Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

I na jaki rozmiar się ostatecznie zdecydowałeś?

Zdjęcia są zrobione z góry, więc nie da się zdecydowanie stwierdzić, który rozmiar (50 czy 98) zachowuje najlepsze proporcje sylwetki, jednak bazując na fotografiach strzelałbym w rozmiar 98. Ciekawe, bo @blekit, będąc nawet 1cm wyższy, kupuje "regulary". :)

Ja wybrałem 98. Przy moich proporcjach sylwetki wydawał mi się lepszy niż 50. Marynarka w r. 50 wydawała mi się za krótka na dole. W moim odczyciu 98 jest na granicy długości, może skrócę o 1 cm. Właśnie jest przerabiana u krawca.

Różnica długości marynarek to 3 cm. Cytując krawca: " 1 cm na dole marynarki do bardzo dużo".

Możliwe, że moje proporcje długości nóg do długości korpusu ciała odbiegają od regularnych. Kiedy oglądam zdjęcia innych w regularach ich marynarki kończą się jakby niżej niż u mnie.

Pozostaje też kwestia w czym będziesz czuł się lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proporcje sylwetki u każdego mogą być różne, zgoda, jednak zadaniem dobrze dobranego garnituru jest te "mankamenty" zatuszować. Generalna zasada mówi, że marynarka powinna kończyć się w takim miejscu, żeby sylwetka była podzielona na pół.

 

Umieść proszę swoje zdjęcia w tej marynarce po przeróbkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Proki 1971   Ja mam podobny problem. Przejrzałem w zasadzie wszystkie modele i nie wiem czy coś uda mi się wybrać. Moje wymiary to 47-48 cm w ramionach, 107-108 cm w klatce, 102-103 cm w tali, 96 cm w pasie, 182 cm wzrostu. Z Bytomia noszę garnitury 182/108/96, nieformalne marynarki z MD to rozmiar 54 (idealne). Zwłaszcza dziwi mnie stosunek ramion do szerokości klatki, przykładowo ramiona 47, klatka 116 albo i więcej. Wychodzi mi na to że Lazio powinienem zamawiać r 50, 52; Napoli r 50,52; Washington r 52,54; Havana r 50,52; Hudson r 50, 52. Spodnie najlepiej by było brać o rozmiar większe albo schudnąć :).  Każdy z w/w modeli przy dobrej długości ramion w zasadzie nadaje  się tylko do taliowania (co chyba akurat jest dość proste). Poprawcie mnie jeśli  błądzę, bo na razie nie zbyt optymistycznie to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu kupiłem sobie lnianą marynarkę letnią model Washington. Leży bardzo dobrze i jestem z niej bardzo zadowolony - ostre klapy wyglądają kapitalnie!

Teraz przyszedł czas na dwa garnitury (granat i szary) w tym samym kroju.

Wybrałem takie modele:

http://eu.suitsupply.com/en/suits/washington-blue-plain/P4754.html?cgid=Suits&prefn1=styleFit&prefv1=Contemporary-Washington

http://eu.suitsupply.com/en/suits/washington-half-lined-light-grey-check/P3943.html?cgid=Suits&prefn1=styleFit&prefv1=Contemporary-Washington

 

Zależy mi na tym żeby było jak najbardziej klasycznie i uniwersalnie oraz żeby można było zrobić z tego 4 różne zestawy.

Czy według was te dwa modele będą optymalnym wyborem?

Czy ktoś z was ma doświadczenie czym się różni regularny Washington od tego half lined?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, że tą granatową marynarkę będzie się dało wykorzystać z innymi spodniami. Niby materiał jest nieformalny, ale ta marynarka jest dłuższa, ma kieszenie z patkami, no i klapy w szpic. Nie przesądzam, ale sam bym takiego rozkompletowania nie planował dla tego garnituru.

 

Nie mam "normalnego" Washington, ale od half-lined różni się:

- węższymi klapami

- kieszeniami z patkami zamiast nakładanymi

- chyba najważniejsze, marynarka jest dłuższa o 2 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Proki 1971   Ja mam podobny problem. Przejrzałem w zasadzie wszystkie modele i nie wiem czy coś uda mi się wybrać. Moje wymiary to 47-48 cm w ramionach, 107-108 cm w klatce, 102-103 cm w tali, 96 cm w pasie, 182 cm wzrostu. Z Bytomia noszę garnitury 182/108/96, nieformalne marynarki z MD to rozmiar 54 (idealne). Zwłaszcza dziwi mnie stosunek ramion do szerokości klatki, przykładowo ramiona 47, klatka 116 albo i więcej. Wychodzi mi na to że Lazio powinienem zamawiać r 50, 52; Napoli r 50,52; Washington r 52,54; Havana r 50,52; Hudson r 50, 52. Spodnie najlepiej by było brać o rozmiar większe albo schudnąć :).  Każdy z w/w modeli przy dobrej długości ramion w zasadzie nadaje  się tylko do taliowania (co chyba akurat jest dość proste). Poprawcie mnie jeśli  błądzę, bo na razie nie zbyt optymistycznie to widzę.

