Skocz do zawartości

Jak dobrać rozmiar butów skórzanych?


patton

Rekomendowane odpowiedzi

Pliki PDF z przykładami długości kopyt w poszczególnych rozmiarach (dość standardowe długości dla włoskich producentów - powiedziałbym, że jest to średnia)

http://www.calzoleria-online.it/calzature-misure.php

http://www.courtley-sons.it/shapes.php

Oraz jak mierzyć (oczywiście proszę pamiętać o trzymaniu ołówka/długopisu pionowo):

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Chcę złożyć swoje pierwsze obuwnicze zamówienie internetowe i mam małą wątpliwość. Zazwyczaj noszę rozmiar 43 więc w sklepie Herring zamówiłem buty w rozmiarze 9 czyli europejskie 43. Bexley, w którym chcę również kupić buty rozmiar 43 traktuje już jako 8,5 UK. Co o tym myśleć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Chcę złożyć swoje pierwsze obuwnicze zamówienie internetowe i mam małą wątpliwość. Zazwyczaj noszę rozmiar 43 więc w sklepie Herring zamówiłem buty w rozmiarze 9 czyli europejskie 43. Bexley, w którym chcę również kupić buty rozmiar 43 traktuje już jako 8,5 UK. Co o tym myśleć?

Mam podobny problem. Moje stare koszmarki z Conhpolu to 43G, sa juz zdrowo rozchodzone i moze troche luzne. Np. sneakersy Cole Haan nosze 9.5(US) i sa dosc mocno dopasowane. Buty sportowe to zazwyczaj 43. Dzis poprzymierzalem mnostwo butow i Gino Rossi, Badura oraz Aldo to w wiekszosci 43, wyjatkowo czasem 42 ale raczej mialbym watpliwosci czy sie rozchodza. Rylko najlepiej 42 ale podobno maja zawyzona rozmiarowke (przynajmniej damska). Wojas podobnie. Zmierzylem stope i jest jakies ~270mm.

Mam na oku wiedenki Herring, Sanders lub Loake. Co w takim razie z angielskiej rozmiarowki wybierac? 8.5 czy 9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nereusz

Mam pytanie do osób posiadających obuwie Ryłko i Wittchen. Jeżeli noszę 42 Ryłko (rozmiarówka zaniżona), to jaki rozmiar wziąć Wittchena? Przy założeniu, że but musi być na styk, a nie do wkładania jeszcze jakichś wkładek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nereusz

U mnie ten sam rozmiar. 43 ryłko, 42,5 wittchen, ale nie było połówek, to kupiłem 43 wittchen. Też są ok. Bez żadnych wkładek.

To wychodzi, że też mają zaniżoną rozmiarówkę. Podskocze do ich salonu i zmierzę dla pewności... Dzięki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja stopa ma długość 29cm, szerokość 9,8cm.

Jeśli chodzi o "polskie" półbuty, to noszę rozmiar 45. Moje najwygodniejsze derby o w miarę klasycznym kształcie (leciutko spiczaste, ale nosek zaokrąglony), mają podeszwę o długości 32cm i szerokości 10,4cm.

Pani z afinepairofshoes powiedziała mi, że odpowiedni będzie rozmiar UK 10 dla Alfred Sargent. Czy nie za mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam butów AS, ale pani z AFPOS zaufałbym. Generalnie brytyjska rozmiarówka jest moim zdaniem zaniżona, ja mam stopę 275, u Church's noszę UK8, przyduże, u Herring 8,5, też lekko przyduże. Poza tym jeśli kupisz buty z zapasem, po jakimś czasie będą one po prostu za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, pani mi teraz dokładnie wytłumaczyła, że jesli mam stopę 290mm, to potrzebuję butów o wewnętrznej wkładce długości ok. 305mm.

Wkładki o takiej długości maja AS UK10.

UK10,5 mają dla takiej długości wkładki kopyta 104 i 724.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zależy od kopyta. Ja swoje Loake (Arundel: http://www.pediwear.co.uk/loake/products/4085.php) pół roku temu kupowałem w rozmiarze 8 (poszerzona wersja - G), a mam stopę 26,5 cm. Są obecnie lekko luźne (mi to osobiście nie przeszkadza), ale za to od początku nic nie obcierało i wygodnie się w nich chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w obrębie +- 1cm w grę wchodzi kopyto, budowa stopy i indywidualne preferencje. Jeżeli zamawiasz ze sklepu z którym jest dobry kontakt, podaj im dokładny wymiar (stopa mierzona po południu/wieczorem) i zdaj się na ich rekomendację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Dzień dobry,

Planuje kupno Loake Beaufort. Zdjęcie poniżej. Wiem, że eye_lip kupował ten model- kopyto podobno 3625 (viewtopic.php?f=9&t=736&hilit=jaki+jest+ko%C5%84&start=40)

Nie mam żadnego doświadczenia w zakupie butów tego typu. To będzie mój pierwszy zakup via internet.

Noszę buty marki Lantier, Vistula nr 44. Jest to numeracja według mnie zaniżona, bo stopa ma 29cm. (w butach sportowych 45-46,czasem nawet 47, mokasyny 44- 9UK)

Porównując tabele z rozmiarami dostępne na forum, nie ma jak wiadomo jednoznacznej odpowiedzi, jaki rozmiar powinienem zamówić. Zastanawiam się, nad rozmiarem 11?

Czy to dobry rozmiar? Z informacji, jakie tutaj przeczytałem Loake ma podobno zaniżoną rozmiarówkę?

Drugie pytanie dotyczy stron www, które Panowie polecilibyście do zakupu w/w modelu.

Będę bardzo wdzięczny za informacje.

post-317-13658922463382_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.