Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Sylwetka w zasadzie rządzi wszystkim i wszystko determinuje :)
Budowa ramion, klatki, pleców, łopatek, bioder itd., potrafi sprawić, że ten sam rozmiar zupełnie inaczej leży na dwóch pozornie "zbliżonych" wymiarami modelach.
Przez ostatnie lata nosiłem 50, w ubiegłym roku "utraciłem" balast w postaci ok. 10 kg i noszę raczej slimowane 48.
Straciłem w zasadzie brzuch, trochę "klaty" i oczywiście parę cm. w pasie, wraz z obwodem uda.
Mimo wizualnie ogromnej zmiany, wymiary: wzrost/klatka/pas, zmieniły się w sumie nieznacznie albo wcale (jak wzrost, długość rąk i nóg :) ). A garnitury 50 są dla mnie obecnie jak wory.

Ten przydługi wywód prowadzi mnie do konkluzji, że "suche" porównywanie wymiarów zazwyczaj prowadzi na manowce :P
Decydują proporcje. Jak w sztuce....:)

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak o wymiarach rozmawiamy to może koledzy pomogą rozwiązać mój problem.

Mam 110cm w klatce i niewymiarowe barki - szer. 49 cm (marynarki na szer. 48 są na mnie za wąskie).

Problem polega na tym, że wszystkie praktycznie  modele na 49cm w barkach mają 122-123 cm w klatce i robi się troszkę worek (na str. 118 tego wątku widać to dokładnie na moich zdjęciach modelu Washington i Havana rozm. 56).

Da się zmniejszyć wymiar klatki piersiowej u krawca czy to zbyt głęboko idąca ingerencja?

 

Lepiej kupić marynarkę wąską w barkach a dobrą w klatce i poszerzyć barki (nie wiem czy to w ogóle jest możliwe) czy odwrotnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skutecznie podpowie ktoś bardziej doświadczony w "przeróbkach", ale z autopsji wiem, że korekta ramion bywa kosztowna i trudna, więc nie brałbym jej pod uwagę jako rozwiązanie pierwszego wyboru...

@Aron
Z rozmiaru 48 nie będzie to chyba takie proste, bo brakuje około 5 cm. Trochę dużo na tę metodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za marną jakość, ale nie jestem w stanie samemu zrobić lepszych zdjęć.

43036c098a3f615d61dc6515a760a604.jpg

64ac9c704e24cee44265262a1b293e26.jpg

Moje wrażenia są takie, że także w przypadku marynarkę dłuższych o 1-2 cm byłoby w porządku, ale teraz również jest ok (marynarka kończy się w połowie sylwetki od głowy do stóp).

Obie marynarki to modele Havana, odd jackets.

Telefon ustawiony był odrobinę poniżej pasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skutecznie podpowie ktoś bardziej doświadczony w "przeróbkach", ale z autopsji wiem, że korekta ramion bywa kosztowna i trudna, więc nie brałbym jej pod uwagę jako rozwiązanie pierwszego wyboru...

@Aron

Z rozmiaru 48 nie będzie to chyba takie proste, bo brakuje około 5 cm. Trochę dużo na tę metodę.

48 to ilość centymetrów (nie rozmiar), które podał dave8 - to jest za mało. Kolega ma 110 cm w klatce, więc startujemy chyba od rozmiaru 52 lub 54.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blekit, sprawdziłem z ciekawości w Paincie i faktyczne, marynarki dzielą Twoją sylwetkę niemal idealnie na pół. ;)

 

Obstawiam, że pozycja górnego guzika, przez ustawienie aparatu, wydaje się być niewłaściwa (za wysoko)? Najbardziej rzuca się to w oczy w tej szarej, inna sprawa, że granatowa sprawia wrażenie dłuższej i z lepiej umiejscowionym guzikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wodzu dusza eksperymentatora ;) co do guzika mam wrażenie ze to kwestia perspektywy - trochę za mała odległość od aparatu (ale samowyzwalacz ma swoje limity ;) ) i umiejscowienie go lekko od dołu swoje zrobiły.

Przy zdjęciu z szarą jeszcze się dodatkowo odchylilem do tyłu. Marynarki są wymiarowo identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 to ilość centymetrów (nie rozmiar), które podał dave8 - to jest za mało. Kolega ma 110 cm w klatce, więc startujemy chyba od rozmiaru 52 lub 54.

Dokładnie tak.

Size advisor pokazuje mi rozmiar 52 jednak to oznacza 47cm w ramionach i nie jestem w stanie tego włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dave8: trzeba pamietać, że są różne konstrukcje marynarek - w SuSu większość modeli ma delikatne wypełnienie lub jego całkowity brak. Stąd też istnieje duże prawdopodobieństwo, że rozmiar 54 z 48 cm w ramionach i 118 w klatce (Havana) będzie odpowiedni. Na 52 raczej się nie oglądaj, bo 4 cm różnicy pomiędzy obwodem klatki, a wyrobem to raczej zbyt mało, aby zmieścić koszulę, krawat i czuć się komfortowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia są takie, że także w przypadku marynarkę dłuższych o 1-2 cm byłoby w porządku, ale teraz również jest ok (marynarka kończy się w połowie sylwetki od głowy do stóp).

Obie marynarki to modele Havana, odd jackets.

Telefon ustawiony był odrobinę poniżej pasa.

 

Żeby złapać proporcje, trzeba zdjęcia zrobić ze sporej odległości.Te na pewno przekłamują w jakimś stopniu proporcje, co biorę pod uwagę.

 

Jesteś wysoki i masz długie nogi, co powoduje, że krótkie marynarki dobrze pasują do tułowia (zresztą ładnie leżą), być może zakrywają tyłek, ale w sumie wygląda to nie najlepiej. To nie jest tylko kwestia długości, ale i położenia talii (która jest dość wysoko). Wg mnie powinieneś nosić dłuższe marynarki. Porównaj proporcje ze swoich zdjęć (ale takich z większej odległości) ze zdjęciami modeli SS - oni też noszą się krótko, ale tam wszystko gra.

 

Oczywiście nie zamierzam uszczęśliwiać Cię na siłę - jeśli Ci się podoba, jak jest, Twoja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz odpływu dwurzędówek, ja zauważam też omijanie odważniejszych wzorów...
Do dziś nie mogą przeboleć, że nie skusiłem się na 2 jesienne garnitury z materiałów E. Thomas
http://statics.suitsupply.com/images/products/Suits/large/Suits_Brown_Check_Havana_P3927_Suitsupply_Online_Store_1.jpg
http://statics.suitsupply.com/images/products/Suits/large/Suits_Brown_Check_Havana_P3926_Suitsupply_Online_Store_1.jpg

:|
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.