Skocz do zawartości

Jak dobrać rozmiar butów skórzanych?


patton

Rekomendowane odpowiedzi

Wynalazłem lnianą marynarkę w C&A.

 

Kupno rozm. 52 =>zwrot i zamówienie roz. 50 => zwrot i zamówienie 48 (wtedy przecenili o 50%).

Przy okazji kupiłem jakieś chino i krótkie spodenki.

Jednorazówki ale np. chino Cottonfielda ostatnio spadły z jakością...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

 

Prosiłbym o delikatną sugestię dot. rozmiaru buta.

Mierzyłem ostatnio sobię stopę po obrysie ołówkiem. Wyszło mi 27,8 cm. 

Zamawiając ostatnio buty z MD, patrząc na tabelkę wybrałem rozmiar 44 ( Uk10).

Szukam teraz butów firmy Loake i patrząc na ich Guide po rozmiarach niewiele mi to dało.

Na pewno Państwo macie jakieś doświadczenia z tą rozmiarówką.

Czy powinienem celować w UK10 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie Massimo Dutti, ale Allen Edmonds ma na swojej stronie fajny PDF do ściągnięcia i wydrukowania, może pomoże też Tobie.

http://www.allenedmonds.com/wcsstore/AllenEdmonds/Attachment/content/size_and_fit_guide.pdf

Nie masz możliwości przymiarki butów Massimo Dutti, np. w salonie? To zawsze będzie najpewniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po moich doświadczeniach z rozmiarówką byłbym daleki od sugerowania rozmiaru wg długości stopy. Mam stopę długości 284mm, buty z UK zwykle noszę UK9 (chociaż raz okazały się zbyt długie), mam jedną parę włoskich butów o pasującym rozmiarze 42 (UK8), Bexley EUR43 mógłby być krótszy. I do tego miałem okazję mierzyć Meermin UK9, które miały z centymetr zapasu na długość (chociaż producent sugeruje UK10).

Odpowiedni rozmiar buta to także jego szerokość - stopa o tej samej długości, ale różnej szerokości potrzebuje innego rozmiaru, aby miała w odpowiednim miejscu punkty oparcia wewnątrz buta. Do tego jeszcze dochodzą różne rodzaje kopyt (krótsze/dłuższe, węższe/szersze) i przy zakupach butów na odległość robi się loteria.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Prosiłbym o delikatną sugestię dot. rozmiaru buta.

Mierzyłem ostatnio sobię stopę po obrysie ołówkiem. Wyszło mi 27,8 cm. 

Zamawiając ostatnio buty z MD, patrząc na tabelkę wybrałem rozmiar 44 ( Uk10).

Szukam teraz butów firmy Loake i patrząc na ich Guide po rozmiarach niewiele mi to dało.

Na pewno Państwo macie jakieś doświadczenia z tą rozmiarówką.

Czy powinienem celować w UK10 ?

 

Wyślij do sklepu obrys stopy- długość, szerokość i zapytaj jaki rozmiar będzie najlepszy.

Wszystko zależy też od rodzaju obuwia.

Np. double monki muszą być dobrze dobrane- niewielka regulacja.

Mokasyny, tassel loafers jeżeli chcesz nosić bez skarpet- bardzo dobrze dobrane.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę doświadczonych o pomoc w dobraniu rozmiaru.

 

Planuję zakup 2 par z Bexley oraz 1 pary Meermin, waham się co do wyboru rozmiaru - odwieczny problem zakupów w Internecie.

 

Na co dzień moje rozmiary to:

Loake - 9,5 leży idealnie,  Yanko - 10 idealna, Kazar - 43 jak ulał, Sperry Top-Sider (mają dziwne rozmiary) - noszę ich 11

Hilfiger - 44,   Timberland - 43,5

 

Podsumowując - w wąskich butach potrzebuję zwykle rozmiar EUR 44, a w butach szerszych wchodzę w 43,5 a nawet 43.

Ale jak wiadomo poszczególni producenci mają różne pomysły na rozmiary (patrz - Sperry), stąd moje wątpliwości.

