Skocz do zawartości

Mucha - dyskusje i porady


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

Racja słuszna uwaga :D

Moje wahania między paskiem a szelkami wzięły się stąd, że garnitur mam bez kamizelki, a spotkałem się z opiniami, że szelki to część bielizny i nie godzi się ich światu pokazywać..... oczywiscie nie wiem na pewno czy to słuszny pogląd wiec pytam :)

Szelki bardzo mi się podobają i wolał bym właśnie na nie postawić, tylko chciałem się upewnić czy aby na pewno wypada :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zaopatrzyć się w Albert Thurston wiec raczej nie będzie się czego wstydzić :) myślałem o szelkach mniej więcej w kolorze garnituru, zapięcie z czarnej skóry, oczywiście na guziki.

Tylko który rodzaj wybrać ?? http://www.albertthurston.com/product_display.cfm?prodid=440&sid=1 co myślicie ??

Mam szelki AT z barathea i boxcloth. Zdecydowanie polecam te drugie. Szczególnie, że w ofercie Pan Tomka są tańsze niż zamawiane bezpośrednio od producenta (przy obecnym kursie funta brytyjskiego) i dostaje się 5% zniżkę dla uczestników forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tombar możesz rozwinąć temat - dlaczego boxcoloth cenisz bardziej niż barathea ?

Jeśli dobrze kojarzę to obydwa rodzaje nie są elastyczne prawda ?

Nie są elastyczne. Boxcloth ze względu na znacznie wyższą gramaturę może nie koniecznie na upały ale moim zdaniem przy wysokiej temperaturze (każdy indywidualnie ocenia, zasadniczo przy znacznym zwiększeniu wydzielania potu) szelki to nienajlepsze rozwiązanie. Subiektywnie przyjemniejsze w dotyku są boxcloth. Komfort noszenia zbliżony. Przy zakupie od tego producenta żaden wybór nie będzie zły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wcześniej poruszono tu problem much wiązanych z regulacją długości paska i jednocześnie z zapięciem na haczyk.

To jest bardzo dobre rozwiązanie, bo pozwala wiązać muszkę na stole, niekoniecznie na swojej szyi. Można wtedy pięknie wiązanie dopracować - a potem dopiero muchę zapiać na sobie :)

Odkąd chodzę w muchach - tak własnie robię, z dobrym efektem :) Na szyi zawiązać jeszcze mi się zadowalająco nie udało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje drobnej porady stylowej. Posiadam granatowy garnitur z białą poszetką i chciabym dokupić do tego zestawu muche. Zalezy mi aby była w kolorze czerwonym/bordowym. Czy ta będzie odpowiednia ? http://www.poszetka.com/product-pol-1978-MUCHA-Z-JEDWABIU-MOGADOR.html

Ja może się podłączę do pytania. 

Również mam granatowy garnitur (zastanawiam się nad dorobieniem dodatkowo szarej kamizelki) i szukam odpowiedniej muchy-raczej gładkiej z ewentualną fakturą. Zastanawiam się jakie kolory będą najbardziej odpowiednie na okazję jaką jest własny Ślub? Co poza granatowym (bordo mnie raczej nie interesuje)? Czy szara lub czarna również się nadaje? Jeśli granat, to czy musi być dokładnie ten sam odcień, co garnitur?

I dodatkowo - jaki materiał będzie odpowiedni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie każdy kolor może być poza jakimiś jaskrawymi kolorami. Przy opisanym zestawie dobrze może wyglądać błękitna, nawet w białe kropki. Wybierz kolor, który lubisz. Jeżeli granatowa, to odcień nie musi być ten sam, ale trzeba zwrócić uwagę, żeby odcienie się nie gryzły ze sobą. Na pewno będzie takie dopasowanie trudniej zrealizować niż przy innym kolorze. Czarna tylko do smokingu, szara może być, choć odcień może się gryźć z kamizelką.

 

Materiał, najlepiej jedwab. Widziałem też propozycje z grenadyny. Mi się to podoba, ale są osoby, które powiedzą, że grenadyna jest za mało formalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 1 year later...

