Skocz do zawartości

Jak dobrać rozmiar butów skórzanych?


patton

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...

Witam. Czy da się coś zrobić, w przypadku, kiedy jeden but pasuje a drugi (zwykle prawy) jest rozbity, i za luźny.

To jakiś standard w sklepach zarówno stacjonarnych jak i on-line. I często rezygnuje przez to rezygnuję z butów, które mi się podobają (zwykle ostatniej pary).

Wyczytałem gdzieś, że można taki rozbity skroplić zimną wodą i potem wysuszyć suszarką, ale nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Deis napisał:

Witam. Czy da się coś zrobić, w przypadku, kiedy jeden but pasuje a drugi (zwykle prawy) jest rozbity, i za luźny.

Możliwe są dwa podejścia - kupowanie wg mniejszej stopy i rozbijanie lub kupowanie na większą i redukcja, np. za pomocą cienkiej wkładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mosze napisał:

Możliwe są dwa podejścia - kupowanie wg mniejszej stopy i rozbijanie lub kupowanie na większą i redukcja, np. za pomocą cienkiej wkładki.

Ale redukcja za pomocą wkładki się chyba nie sprawdzi w loafersach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mosze napisał:

Możliwe są dwa podejścia - kupowanie wg mniejszej stopy i rozbijanie lub kupowanie na większą i redukcja, np. za pomocą cienkiej wkładki.

albo kupno dwóch par w różnych rozmiarach, sparowanie odpowiednich do Twoich stóp, oraz szukanie na fb bratniej stylistycznie duszy o lustrzanej różnicy w długości stóp.

 

przekombinowałem? :mrgreen:

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Deis napisał:

Ale redukcja za pomocą wkładki się chyba nie sprawdzi w loafersach ?

Nie próbowałem, tzn. próbowałem w oksfordach, ale chodzi mi o cienką wkładkę skórzaną na całej długości wnętrza buta - skutecznie redukuje wnętrze o ok. pół rozmiaru. Jeśli różnica do redukcji jest większa, to raczej ten sposób się nie sprawdzi.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mosze napisał:

Nie próbowałem, tzn. próbowałem w oksfordach, ale chodzi mi o cienką wkładkę skórzaną na całej długości wnętrza buta - skutecznie redukuje wnętrze o ok. pół rozmiaru. Jeśli różnica do redukcji jest większa, to raczej ten sposób się nie sprawdzi.

To wiem, bo już próbowałem i się dobrze sprawdza, cienka wkładka skórzana. Ale w mokasynach nie ma wiązania, i same w sobie powinny być dobrze dopasowane, i wydaje mi się, że mimo wkładki pięta może się nie trzymać. Ale oczywiście najlepiej to sprawdzić :), tylko że już jedne oddałem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Hej :) 

Mam pytanie , chce kupić w stanach buty MTO / niestety pytają o brannock Device wiecie kto może w Polsce mierzy stopę w ten sposob. Lub kto ma takie urządzenie  
 

Proboje znaleźć rozmiarówkę normalnie nosze uk 6 trickers true to size i znalazłem na ich stronie size compare to brannock Tylko zastanawiam sie na ile jest to wiarygodne 😜 wychodzi Wiec na to ze mam US 7. 

 

dzieki za wszelkie sugestie 
 

 

950ACF52-9D86-4D0C-94B8-738D00C81B07.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2018 o 18:29, mayor napisał:

Rozmiar butów można zweryfikować bardzo łatwo,wystarczy zmierzyć stopy na Brannock Device,.Każdy szanujący klienta sklep obuwniczy posiada takie(opatentowane 90 lat temu) urządzenie.

Chcesz kupić buty w Stanach, ale zmierzyć stopy w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lubo69 napisał:

Chcesz kupić buty w Stanach, ale zmierzyć stopy w Polsce?

Lepsze to, niż jechać do Stanów zmierzyć stopy, a buty kupić w Polsce :).

Brannock device jest zupełnie nieznany Polsce i nigdzie go nie kupisz stacjonarnie, ani też nie zmierzysz nim stopy w żadnym znanym mi sklepie obuwniczym. Pozostaje kupić go sobie przez Internet za 100-150 dolarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mdm83 napisał:

Hej :) 

Mam pytanie , chce kupić w stanach buty MTO / niestety pytają o brannock Device wiecie kto może w Polsce mierzy stopę w ten sposob. Lub kto ma takie urządzenie  
 

Proboje znaleźć rozmiarówkę normalnie nosze uk 6 trickers true to size i znalazłem na ich stronie size compare to brannock Tylko zastanawiam sie na ile jest to wiarygodne 😜 wychodzi Wiec na to ze mam US 7. 

