Skocz do zawartości

Jak dobrać rozmiar butów skórzanych?


patton

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Odebralem wlasnie od kuriera moje Loake 1880, model Chester. W moim wypadku jest to rozmiar 6UK, Last 024/F a model nazywa sie 'Chester 2' (?).

Moja stopa ma okolo 25,2cm i buty pasuja bardzo dobrze. Zazwyczaj nosze 39-40 EU. Mysle ze jezeli ktos bedzie mial stope wieksza o pare milimetrow to powinien sie jeszcze zmiescic.

Tutaj musze polecic (nie, nie placa mi za to ;) sklep przez ktory kupilem buty. Pani z AFinePairOfShoes byla mi bardzo pomocna w wyborze rozmiaru, czesto odpisywala na maile w godzinach odbiegajacych od typowych godzin pracy. Specjalnie dla mnie porownala dlugosc mojej stopy z wnetrzem buta. Nie mialem podobnej obslugi w innym sklepie online. Aha, do butow dostalem za friko prawidla + 50ml pasty High Gloss Saphir Medaille D'Or 1925.

Mam nadzieje ze ta informacja sie komus przyda.

PS: Mam pare zdjec butow wiec moze je wstawie na forum..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja jeszcze odnośnie rozmiarów. Na Wikipedii jest zaprezentowana ładna tabela z rozmiarami.

W tymże artykule, na dole strony, podany jest link do strony www International SHOE SIZE CONVERSION.

Ale:

1. na Wikipedii dla stopy 28 cm europejski rozmiar podają dokładnie pomiędzy 42, a 43

2. natomiast na tej drugiej stronie dla tej samej stopy, czyli 28 cm podają rozmiar aż 45

Które w końcu rozmiary są prawidłowe? Jak się ma rozmiar do podbicia? Obwód w podbiciu dla obu stóp mam 27,00 cm a długość stopy 28,00 cm.

W palcach obwód mam dla lewej stopy 25,50 cm, a dla prawej 26,00 cm (pomiary wg. http://kielman.pl/zamowienia/ - trzeba stronę trochę przewinąć w dół). Z włoszczyzny mam jakieś Maldini numer 43 i są w sam raz, z polskich Badurę 42 i też są dobre, choć idealne byłby 42,5. Mam też jakieś stare Wojasy 41, choć lepsze by były 41,5. Gdzie ta standaryzacja, ja się pytam? :)

--

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg wymiarów mojej stopy wikipedia jest bliższa prawdy.

Mam 28,1cm i nosze buty 42-43 - w zależności od długości kopyta.

Mierzyłem kiedyś spotrowe buty Adidas i pasowały na mnie dopiero 44 2/3 (!)

Standaryzacja nie istnieje, jak sam widzisz rozstrzał Twoich rozmiarów to aż dwa numery.

Zakupy bez mierzenia zawsze niosą ze sobą ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto poprosić jakiegoś forumowego specjalistę (sami wiecie o kogo chodzi ;) ), od butów o stworzenie poglądowej tabeli na potrzeby naszych projektów zakupowych, ew każdy dopisze do takiej tabeli markę butów jakie posiada rozmiar i długość stopy w mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto poprosić jakiegoś forumowego specjalistę (sami wiecie o kogo chodzi ;) ), od butów o stworzenie poglądowej tabeli na potrzeby naszych projektów zakupowych, ew każdy dopisze do takiej tabeli markę butów jakie posiada rozmiar i długość stopy w mm.

Dobry pomysł :)

--

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nowy temat?

wpisujemy długość stopy (może dodatkowo szerokość, czy "ocenę" podbicia) , markę buta, kopyto, rozmiar

ewentualnie uwagi dotyczące stopnia dopasowania (czy może błędu w dobraniu)

wraz ze wzrostem liczby butów edytujemy posta :)

pomoże to na pewno innym użytkownikom w przypadku zakupów w sieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, rozwiązanie jakie proponujecie jest raczej niewykonalne. Musiałbym indywidualnie zmierzyć stopę każdemu z Was, bo nie wierzę że potraficie to zrobić samemu. Nie zrozumcie mnie źle, ale pomiar wykonywany przez drugą osobę jest dokładniejszy, uwzględnia wady sylwetki oraz pozwala na zmierzenie różnych obwodów stopy przy różnym nacisku i naprężeniu.

Wbrew pozorom, butów nie powinno się dobierać pod względem długości wkładki a raczej tęgości i kształtu i wypełnienia kopyta. To o czym piszecie jest wykonalne, ale każdy użytkownik musiałby mieć bardzo dokładnie zanalizowaną stopę (zdjęcie miary, sprawdzenie wad anatomicznych, analiza szafy i dotychczasowych butów itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winą jak zwykle jest wychowanie i realia, przynajmniej według mnie. Ja względnie nie dawno dowiedziałem się o istnieniu tęgości stopy. Mam krótką i tęgą stopę i kupowanie wygodnych butów zazwyczaj oznacza dla mnie kompromis.

Na szczęście ostatnio zamówione buty wydają się dobrze pasować. Uwiera mnie tylko jedna część buta i to tylko czasami. Ponieważ nie potrafię jej nazwać, zrobię zdjęcie i obrysuję czerwonym kółeczkiem.

Wracając do tezy z początku mojego komentarza, mam nadzieję, że własnym dzieciom przekażę trochę więcej wiedzy niż sam dostałem. Choćby na temat butów. Jeśli zechcą mnie posłuchać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Cyprian

Chciałem kupic buty Alden i mam wątpliwości dotyczące rozmiaru. Znalazłem w sieci wiele sposobów przeliczania z systemu brytyjskiego na amerykański. Buty Church's są na mnie dobre nr 9 G. Czy ktoś ma własne doświadczenie i może mi powiedzieć jaki nr powinienem kupić w systemie amerykańskim? A jak z literami oznaczającymi tęgość? Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cyprian

Czytam, ale nie moge nic znaleźć na temat Alden'a. Według tabeli na ich stronie UK 9 oznacza ich 9,5. Nie bardzo chce mi sie w to wierzyć tym bardziej, że zrównują to z eu 43,5. Inne tabel podają, że UK 9= US 10 a to duza różnica. Dlatego pytam czy ktoś ma własne doświadczenie, kupował church's i alden i wie jak się ich numeracje porównuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz n-ty to samo. Nie można porównywać firm, można porównywać kopyta. Wielokrotnie tworzyłem tabelki na różne potrzeby i rzeczywiście, jeżeli włoży się w to dużo pracy to efekty są zadowalające, jednak więcej trafień niż na poziomie 90% nigdy nie będzie. Proponuję dokładnie napisać czego szukasz i co już posiadasz. Poczytaj też sobie ten wątek:

viewtopic.php?f=9&t=736&hilit=jaki+jest+ko%C5%84

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cyprian

Buty Church's mam z last 173 - grafton, lancaster, consul oraz jedne z last 103 shanon wszystkie mają 9G i nie zauważyłem różnicy poza tym, że shanony są "płytsze" ale na długość i szerokość takie same. Aldeny chcę kupić z Leydon last. Proszę wybaczyć głupie pytania ale myślałem, że forum jest właśnie dla ludzi, którzy chcą się czegoś dowiedzieć a sami nie potrafią znaleźć odpowiedzi:) pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Oni takie pomiary mogą wykonać również na spersonalizowane zamówienie gdzie wykładnią jest Twoja stopa. Niestety obecnie nie obsługują klientów detalicznych i osób fizycznych, więc bez odpowiedniego kontaktu trudno jest ich namówić do handlu z krajem będącym już za kołem podbiegunowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.