Panowie,
zwracam się do Was z prośbą o radę. Kompletuję ubranie na swój ślub, mam niebieski/atramentowy garnitur z białą koszulą, planuję dodać do tego ciemną muszkę, waham się między taką ze wzorem: https://eleganckipan.com.pl/muszki/3517-elegancka-granatowa-mucha-o-zakardowym-splocie-w-paisley.html a gładką: https://www.poszetka.com/product-pol-2246-granatowa-mucha-z-satyny-jedwabnej.html, mam też szarą kamizelkę, czy może lepiej byłoby dobrać muszkę w kolorach szarości, czy to może jednak nienajlepsze połączenie, co myślicie?
Pierwsza (ze wzorem) mnie kusi, ale nie wiem czy jest dobra na taką okazję ze względu na "wzorzystość", druga wydaje mi się być bezpiecznym wyborem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Morgaroth napisał:

Panowie,
zwracam się do Was z prośbą o radę. Kompletuję ubranie na swój ślub, mam niebieski/atramentowy garnitur z białą koszulą, planuję dodać do tego ciemną muszkę, waham się między taką ze wzorem: https://eleganckipan.com.pl/muszki/3517-elegancka-granatowa-mucha-o-zakardowym-splocie-w-paisley.html a gładką: https://www.poszetka.com/product-pol-2246-granatowa-mucha-z-satyny-jedwabnej.html, mam też szarą kamizelkę, czy może lepiej byłoby dobrać muszkę w kolorach szarości, czy to może jednak nienajlepsze połączenie, co myślicie?
Pierwsza (ze wzorem) mnie kusi, ale nie wiem czy jest dobra na taką okazję ze względu na "wzorzystość", druga wydaje mi się być bezpiecznym wyborem

Osobiście wybrałbym gładką muszkę - granatową lub szarą. Jeśli masz niebieskie oczy, sugerowałbym granatową.

Pozdrawiam

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Cześć, 

przestudiowałem powyższy temat i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Dlatego też chciałbym zapytać jaką muchę polecacie do szarego garnituru (odcień jest taki pośredni ani nie ciemny ani bardzo jasny - wełna czesankowa). Moim zdaniem warto dodać, że mucha ma być dla faceta po 50 tce. Okazja to ślub w charakterze gościa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Czy ktoś byłby w stanie podpowiedzieć, gdzie szukać muchy w cenie do 100-120 zł ?
To moja pierwsza mucha i z lektury forum i internetu wiem, że powinna być wykonana z jedwabiu i do samodzielnego zawiązania.

Na razie jednak nie natrafiłem na ciekawe muchy. Szukam raczej czegoś w kolorze granatu w grochy, czysty granat, ewentualnie bordowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Hej, mam pytanie. Zamówiłem dwie muchy w sklepie, który oferuje zarówno muchy wiązane, jak i do wiązania (Marinella). Sklep pomylił się i wysłał mi zawiązane. Czy jak przetnę nożem tę nitkę, która trzyma konstrukcję, to mucha rozwiąże się i będę mógł z niej korzystać? Potrzebuję muchy na weekend, nie dojdzie mi właściwa przy wymianie, a i wymieniać/odsyłać czegokolwiek nie znoszę.

Edit: gdzieś czytałem chyba, ze to tak nie działa, ale już nieważne - sklep zaproponował, że niezależnie wyśle kuriera tak, żeby dotarł na piątek, a ja im odeślę pocztą te złe, niech sobie idą do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Mam pytanie dotyczące doboru muchy dla Pana Młodego. 

Garnitur ciemny granat, biała koszula, kamizelka szara w kratę z granatem. 

Coś typu https://vistula.pl/granatowa-kamizelka-vistula-34919-1

Wiem, że większość z Was uznaje wyłącznie muchy wiązane, ale czy coś gotowego z jedwabiu zda egzamin? Chociaż jak przeglądam to gotowce wyłącznie we wzory. 

Bardziej odpowiednia będzie szara czy granatowa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, andrzejek71 napisał:

Mam pytanie dotyczące doboru muchy dla Pana Młodego. 

Garnitur ciemny granat, biała koszula, kamizelka szara w kratę z granatem. 

Coś typu https://vistula.pl/granatowa-kamizelka-vistula-34919-1

Wiem, że większość z Was uznaje wyłącznie muchy wiązane, ale czy coś gotowego z jedwabiu zda egzamin? Chociaż jak przeglądam to gotowce wyłącznie we wzory. 

Bardziej odpowiednia będzie szara czy granatowa? 

Gotowe, fabrycznie zawiązane muchy to obciach, dobre są dla ośmiolatka na pierwsza komunię, a nie dla dorosłego mężczyzny.

Zarówno ciemnoszara mucha, jak i granatowa, będzie ok dla takiego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.