 

Artisan: ja bym na Twoim miejscu próbował z rozmiarem 54 - jeśli nie zmieścisz się w talii, to wszystko na nic - dla przykładu Lazio 54 - to 48 ramiona, 119 klatka, 106 talia i 98 pas. Drobny luz powinien pozwolić Ci oddychać (mamy podobne wymiary, ale przy niższym wzroście biorę odpowiednik r.54 - czyli r.27). Poza tym zawsze można delikatnie zebrać materiał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem marynarkę Washington Half-Lined i oczywiście mam mnóstwo wątpliwości ;) Rzecz jasna wszystko okaże się po przymiarce i rozmowie z krawcem, ale gdzieś na 40-którejś stronie wątku przeczytałem niepokojącą uwagę Hargina o tym, że wydłużanie rękawów w marynarkach SS to nie najlepszy pomysł. Inni też mają takie wrażenia? W rozmiarze 102 marynarka będzie najprawdopodobniej do ostrego taliowania, a rękawy do wydłużenia pewnie o tyle, o ile tylko się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... ładnie pokopałeś :-) pomysł jak pomysł - standardowa odległość od brzegu rękawa do pierwszego guzika to ok.2,5-3 cm - jak odwiniesz więcej, to zaczyna wyglądać nieciekawie - druga sprawa to zapas podszewki (materiału wierzchniego jest ok. 4 cm). W Washington jest jeszcze problem, bo standardowo jest 5 guzików przy rękawie. Jeśli są 4, to zawsze przy przedłużeniu można pokombinować, dodając jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, dodatkowy guzik to jest jakiś pomysł... dla innych modeli ;) Washington o tyle mi się spodobał, że wypełnione ramiona powinny lepiej leżeć na moich własnych - mocno opadających. No nic, w takim razie pozostanie tylko zobaczyć, co przyjdzie w trumnie, a potem... skorzystać z ewentualnej wizyty w Amsterdamie za kilka miesięcy i wziąć MTM :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... ładnie pokopałeś :-) pomysł jak pomysł - standardowa odległość od brzegu rękawa do pierwszego guzika to ok.2,5-3 cm - jak odwiniesz więcej, to zaczyna wyglądać nieciekawie - druga sprawa to zapas podszewki (materiału wierzchniego jest ok. 4 cm). W Washington jest jeszcze problem, bo standardowo jest 5 guzików przy rękawie. Jeśli są 4, to zawsze przy przedłużeniu można pokombinować, dodając jeden.

 

W marynarkach SS, które mam, odległość od ostatniej dziurki do krawędzi jest dobrana tak, że wygląda dobrze, jak jest, lub skrócona do 1-1.5cm. Wydłużenie spowoduje zbyt duży margines. Dołożenie dziurki to jest pomysł, ale trzeba ją obszyć identycznie, jak pozostałe - dla wielu warsztatów to będzie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W marynarkach SS, które mam, odległość od ostatniej dziurki do krawędzi jest dobrana tak, że wygląda dobrze, jak jest, lub skrócona do 1-1.5cm. Wydłużenie spowoduje zbyt duży margines. Dołożenie dziurki to jest pomysł, ale trzeba ją obszyć identycznie, jak pozostałe - dla wielu warsztatów to będzie problem.

Przyznam, że zaczyna mnie już szczerze irytować to, że z moimi długimi rękami tak trudno jest dostać cokolwiek sensownego w przedziale cenowym SS. Bytom jest dla grubych panów, design Vistuli jest albo gimnazjalny, albo nudny, Digel bywa ładny, ale materiały często pozostawiają wiele do życzenia, inne marki sprzedawane w takich choćby Peekach, Van Graafach czy innych RC to najczęściej paskudztwa, więc zostaje właściwie tylko SS. A tu zaraz okaże się, że rękawy są do kitu... Niech ktoś pożyczy pieniądze na bespoke :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Kolegów nosi marynarkę Hudson? Zakładałem dziś swoją pierwszy raz i po odpruciu szwów brustaszy okazało się, że przestań do wykorzystania na poszetkę jest bardzo mała. Z 10 cm brustaszy można wykorzystać tylko 5cm środkowych. Wsadzenie lnianej poszetki okazało się niemożliwe.

 

Czy można temu jakoś zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Kolegów nosi marynarkę Hudson? Zakładałem dziś swoją pierwszy raz i po odpruciu szwów brustaszy okazało się, że przestań do wykorzystania na poszetkę jest bardzo mała. Z 10 cm brustaszy można wykorzystać tylko 5cm środkowych. Wsadzenie lnianej poszetki okazało się niemożliwe.

 

Czy można temu jakoś zaradzić?

 

Jedynie przez stosowanie innych poszetek. Taki jest urok Hudsona :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taka mała niespodzianka.

W takim razie jedyne poszetki jakie wchodzą w grę to delikatny jedwab o wełnie i ułożeniu tv fold można zapomnieć.

Myślałem, że ta nakładana brustasza jest przyszyta na samej krawędzi (tak to wygląda na zewnątrz) okazało się jednak, że nie dość, że ma po 1 cm zapasu to jeszcze podszewkę w środku.

Myślę, że to ważny aspekt tego modelu i nowo kupujący powinni to wziąć pod uwagę. Gdybym o tym wiedział to pewnie nie kupiłbym go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Panam: nie drzyj szat :) Ja swojego Hudsona tak faworyzuję, że przez myśl mi nie przyszło, aby rezygnować z niego przez poszetki :) Sytuacja daje natomiast motywację do zwiększenia zasobu poszetek :) 

 

BTW. biały cienki len lub jedwab spokojnie dają się umieścić w brustaszy w złożeniu TV Fold - trzeba poćwiczyć - trochę kieszonka się wypycha, ale niedramatycznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hargin: w Twoim Hudsonie brustasza również ma podszewkę? W moim szew przebiega w odległości 1 cm od krawędzi brustaszy. Dodatkowo w środku podszewka jest przyszyta w odległości ok 2cm od krawędzi brustaszy. Faktycznie wygląda to tak, że brustasza ma 10 cm z czego 7 - 8 jest "wolne" a 1 cm poniżej gdzie zaczyna się podszewka z 7-8 cm robi się 5 cm. Lnianą poszetkę od poszetka.com musiałbym przeciąć na cztery żeby ją zmieścić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.