Skocz do zawartości

Co mam dziś casualowego na sobie


The-Bigwig

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam Panów po długiej przerwie. Dzisiaj w biurze był casual Friday w czwartek, stąd moja stylizacja nawiązująca do kanadyjskiej (zimowej hehe) wersji Ivy League. Czego nie udało się uchwycić na zdjęciu to koszula z bawełny Oxford i klasyczne czekoladowe monki. Bluza rugby została użyta zamiast konwencjonalnego kaszmirowego sweterka - według mnie nadaje to całej stylizacji animuszu. Na ostatnim zdjęciu, już w drodze na parking, mam na sobie kamizelkę z technologią Gore-Tex, idealnie nadającą się na obecną stosunkowo łagodną zimę.

Proszę o ocenę mojego zestawu i konstruktywną krytykę.

post-7060-0-01310800-1452798663_thumb.jppost-7060-0-69158300-1452798698_thumb.jppost-7060-0-98619600-1452798740_thumb.jppost-7060-0-86311800-1452798721_thumb.jppost-7060-0-31071600-1452798684_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to troll. Jego poprzednie zestawy z pseudozabawnymi komentarzami na szczęście już dawno są skasowane.

To, że lubię eksperymentować nie oznacza, że jestem trollem. Proszę o więcej wzajemnego szacunku.

 

Za duża marynarka, poszetka nie pasuje moim zdaniem, jest również zbyt wystawiona. Zamysł dobry.

Poszetka jest w ramach przełamania konwencji kolorystycznej - nie chciałem natłoku granatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli styl preppy a la Ivy League to nie może być kanadyjski bo żaden uniwersytet z ligi bluszczowej nie jest nawet przy granicy z Kanadą. Zestaw moim skromnym zdaniem wyjątkowo nietrafiony.

Tak wywinięty kołnierz to nie styl preppy tylko nowobogacki styl oligarchów rosyjsko-ukraińskich którzy nie słyną ze stylu na jakimkolwiek poziomie. W stylu preppy nie ma miejsca na jeansy bo denim to tkanina robotnicza nie studencka/inteligencka. Dwa kołnierzyki ostro się gryzą i te guziki w bluzie typu rugby wcale nie pasują do stylizacji z krawatem i marynarką. Wywinięcie bluzy przy rękawach marynarki też wygląda mało estetycznie. Kamizelka bezrekawnik założona na marynarkę tym bardziej się gryzie. Poszetka nie pasuje do niczego w tej stylizacji.

Jeżeli to nie jest troll to to radziłbym poczytać trochę o stylu preppy przed tak nieudanymi eksperymentami. Można zacząć tutaj:

http://www.ivy-style.com/

http://www.fashionbeans.com/2014/how-to-pull-off-mens-preppy-style/

https://www.pinterest.com/explore/preppy-style-men/

Na plus ładna łezka w krawacie.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim sąsiedzctwie na południe od Monachium jest Munich International School. Czesne jest tak drogie, że już tych nastolatków nie stać na dżinsy. Standardem są chinosy i reszta od PRL. Wielu z nich mogłoby się tutaj pokazać. No ale oni ten styl znają od rodziców a nie z blogów. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JD! Sam chodziłem do prep school w Stanach więc dokładnie wiem jak wyglada styl preppy i sam się tak ubierałem bo to był wymóg. Nie wiem gdzie na tych zdjęciach widzisz denim?

@Midlife-Crisis

Młodzież w wieku 14 lat zaczyna ubierać się w tym stylu naśladując swoich rodziców i dziadków. Tak jak piszesz nikt nie nosi jeansów jedynie chinosy i ewentualnie spodnie z madrasu. Khaki i blazer pod krawatem to mundurek szkolny dla chłopców. Styl preppy bardzo mi odpowiadał w liceum i gimnazjum dzięki czemu zainteresowałem się także klasyczną modą męska. Płacąc ponad $50 tys za rok w takiej szkole to rodzice wymagają przestrzegania dress code'u. Zresztą nauczyciele także ubierają się preppy dlatego klimat jest utrzymany i przekazywany przez pokolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli styl preppy a la Ivy League to nie może być kanadyjski bo żaden uniwersytet z ligi bluszczowej nie jest nawet przy granicy z Kanadą. Zestaw moim skromnym zdaniem wyjątkowo nietrafiony.

Następnym razem napiszę "syberyjski Ivy League" żeby łatwiej można było zrozumieć żart.

 

Tak wywinięty kołnierz to nie styl preppy tylko nowobogacki styl oligarchów rosyjsko-ukraińskich którzy nie słyną ze stylu na jakimkolwiek poziomie. W stylu preppy nie mamiejsca na jeansy bo to tkanina robotnicza nie studencka/inteligencka. Dwa kołnierzyki ostro się gryzą i te guziki w bluzie typu rugby wcale nie pasują do stylizacji z krawatem i marynarką. Wywinięcie bluzy przy rękawach marynarki też wygląda mało estetycznie. Kamizelka bezrekawnik założona na marynarkę tym bardziej się gryzie. Poszetka nie pasuje do niczego w tej stylizacji.

