Skocz do zawartości

Mucha - dyskusje i porady


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

Pirat ten argument może akurat polec bo ślub będzie w połowie września więc upałów raczej nie przewidujemy.

 

Odnośnie tego co napisał Klapouch to bardzo dobrze Cię rozumiem, bo sam dopiero zaczynam swoja aktywność na forum i czuję się tu jak przysłowiowy szczaw .. ale liczę na wyrozumiałość doświadczonych bywalców... a co do twojego smokingu to na pewno wyglądałeś tak, że wybranka do końca życia będzie pod wrażeniem. U mnie garnitur jest wyborem z czysto praktycznych względów tzn. inwestycja w coś dobrego co będzie potem wykorzystywane od czasu do czasu ;)

 

Wracając do tematu muchy - bo o tym jest wątek to może jakaś porada odnośnie kołnierzyka koszuli bo z tym mam największą zagwozdkę. Gdzieś niedawno widziałem całkiem znanego aktora i chyba dobrze się noszącego - niejakiego Brada Pitta w koszuli z tradycyjnym (albo tak mi się wydawało) kołnierzykiem i muchą ... 

Najprostszym wyborem będzie koszula z włoskim kołnierzykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Czy któryś z Forumowiczów szył muchę z wełny o gramaturze 400? Szyję garnitur i z resztki materiału chciałem zamówić muchę. Krawiec powiedział, że może mi taką zrobić, ale nie poleca bo materiał jest za gruby i będzie nieładnie wyglądał/układał się i mucha może przytłaczać noszącego. Mój wzrost 181 cm, kołnierzyk 46, twarz owalna. Z tkanin o jakiej gramaturze nosicie muchy?

 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szyłem, ale o ile nie masz zamiaru nosić tej muchy do garnituru wykonanego z tego samego materiału, to może być ona ciekawym dodatkiem. Nosisz duży rozmiar kołnierzyka, więc mucha nie będzie Cię przytałaczać, jeśli tylko będzie miała odpowiedni fason/wielkośc, a czy będzie się źle układać, też zależy od jej wykroju. Z jakiej gramatury? Zazwyczaj to jedwab, ale za cienki material też się źle układa i sam mam muchy z dodatkową tkaniną w środku, która nadaje im, excusez le mot, mięsistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam serdecznie.

To mój pierwszy post, więc najpierw wypadałoby się przywitać :)

 

Chciałem zapytać, czy ubranie muchy wiązanej, ale niestety z regulacją i zapinkami jest poprawne? Czy można ją zaliczyć do wiązanych, ponieważ samemu się ja zawiązuje, a nie dostaje gotowca? Czy zapinka (hafka) dyskredytuje ją całkowicie? Nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

Pozdrawiam :-)
Bartłomiej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w 100% z jedwabiu, nie zawiązana. Z samego tył w centralnej pozycji posiada hafkę. Trzeba ją samemu zawiązać i dzięki tej hafce można ją ściągać i zakładać bez rozwiązywania. Po rozwiązaniu i rozpięciu są dwa oddzielne kawałki materiału.

Więc jak się ustosunkować do tej muchy? Mogę ją spokojnie nosić i nie myśleć, że popełniłem faux pas jako że sam ją zawiążę? Czy ta hafka ją dyskredytuje?

 

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyrząd do regulacji długości muszki jest może mniej elegancki niż muszka szyta na wymiar, ale nie jest to żadnym błędem, o ile tę muszkę zamierzamy nosić z kołnierzem wykładanym, kiedy cała maszyneria nie jest widoczna. Najważniejsze, aby sama mucha miała wygląd muchy wiązanej, a nie gotowej imitacji z charakterystycznymi symetrycznymi fałdkami. ;)

 

Pozdrawiam, Dr

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar ją ubrać do koszuli z kołnierzem włoskim do garnituru, więc maszyneria będzie pod nim niewidoczna. Mucha będzie zawiązana przeze mnie, więc siłą rzeczy będzie miała wygląd muchy wiązanej, bo taką jest. Niestety wprowadzili innowację, że oprócz maszynerii do regulacji rozmiaru jest jeszcze hafka żeby ją rozpiąć i zapiąć bez konieczności uprzedniego rozwiązywania.