 

Szukam pomocy w następujących modelach:

 

http://meermin.es/ficha_articulo.php?id=2339

 

http://www.bexley.fr/Bexley/fr/p/chaussures_ville/bellagio?coloris=noir

 

http://www.bexley.fr/Bexley/fr/p/chaussures_ville/yale?coloris=noir

 

 

Jeśli któryś z kolegów ma doświadczenia z tymi markami, będę dłużny!

 

liquid_force

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bexleye to z grubsza ta sama rozmiarówka co Kazar, Ryłko,Nord itp. polskie firmy. Innymi słowy w moim przypadku polskie 41 = 41 w Bexleyach. Z butów innych marek pasuje na mnie w zależności od kopyta: Loake 7,5-8 UK, NC 7,5, Loding 8, Herring 41/ 7,5-8, Sperry Top-Siders 8 UK,

 

Z kolei Meerminy w rozmiarze 7,5 UK były na mnie za duże. (stopy wysuwały się z butów)

 

 

Długość stopy mierzona po skosie od pięty do końca dużego palca - 26,5 cm.

 

Tak na marginesie - mam 3 pary Bexleyów i miałem okazję pomacać (i chwilę pochodzić) w Meerminach. Zupełnie inna bajka jakościowa - zastanów się czy nie lepiej zamiast tych dwóch par Bexleyów nie sprawić sobie dodatkowej pary Meerminów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak na marginesie - mam 3 pary Bexleyów i miałem okazję pomacać (i chwilę pochodzić) w Meerminach. Zupełnie inna bajka jakościowa - zastanów się czy nie lepiej zamiast tych dwóch par Bexleyów nie sprawić sobie dodatkowej pary Meerminów.

Właśnie chodzi mi po głowie zakup dwóch par Meerminów, tylko jak wydam 340 EUR na dwie pary, które źle leżą, to się zdenerwuję...

Stąd pomysł o zakupie pierwszych Meerminów niejako na próbę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Poczytaj wątek o Meerminach.

2.Wyślij im zapytanie z odrysowaną stopą, co proponują.

3.Zapytaj czy ktoś nie planuje zakupów w Meermin.

 

Mam stopę 27,0.

Meermin 42,5 jest ok.

W przypadku Bexley 42,5 jest bardzo dopasowane. Lepszy byłby 43.

 

Ktoś w temacie Meerminów pisał że ich buty są ciut za duże, jeżeli chodzi o rozmiarówkę.

 

 

Z polskich butów- najczęściej 43.

Markowski 43.

Trochę też zależy od kopyta.

 

Co do Bexley. Poszukaj na przecenach u Markowskiego

http://www.markowski-chausseur.fr/pol-forme-191-vocalou-bordeaux-p38050-fr.html

 

lub SL.

 

139Euro, trochę za dużo jak za taką skórę.

Mam od nich jedną parę, ale drugiej bym już nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, 

 

wczoraj zakupiłem swoje pierwsze 'droższe' ( w cudzysłowie, bo wiadomo, ze jest to średnia polka ;) ) - Gordon&Bros Levet 2318 Tan, buty zakupiłem w rozmiarze 41 ( normalnie nosze 42 ) - buty po pierwszym założeniu wydawały się ciasnawe na szerokości. Po pochodzeniu trochę wydają się bardzo wygodne i nic nie uciska - ale zastanawia mnie, czy nie są one za długie - od końca dużego palca do czubka buta mam jakieś 2cm luzu ( natomiast na szerokość - przy małym palcu - dotyka on samej krawędzi ) 

 

Stąd moje pytanie - aktualnie, jak przesuwam nogę do samego końca ( w stronę czubka ) mogę spokojnie wsadzić palec pomiędzy piętę a końcówkę buta. 

Nosząc je zawiązane - nic nie uciska, nie spadają, stopa leży bardzo dobrze, ale jedyne co mnie martwi, to właśnie ta pusta przestrzeń pomiędzy palcem a czubkiem. 

 

Wieczorem podrzucę trochę zdjęć jak to wygląda - aktualnie jestem w pracy i nie mam jak. 