 

dzieki za wszelkie sugestie 
 

 

 

Jeżeli nie jest to tajemnica napisz jakie buty zamierzasz kupić ? Ta tabela jest niezbyt wiarygodna, gdyż Brannock mierzy połówki  rozmiarów i trzy parametry :długość stopy , szerokość-tęgość i długość sklepienia., Nie ma takiego bezpośredniego przelicznika typu UK6=US7 ponieważ amerykanskie buty jednego rozmiaru od renomowanych producentów mogą występować nawet w dziewięciu tęgościach.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze to, niż jechać do Stanów zmierzyć stopy, a buty kupić w Polsce :).
Brannock device jest zupełnie nieznany Polsce i nigdzie go nie kupisz stacjonarnie, ani też nie zmierzysz nim stopy w żadnym znanym mi sklepie obuwniczym. Pozostaje kupić go sobie przez Internet za 100-150 dolarów.

Wydaje mi się, że Brannock jest dostępny w dobrych sklepach narciarskich i to może być jakiś trop.
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mayor napisał:

Jeżeli nie jest to tajemnica napisz jakie buty zamierzasz kupić ? Ta tabela jest niezbyt wiarygodna, gdyż Brannock mierzy połówki  rozmiarów i trzy parametry :długość stopy , szerokość-tęgość i długość sklepienia., Nie ma takiego bezpośredniego przelicznika typu UK6=US7 ponieważ amerykanskie buty jednego rozmiaru od renomowanych producentów mogą występować nawet w dziewięciu tęgościach.

Buty Marki Iron Boots , to jest niewielka manufaktura ironboots_usa na instagramie , zaproponowali mi rozmiar 6 i pół. 

trochę mnie to martwi stopę zmierzyłem i długość to 250 mm wiec pokrywa się to z tym co jest w tym trickers size chart 

w snesie mój rozmiar trickers boots to 6 

odpowednik us 7 niby 

 

a tu mi proponują 6 i pół. 
 

torche jestem w kropce bo to spory wydatek bedzie i niechce żeby była wtopa :)  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Cześć wszystkim.

Chciałbym przedstawić moją historię z butami szytymi metodą goodyear welted.
Pierwszą parę kupiłem w kwietniu 2021. Zakupiłem buty Berwick 3571 Black Derby rozmiar 45, w sklepie klasycznebuty.pl Buty okazały się dużo za duże, więc po konsultacji telefonicznej zakupiłem rozmiar 44.5. Buty wydawały się dobre - były bardzo dopasowane, ale liczyłem, że się rozbiją. I tak rzeczywiście się stało, ale tylko do pewnego momentu. Prawy but uciskał mnie w śródstopiu oraz w pięcie po dwóch miesiącach chodzenia. Przez resztę czasu but przeleżał u szewca, który próbował go wiele razy rozbić, ale but zawsze się skurczał po kilku godzinach od odbioru. Byłem u dwóch różnych szewców. Dodam, że lewy też jest bardzo dopasowany (ale do wytrzymania), po chodzeniu w tych butach miałem czerwone ślady na stopach - na małym palcu z boku i z góry od załamania buta. Wreszcie po rozmowie z klasycznebuty.pl wysłałem buty do nich, ponieważ zapewniali mnie, że "oni te buty rozbiją". Wysyłałem  łącznie dwa razy - i nie przyniosło to żadnego efektu prócz tego, że mi je podzelowali...
Pan z obsługi miał jeszcze konsultować się z szewcem i oddzwonić, ale już nie oddzwonił. Jest to bardzo nieładne zachowanie ze strony tego sklepu czym mnie bardzo zirytowali. Ostatnią deską ratunku był dla mnie "rozciągacz" z saphira, który też nie pomógł. Buty są strasznie dopasowane, szczególnie prawy i nie chcę w nich chodzić... skończyło się na tym, że oddałem je tacie. Czy jest jakaś szansa na rozbicie tych butów? Kosztowały mnie 800 zł nie mówiąc o kosztach rozciągania, wysyłek, zelowania... poza tym masę czasu leżały u szewców.
 
