowiedzi

Lektura tego wątku

 

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/3780-buty-shoepassion/

 

zmotywowała mnie do napisania kilku słów po jedenastu miesiącach użytkowania mojej pierwszej pary butów Shoepassion, model 554, która ze względu na kształt kopyta i fakturę skóry jest jedną z moich ulubionych.

 

Buty użytkowane były w sposób normalny, czyli bez brodzenia w nich wodzie, ale też bez natrząsania się nad nimi. Ot kolejna para butów do chodzenia, a nie do wzdychania, czy umieszczenia w gablotce.

 

Jeżeli chodzi o częstotliwość zakładania, niestety nie notowałem, ale mogę powiedzieć, że bywało z tym różnie. Najczęściej dwa razy w tygodniu dając im potrzebny czas na regenerację, czasami raz, zdarzało się również, że dwa-trzy dni pod rząd, a potem miesiąc przerwy. Ważnym czynnikiem mającym wpływ na zużycie podeszew i cholewek są warunki, w których się je użytkuje. W moim przypadku jest to komunikacja miejska (autobus, metro), od czasu do czasu spacer z metra do domu, dla zdrowotności, w pracy przeważnie plastikowe wykładziny. Dodać jednak muszę, że wspomniane wcześniej dwu-trzydniówki, wiązały się z wyjazdami w delegacje podczas, których dużo chodzę. Przez większą część zimy, buty leżały w pracy i służyły jako zamienniki do trzewików. Krótko mówiąc, deszczu posmakowały, soli i śniegu nigdy.

 

Ze względu na sposób w jaki chodzę, SP, jak każde inne moje buty zostały podbite żabkami.

Co się tyczy pielęgnacji, podeszwy potraktowałem mydłem do skór Avel, a potem kilkoma warstwami collonila

 

http://www.collonilonline.pl/pl/p/Plyn-do-podeszew-Collonil-Sohlen-Tonic-75-ml/30

 

cholewkę, standardowym zestawem renowator, pommadier, wosk (w trakcie jedenastu  miesięcy trzy takie sesyjki).

 

Tak oto przedstawiają się moje SP 554, w tym przedziale cenowym mogę je polecić z czystym sumieniem.

post-1709-0-78246500-1438252372_thumb.jp

post-1709-0-65968800-1438252380_thumb.jp

post-1709-0-17544400-1438252387_thumb.jp

post-1709-0-98542200-1438252395_thumb.jp

post-1709-0-94847500-1438252403_thumb.jp

post-1709-0-08477200-1438252417_thumb.jp

post-1709-0-87167400-1438252423_thumb.jp

post-1709-0-33043600-1438252434_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo małe starcie, ale to już w innym wątku też było, że nawet intensywne użytkowanie butów Shoepassion, nie pozwoli po roku na starcie fleków w tych butach. Szkoda, że nie wszyscy producenci tak podchodzą do tematu i nieraz po kilku wyjściach fleków praktycznie nie ma.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę dopiero w poniedziałek więc nie będę pierwsza :(

 

Przy okazji gdy już tak sobie rozmawiamy na temat sklepu to kilka słów wyjaśnień...

 

Pomimo tego, że sklep nosi nazwę SHOEPASSION.com i będzie można w nim nabyć takie same produkty jak w sklepie internetowym, to nie jest to nasz sklep.

Sprawcą całego "zamieszania" jest Pan Ireneusz (Styleman) i śmiem twierdzić, ze gdyby nie to, że poznaliśmy się z Panem Ireneuszem właśnie dzięki Stowarzyszeniu i temu Forum, to na pierwszy sklep stacjonarny w Polsce musielibyśmy jeszcze trochę poczekać.

Prawie dwa lata temu zaczynając pracę w SHOEPASSION.com marzyłam o sklepie stacjonarnym w Polsce i był to mój największy cel... dla wielu nierealny bo przecież w ówczesnym czasie mieliśmy tylko jeden sklep w Berlinie gdzie znajdowała się nasza siedziba. Dzisiaj jest inaczej - do Berlina dołączył Hamburg, Monachium oraz dwa sklepy, których otwarcie planujemy w sierpniu - Frankfurt i Dusseldorf. No i oczywiście Warszawa - w tym miejscu chciałabym podziękować Panu Ireneuszowi za wiarę w ten projekt i pomimo wielu barier, chęci do otwarcia SHOEPASSION.com Warszawa. 

 

Chciałabym żebyście zdawali sobie sprawę, że sklep w Warszawie to odrębna jednostka, która może mieć początkowo mniejszy zasób produktów i delikatnie różnić się cenowo. Wszystkie decyzje leżą po stronie właściciela, a my możemy, tylko i aż, wspierać ten projekt. 

 

Na Wasze pytania dotyczące naszego obuwia zawsze chętnie odpowiem ale proszę nie denerwujcie się gdy zadacie mi konkretne pytanie na temat Warszawy, a ja nie będę mogla na nie odpowiedzieć. Pomimo tego, ze brałam udział w tym projekcie od początku i bardzo go wspieram to moje miejsce jest tutaj w Berlinie :) 

Zatem wszystkie konkretne pytania dotyczące Warszawy kierujcie do kolegi Stylemana, a ja będę nadal robić to co przedtem.

I bardzo się cieszę, że Forum kolejny raz dało początek nowej inicjatywie :)

Udanego weekendu!

Pozdrawiam,
Oliwia 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak wróciłeś ze zdobyczami do Szczecina, gratulacje! :D Szkoda, że nie dałem rady, bo teraz mi narobiłeś smaka na wizytę tam. Chyba trzeba będzie wygarnąć jakiś weekend jeszcze w wakacje.

Pisałem na forum, że pojadę choćby i sam :D ale nie ma problemu, ewentualna wizyta w Berlinie jest do rozpatrzenia.

 

 

@wally

Dzięki, fajna relacja. Model z cordovanu zaczął również drążyć dziurę w głowie :)

 

Cieszę się, że mogłem pomóc w jakiś sposób, zresztą taki był cel tego postu. Poprawiając się co do monków: chodziło mi o model 591 a nie 594, ten ostatni jest z zamszu i nie mieli go na stanie. 

Z jakichś fajniejszych modeli to przymierzałem jeszcze 545, również ciekawy kolor i nie tak wyrazisty jak na zdjęciach w sklepie. 

P.S. Ten kordowan również strasznie mnie męczy po nocach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.