Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

@Panam - to już pytanie z kategorii "wrażenia artystyczne". Osobiście lubię tą paletę kolorystyczną, ale w lato niedominującą i zmiksowaną z bielą i błękitem. W zimę mogą sobie dominować w każdym elemencie. Kamizelka ma wyraźną fakturę. Mi ona wyjątkowo nie pasuje do kolekcji letniej, co nie znaczy, że nie uda się zrobić z niej genialnego zestawu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dziękuję za wyjaśnienie.

 

Generalnie zastanawiałem się z jakim rodzajem tkaniny można połączyć lnianą kamizelkę. Uważam, że czysto lniany garnitur należy zakładać w największe upały (wydaje mi się, że w pewny sensie wówczas jest również usprawiedliwiona jego gniotliwość) W związku z tym wydaje mi się dość bezsensu zakładanie pod taki garnitur jeszcze kamizeli, która dodatkowo będzie grzała.

Zastanawiam się również czy latem można założyć taka kamizelkę samą, bez marynarki w upalne dni?

 

@Hargin: jeszcze jedno pytanie - jak oceniasz gniotliwość i komfort cieplny garnituru 100% len do mieszanki wełna, jedwab, len?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bazie zeszłorocznych doświadczeń, nie odczuwałem różnicy pomiędzy blendem z lnem, a jednolitym składem. 

 

W tym roku zaryzykowałem 3-częściowy lniany garnitur (marynarka bez podszewki). Zobaczymy czy zda egzamin. Sam w kamizelce zamiast marynarki raczej bym nie chodził - nie moje klimaty. Natomiast chętniej zdejmę w biurze marynarkę, mając na sobie kamizelkę, niż wyłącznie koszulę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, to z gniotliwością zaryzykowałbym twierdzenie, że blend bardziej się gniecie. Jednak blendy są różne, nawet z tej samej wytwórni.

 

Ten Madison gniecie się bardziej od 100% (wełna/len/jedwab) od tej kamizelki (jedwab/len/wełna) - tkaniny E.Thomas,

 

post-3154-0-83278500-1454424478_thumb.pnpost-3154-0-07087900-1454424512_thumb.pn

 

 

natomiast 100% len od Ormezzano sprawiał mniej kłopotów niż ww. Madison

 

post-3154-0-78646600-1454424594_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już męczę Cię gradem pytań to proszę wyjaśnij jeszcze:

 

1. Jaki jest sens kupowania 100% lnianego garnituru z podszewką? Moim zdaniem - zakładasz len żeby nie było gorąco i przez to akceptujesz gniotliwość. Jaki więc jest sens grzać się podszewką?

 

2. Na forum dowiedziałem się, że letnie garnitury można nosić mniej więcej od kwietnia do września. Jak w ten zakres wpisuje się garnitur lniany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Panam - nie umiem Ci odpowiedzieć na tak postawione pytanie :) Marynarka z podszewka lepiej się IMHO układa, ale jakbym miał wybrać (i ten wybór by istniał) to pewnie bym się zastanowił. W zeszłym sezonie SuSu nie wypuściło w ogóle (tak na 90% jak pamiętam) garniturów z lnu w opcji bez pełnej podszewki. Ja to interpretowałem, jako zachętę do kupowania marynarek osobno. 

 

Letnie garnitury trzeba nosić wtedy, gdy jest ku temu stosowna aura - w dzisiejszych czasach nie sposób kierować się sztywno miesiącami (śnieg w kwietniu i przyjemne ciepło w październiku). 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.