 

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wszystkie odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pozwolę sobie zadać jeszcze pytanie o kolor tej muchy. Czarna, jedwabna. Do czarnego garnituru. Śnieżnobiałej koszuli na spinki z czarnym onyksem. Czarne buty i pasek. Srebrna, jedwabna poszetka, z białym obszyciem.

Wiem, że czarna mucha jest zarezerwowana do smokingu. Czy kwestia iż jest to mój ślub może uzasadnić ubiór czarnej muchy do garnituru? Czy jest to "modowe" faux pas?

 

Jak zwykle z pozdrowieniami szanownych użytkowników

Bartek

 

P.S.

Niestety po wysłaniu posta zobaczyłem, że forum nie scala ich. Prosiłbym o usunięcie powyższego (próbowałem, ale chyba tylko moderator/administrator może to zrobić), albo ich scalenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kupiłem go zanim trafiłem na to forum. Po lekturze kupiłbym teraz ciemny granat z zamkniętymi klapami koniecznie ;/ Ale pocieszyłem się troszkę tym artykułem http://mrmlody.blogspot.com/2013/12/w-obronie-czarnego-garnituru.html Kupię do niego w przyszłości sztuczkowe spodnie i myślę, że będzie dosyć ciekawy i dużo wariacji. Niestety mój nie jest aż taki długi jak ten w artykule. Dziękuję bardzo za sugestię, zmienię na białą z lnu. Teraz trochę żałuję, że kupiłem tą srebrną z białym obramowaniem. Pani "stylistka" w sklepie przekonała mnie, że to najlepsza opcja na ślub (wstyd się przyznać). Do czego mógłbym używać tą srebrną?

I wracając do mojego pytania, czy czarna mucha może być?

 

Bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no już nie przesadzajmy. Aż takiego chłamu nie dałbym sobie wcisnąć. Jest nawet bardzo fajna, jedwabna, srebrna po bokach obszyta białym paskiem (lamówką?). Chciałem białą początkowo, ale przypuszczam, że nie mieli na sklepie i wcisnęła mi srebrną. Do jakich krawatów mógłbym ją nosić?

Bartku, skoro mam czarny kolor garnituru, to znaczy, że nie mogę nosić innych kolorów muchy niż czarny? Np. ciemny granat w biale groszeczki? Już nie w roli pana młodego, ale w przyszłości. Bardzo dziękuję Ci za porady :-)

 

Z uszanowaniem

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany, że w przyszłości kupisz sobie garnitur w bardziej odpowiednim kolorze i nie będziesz miał problem z zestawieniem go z ciekawszą muchą.

Ciężko mi wyobrazić sobie zestawienie czarnego garnituru z inną muchą niż czarna.

Ale też nigdy dogłębnie nie zgłębiałem tematu garnituru w tym kolorze, może koledzy będą mieli jakąś wiedzę, jakie dodatki będą odpowiednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wydaje się raczej, że aby uniknąć imitacji smokingu, należy czarnego garnituru używać z muszkami w kolorze innym niż czarny.

 

Pozdrawiam, Dr

 

Niezależnie od tego, co zrobisz, prawdopodobnie na tej czy innej imprezie i tak znajdzie się ktoś, kto Ci powie, że czarnego garnituru się nie nosi lub do czarnego garnituru tylko czarna mucha lub do czarnego garnituru powinna być inna niż czarna lub stwierdzi, że nosisz udawany smoking. ;)

 

W sytuacji, w  której wszystko się skomplikowało na samym początku przy zakupie czarnego garnituru rada dra jest dobra. Czy najlepsza? Ty zdecyduj. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czolem Panowie,

 

czy gdzieś mogę znaleźć wykroje (wymiary etc.) much diamond, klasyczna i batwing? Moga być współczesne lub vintagowe we wzorach np.takie ale Poirot Sucheta. Znalazłem krawca szyjącego krawaty, który zgodziłby się zapewne poeksperymentowac z przerobieniem krawatów na muchy lub uszyciem z dostarczonego materiału. A mam parę krawatów w piękne wzory paisley, które idealnie nadawałyby się na muchy...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.