W kwestii jeansów kolega JD! już Panu odpisał. Natomiast jeżeli chodzi o postawiony kołnierz, łączenie dwóch kołnierzyków oraz bluzy rugby z krawatem i marynarką, to pozwolę sobie powołać się na dwa zdjęcia. Jeżeli to według Pana jest "nowobogacki styl oligarchów", to czym jest preppy?

post-7060-0-44119000-1452813892_thumb.jp post-7060-0-63310400-1452813927_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zdjęcie to nie jest styl preppy, a drugie to zdjęcie katalogowe i nikt tak się nie ubiera. Jeżeli już bluza rugby to bez koszuli z krawatem pod spodem i marynarki.

Jeżeli chcesz wyjść na pośmiewisko to noś takie stylizacje ale to forum jest od konstruktywnego krytycyzmu który wraz z kolegami zastosowaliśmy. Możesz być nadal przekonany że to co założyłeś to styl preppy ale rzeczywistość to zweryfikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz wyjść na pośmiewisko to noś takie stylizacje ale to forum jest od konstruktywnego krytycyzmu który wraz z kolegami zastosowaliśmy. Możesz być nadal przekonany że to co założyłeś to styl preppy ale rzeczywistość to zweryfikuje.

Widzę, że Szanowny Pan niezbyt lubi merytoryczne dyskusje, raczej woli wyzywać swoich oponentów od "pośmiewiska". Podał Pan krytykę, z którą ja i inni forumowicze weszliśmy w polemikę. Pan zamiast bronić swoich argumentów, zachowuje się jak obrażone dziecko, które nagle dowiedziało się, że nie jest pępkiem świata. Radzę trochę ochłonąć i zacząć zachowywać się na poziomie.

 

@Hot Dog, jak to zrobisz tak cool jak na tych zdjęciach to się ze wszystkim zgodzę. ;)

Może to kwestia oświetlenia i jakości zdjęcia? Aczkolwiek nad tym "cool" można zawsze popracować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazujesz właśnie że polemika z Tobą czy ocena Twojej stylizacji mija się z celem i nie masz za grosz pokory żeby przyjąć krytykę. Przeczytaj pierwsze komentarze pod Twoja stylizacją a pózniej dopiero wdawaj sie w obronę tego nieudanego zestawu. Albo coś jest w stylu preppy albo nie jest i tu nie ma miejsca na polemikę bo jest to styl z określonymi zasadami stylistycznymi z miejscem na indywidualną interpretację. Jeżeli nie potrafisz przyjąć krytyki na klatę to juz na to nic nie poradzę. Widzę ze kolega Zając Poziomka miał racje i jesteś pospolitym trollem.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazujesz właśnie że polemika z Tobą czy ocena Twojej stylizacji mija się z celem i nie masz za grosz pokory żeby przyjąć krytykę. Przeczytaj pierwsze komentarze pod Twoja stylizacją a pózniej dopiero wdawaj sie w obronę tego nieudanego zestawu. Jeżeli nie potrafisz przyjąć krytyki na klatę to juz na to nic nie poradzę. Widzę ze kolega Zając Poziomka miał racje i jesteś pospolitym trollem.

Kto powiedział, że poddając się ocenie należy spuścić głowę i potulnie godzić się z absolutnie każdą krytyką rzuconą pod czyimś adresem? Skrytykował Pan moją poszetkę - i nie napisałem nic na ten temat, bo rzeczywiście mogła być w tym zestawie nieudana. W kwestii pozostałych elementów również nie twierdzę, że mam całkowitą rację - ale przedstawiłem Panu pewne kontrargumenty poparte przykładami z kanonu, by wejść w ciekawą dyskusję na temat stylu preppy. W odpowiedzi usłyszałem od Pana, że się "kompromituję" i jestem "trollem". Czy na tym polega kulturalna wymiana zdań? Dziękuję za początkową krytykę, ale na przyszłość polecam liczyć się z tym, że krytyka może (a wręcz powinna!) prowadzić do merytorycznej dyskusji.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nazywanie rzeczy po imieniu to dla Ciebie inwektywy to pomyliłeś forum. Tutaj jak coś jest nie tak to członkowie forum o tym mówią otwarcie i nikt się nie obraża na konstruktywną krytykę. Jeżeli nie jesteś gotowy na krytykę to nie wrzucaj swoich zdjęć do sieci bo to się mija z celem. Jeżeli tak Ci się podoba Twoja stylizacja to wspaniale ale nie marnuj czasu innych użytkowników którzy tracą swój czas na konstruktywną ocenę. Życzę miłej nocy i trochę samokrytyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.