Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

z punktu widzenia SuSu, racjonalne byłoby otwarcie outletu nie wczesniej niż miesiąc po premierze SS2016 - nie zagrozi sprzedaży nowej kolekcji, a będę mogli wypchnąć wcześniejsze zimowe produkty

mimo wszystko, ja jednak będę wyglądał outletu :-) myślę, że wypowiedź należy zakwalifikować do 'dyplomatycznych'

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z punktu widzenia SuSu, racjonalne byłoby otwarcie outletu nie wczesniej niż miesiąc po premierze SS2016 - nie zagrozi sprzedaży nowej kolekcji, a będę mogli wypchnąć wcześniejsze zimowe produkty

mimo wszystko, ja jednak będę wyglądał outletu :-) myślę, że wypowiedź należy zakwalifikować do 'dyplomatycznych'

Też mam nadzieję, że to "dyplomatyczna" odpowiedź. Jeżeli w lutym otworzyliby outlet, to w sumie będzie już kolekcja S/S. Wtedy starsze kolekcje s/s pójdą w outlecie błyskawicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, że zarządzanie marką, poszczególnymi kolekcjami czy dostępnością jest wyliczane z matematycznym zacięciem*. Wiele osób dziwiło się, że niektóre "flagowe" modele znikały ze sklepu w parę dni i nikt nie uzupełniał stocków. Natomiast dużą część z klientów zapewne w takiej sytuacji wybiera inny model, krój. Biznes się kręci, bo zamiast handlować być może droższymi w produkcji, z bardziej ekskluzywnego materiału egzemplarzami, pcha się masowo średniaki. Kolejnym przykładem jest rotowanie tymi samymi modelami pomiędzy kolekcjami - w jednej są umieszczone jako wiosna/lato, aby za parę miesięcy trafić jako egzemplarze zimowe. Nie ma wtedy zmartwienia z ich sezonowością i można rolować nawet 2-3 sezony. Takim samym zabiegiem może być informacja o braku otwarcia "outletu" - przecież iluś tam klientów mogłoby zrezygnować z zakupów w cenie regularnej i czekać na obniżkę. Dziś dostępne modele są już mocno przebrane i pewnie w większości przypadków, jak ktoś "musiał" kupić, to już kupił. Miałem przyjemność współpracować biznesowo z Holendrami i mam o nich zdanie, jako mega cwanych i obrotnych (zresztą historia zobowiązuje) :) 

 

*jak wspomniałem to są moje przemyślenia, a nie twarde fakty 

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowe ceny, to raz... słabnąca złotówka to drugie. W kwietniu/maju € było na granicy 4,00 zł, a dziś 4,36 zł. Na standardowym garniturze za 299€ różnica wynosi prawie 3/4 przyzwoitego krawata :) Aczkolwiek taniej i tak chyba nie będzie przez najbliższe lata. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Panam: nie pisałem, że jest nieracjonalne :) Materiału jest w "zapasie" tyle ile jest. W zależności od modelu/egzemplarza na każdym szwie: z boku i z tyłu  masz od 1 do 2 cm na stronę (na każdy szew przypadają dwa odcinki materiału). Najlepiej jest poszerzać bocznymi, a to daje spokojnie 2 cm w obwodzie (po 0,5 cm na szew). Im większe poszerzenie, tym mniej miejsca do zszycia. Materiał pracuje i istnieje ryzyko rozejścia się, jeśli nie zostawi się odpowiedniego zapasu. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Nie mam pojęcia co zrobić. Kiedy założę stare dość mocno dopasowane koszule marynarka leży dobrze natomiast kiedy założę nowe trochę obszerniejsze, a do tego wełniany krawat to marynarka robi się ciasna. Poniżej zapięcia górnego guzika wszystko wychodzi do przodu. Najlepsze jest to, że mam Havanę w tym samym rozmiarze i leży idealnie tyle, że jest bez podszewki.

 

Zastanawiam się co zrobić: zanieść do krawcowej i niech poszerza gdzie się da czy poszukać na forum nowego szczęśliwego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli przymierzam się do zakupów online w SS.

Nigdy nie nabywałem ubrań online. Zboczenie takie mam, że trzeba przymiarkę robić live. Ale cóż. Sklepy w PL nie pomagają. Wizualnie SS bardzo mi odpowiada.

Dokonałem pomiarów moich marynarek RTW. Pewnie wszystkie są do taliowanie i drobnych korekt. Ale ze średnich wychodzi, że rozmiar 52 powinien dać radę z lekkim taliowaniem i wydłużeniem rękawów. I tu pierwsze pytanie - ile cm materiału jest pozostawione do poprawki? Wychodzi mi, że potrzebuję ok 2cm.

Z drugiej strony rozmiar 102 z wyjątkiem długości jest prawie idealny, ale zakładam ze skracanie marynarki to grubsza poprawka...czy dobrze zakładam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oraz o tym, że jeśli chcesz kupić marynarkę z naszywanymi kieszeniami, to po skróceniu mogą się one znaleźć zbyt blisko krawędzi, co też nie wygląda zbyt dobrze. Weź też pod uwagę, że SS zostawia sporo miejsca między guzikami a końcem rękawa - wydłużenie rękawów o więcej niż te 0.5 cm raczej nie będzie najlepszym pomysłem. Także brałbym 102.

 

Zresztą - brałbym. Otóż wziąłem i nawet dziś przyszła ;) Tzn. wspomniany parę postów temu Washington Half-Lined przyszedł. No i przyznam, że się nieco zdziwiłem, bo zamówienie zrobione na zasadzie "zobaczmy, jak to wygląda, a i tak pewnie odeślę, bo rękawy i coś tam, coś tam" chyba jednak ze mną zostanie. Rękawy wydłużę zapewne o te 0.5 cm i po tym zabiegu powinienem się prezentować w kwestii ich długości mniej więcej tak jak modele SS - czyli dla wielu pewnie rękawy byłyby zbyt krótkie. Ale cóż, mając małpie ręce przyzwyczaiłem się, że ten element marynarki zawsze mam mocno na styk albo i lekko za krótko i jakoś z tym żyję, szczególnie że rękawom koszul RTW też przydałoby się parę milimetrów więcej, także wszystko ze sobą współgra ;) Swoją drogą - to, że marynarka pasuje na mnie o wiele lepiej, niż się spodziewałem, świadczy albo o tym, że Chińczycy szyją ciuchy trochę dłuższe niż podaje rozmiarówka, albo o tym, że Holendrzy coś pokręcili przy mierzeniu, albo o tym, że nie umiem zmierzyć marynarki ;)

 

Będzie trochę materiału do zebrania w klatce/pod pachami, ale to nic wielkiego. Bardziej martwi mnie co innego (lewe ramię mam mocno wysunięte do przodu i bardzo marszczy się od tego rękaw; ciekawe, co da się z tym zrobić - jednak sądząc po tym, że nie mam tak we wszystkich marynarkach, jestem dobrej myśli), no ale to już do pokazania specjaliście.

 

Jeśli jest ktoś, kto zastanawiał się nad tym modelem, ale po obejrzeniu zdjęć na stronie miał obawy, czy aby klapy nie będą karykaturalnie szerokie (ja miałem), to uspokajam - na żywo prezentują się klasowo, są bardzo szerokie, ale zdecydowanie nie mają nic wspólnego z karykaturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.