 

Parę dni temu mierzyłem buty w Gino Rossi ( Cap Toe ) - i idealnie leżał rozmiar 40 - nawet bym je kupił, ale po przeczytaniu tutaj opinii, jednak zrezygnowałem - podeszwa wyglądała na klejoną, a nie szytą - boje się, że szybko padną. 

 

Z góry dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem w rozmiarze 41 ( normalnie nosze 42 )

 

(...)

 

mierzyłem buty w Gino Rossi ( Cap Toe ) - i idealnie leżał rozmiar 40

 

Coś tu się kupy nie trzyma...

 

Rozmiarówka G&B jest generalnie zbliżona do naszej oferty sklepowej, choć akurat w Gino Rossi zdarzało mi się wygodnie wejść w rozmiar mniejszy niż standardowo dobry. Zatem w Twoim przypadku, tym bardziej skoro stopa nie lata i jest wygodnie, to nie ma czym się przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tak właśnie myślałem, że jak stopa nie lata to będzie w sam raz. przy zginaniu nie czuć w ogóle, że but jest trochę za długi ( przy małym palcu ( bok stopy ) pasują idealnie - ale sama świadomość, że jest tyle wolnego miejsca, jakoś nie dawało mi spokoju i postanowiłem tutaj napisać.

 

A co do Gino Rossiego to też się zdziwiłem - zacząłem od 42 i skończyłem na 40 ( szersze są od G&B - może dlatego ? ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam wszystkich forumowiczów, to mój pierwszy post.

Szukam brogsów za kostkę i zastanawiam się nad zakupem butów Grenson Sharp Tan calf- o takich http://www.grenson.co.uk/en_gb/shop/sharp-189.

W cenie do 1000 zł z przesyłką nic ciekawszego nie znalazłem a przeszukałem  chyba wszystkie możliwe marki i sklepy. Te znalazłem za 850 zł z przesyłką z UK więc cena chyba przyzwoita:)

Mam jednak problem z wyborem rozmiaru i chciałbym prosić o pomoc. Buty te mają fitting G. Zmierzyłem swoją stopę ( obrys na kartce papieru) i wychodzi mi 285mm, szerokość 110-120 mm.

Wg. tej strony http://www.rozmiar.com/obuwia.php odpowiada to rozmiarowi 44,5 a ja w życiu takiego buta na nodze nie miałem. Większość butów (raczej sportowych) mam w rozmiarze 43 m.in "trampko-buty" z Aldo, sportowe trzewiki z Baty. Jedne eleganckie z Intershoe mam w rozmiarze 42.

Miał ktoś styczność z grensonami i potrafiłby doradzić jaki powinienem  wybrać rozmiar?

I jeszcze takie pytanie nie związane z tematem. Do wyboru mam kolor Tan i honey hi shine. Pierwszy wiem jak wygląda bo jest go pełno w internecie ale ten drugi to dla mnie zagadka. Na ich stronie jest kilka odcieni brązu i każdy nazwany brown. Wie ktoś jak wygląda grensonowy kolor honey hi shine i podzieli się ta wiedzą (zdjęciem)?

 

UPDATE. Mierząc obwód stopy a nie szerokość z obrysu wychodzi mi 25,5 cm. Wg tabelki loake z 7 strony tego tematu wychodziłoby u nich 9G. Ale loake to przeciez nie grenson więc liczę na sugestie.

 

UPDATE 2. Mała poprawka, pochodziłem trochę w tych trzewikach z Baty r.43 i mogłyby być jednak większe. Już przynajmniej wiem czemu rzadko w nich chodzę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porada jest taka że na pewno to wiadomo tylko jak przymierzysz na parę dobrych minut i pochodzisz po sklepie.
Zapytaj mailem producenta podając wszystko co tam pomierzyłeś, dla obu stóp.

Dwa dni temu w Kazarze zauważyłem różnicę nawet przy tym samym egzemplarzu i rozmiarze.
Taką pomiędzy "dopasowane" a "trochę cisną".

KJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie kopyt firm angielskich z polskim rynkiem niewiele wniesie. Nawet w przypadku UK, im firma z wyższej półki, tym bardziej zawyżona rozmiarówka. Wreszcie - różnica centymetra w szerokości stopy to różnica ogromna, przynajmniej o cały rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.