Mam też monki z firmy Miler (metoda szycia Blake), w których jest podobny problem - prawy but jest trochę za ciasny na długość i minimalnie na szerokość, natomiast lewy jest OK. Dodam, że na mniejszą skalę niż Berwicki, te buty są "miększe".  Nigdy nie miałem takich problemów z butami np. z Ryłko.
Wymiary stóp:
Prawa dł. 30cm, szer. 25,5
Lewa dł., 29,5 szer. 26
Problem jak dla mnie jest nie do wychwycenia na etapie kupna obuwia, ponieważ buty są bardzo dopasowane i potrzeba co najmniej tygodnia żeby się ułożyły. A tak chciałem mieć porządne szyte buty... i znów kupiłem sieciowe ryłko, z którymi mam różne doświadczenia - jedną parę musiałem oddać dwa razy na reklamację z powodu pękającej podeszwy aż zwrócili mi pieniądze a drugą - trzewiki - chodziłem 3 sezony bez żadnej rotacji i prawideł i będę jeszcze chodził czwarty.
Mam nadzieję, że to obecne z zastosowaniem rotacji z monkami i prawidłami mi posłużą. Chciałbym żebyście doradzili mi przede wszystkim czy próbować czegoś jeszcze z tymi berwickami, albo czy ktoś miał podobny problem i znalazł swojego producenta czy też kopyto? Dzięki.
 
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrobisz, po prostu kupiłeś za mały rozmiar lub niedopasowane kopyto. Początki z dobraniem rozmiaru przy butach GYW bywają trudne, bo bez doświadczenia ciężko ocenić po samej przymiarce. Nadto klasycznebuty słyną z tego, że polecają za mały rozmiar. Też na początku kupiłem od nich, po ich zaleceniach, za małe buty, próbowałem rozbijać saphirami i u szewca, po czym sprzedałem używane za połowę ceny i kolejne buty, w tym także od nich kupuję już w dobrym rozmiarze i na odpowiednim kopycie.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, DeanM napisał:

Berwicki są po prostu okropnie twarde i sztywne. Miałem loafersy i po tygodniu je sprzedałem.

Błąd :) znaczy każdy podchodzi do tego tematu inaczej. Monki Berwicki na początku kaleczyły stopy, ale nie poddałem się i dziś są jak papcie. Jeśli loafersy były w zamszu, tym łatwiej o rozchodzenie ( zamsz "split suede" jest łatwiej rozbić)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być twardym :). Pamiętam moje pierwsze Loaki, stopy obtarte do krwi, ale byłem twardy i rozbiłem, potem były bardzo wygodne.

@ma_te_usz Tyle, że buty były ewidentnie w dobrym rozmiarze, był komfort po założeniu, chodziło jedynie o "złamanie". Jeśli buty są za małe, to mogą się nie "rozejść". Od razu trzeba mieć właściwy rozmiar, niestety tutaj potrzeba trochę doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jaka perfidia. Zalewają rynek ciasnymi butami i  próbują wmówić klientom, że buty się rozejdą , wystarczy zacisnąć zęby, popsikać sprayem i do wesela się zagoi.,   Specjalnie to robią.  Żebyśmy podostawali Sepse albo Birgera. Żeby nam nogi obcierało, żyły uciskało, tamowało krwiobieg i w trzy miesiące Gangrena, Birger, Sepsa. I kolejne amputacje, stopy ciach, kolana ciach, uda ciach. Niedopasowanymi butami chcą nas powyzabijać. Ale nie mnie! Ja zawsze kupuje wygodne .,Buty albo pasują od razu po wyjęciu z pudła , albo nigdy nie będą pasować 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie miękkie zamszowe mokasyny, np. Tod's, jak pasują od razu po wyjęciu z pudła, to po paru miesiącach jeszcze bardziej pasują i tak fajnie klapią, przez co stopa się wietrzy. Wietrzenie stóp to podstawa, co doskonale rozumiał np. prezes Kozłowski; zawsze gdy wchodził do Ferdka, zdejmował obuwie, aby mu noga odpoczęła. Na tym zmanierowanym, zepsutym Zachodzie ludzie wchodzą innym do domów w butach, na kolację na ten przykład, gospodarze już im nawet laczków nie proponują, przez co noga im nie odpoczywa i od razu umierają, zwykle jeszcze przed deserem. Tak żem słyszał bynajmniej.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.