Skocz do zawartości

Mucha - dyskusje i porady


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...

(usunięte, po przeniesieniu postu, zdanie wyrwane z kontekstu

Moderator)

Żeby jednak nie kończyć wątku tak nijako, kolejne krótkie pytanie :)

Co sądzicie o takich muchach (chyba nawet nie mają polskiej nazwy?)

https://encrypted-tbn2.google.com/images?q=tbn:ANd9GcSPC577SX0pLViSC0rIfEesjfqz2-z6yfs_nJPKxxjIj4NRI2vz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Myślę, że mucha oprócz tego, że jest dwustronna jest także "podzielona na pół", tj. połówki po tej samej stronie płaszczyzny mają inne wzory i kolory. Ale to tylko domysł. Identyczny efekt można uzyskać skręcając połówkę muchy o 180 stopni podczas wiazania.

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

“Until my junior year in college I wore bow ties only to high school proms. These bow ties were always the clip-on variety. Early in my junior year in college a roommate and I were invited to a black-tie dinner. My roommate had grown up in New York City, had gone to boarding schools, and had attended numerous coming-out parties on Long Island, in Connecticut, and in the city. When he saw me clipping on my black bow tie, he grabbed it from my hand, threw it on the floor, and jumped up and down on it until the clips were broken. ‘Never,’ he cried, ‘wear a clip-on bow tie. Never admit you even know anyone who does.’

My roommate was sartorially intimidating. He wore straw boaters in the spring. He wore white-linen suits to class. When he didn’t wear braces to hold up his pants, he pulled a silk tie around his waist and knotted it like a belt, just like Fred Astaire. Being a successful roommate is like being a successful husband or wife: it’s a careful dance. He didn’t want to teach me how to tie a bow tie. He wanted to tie it for me, whenever I was forced into a formal situation. My job was to get him through exams. His only advice for me when we parted was ‘Remember, tying a bow tie is like tying your shoes in the dark while drunk.’

John D. Spooner

http://www.voxsartoria.com/post/3993067 ... e-bow-ties

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowy na forum, a piszę tutaj, gdyż wydaje mi się ono najodpowiedniejsze o poradę :)

Od kilku dni błąkam się w Internecie, gdyż nie mogę znaleźć rzetelnych informacji. Nie będę "dziubdział" w każdym temacie po trosze, po prostu napiszę tutaj cały mój problem - a owy wątek wydaje się najodpowiedniejszy.

Przystępuję do Studniówki. Mój problem polega na tym, że upatrzyłem sobie...muchę do garnituru. Garnitur slim, jest koloru czarnego, buty - skórzane, z jakimiś drobnymi elementami ozdobnymi, ale summa summarum są skromne. Koszula śnieżnobiała, jest plisowana, z plisą zakrywającą guziki, mankietem na spinki (srebrne z czarnym akcentem) oraz łamanym kołnierzykiem. Czy nie będzie wyglądało to połączenie zbyt komicznie? Nie będzie tutaj przerostu treści nad formą?

Mucha. Mam dwie opcje jej wybrania - czarna, zwykła, bardziej elegancka (no właśnie - i jaka? Samodzielnie wiązana, czy może być z delikatnie przerobioną tasiemką - tj. bez regulacji, przeszyta i dokładnie dopasowana na zapięcie za muchą, a zapięcie następnie przykryć delikatnie jakimś materialikiem - czy tę ość gardło etykiety zdoła przełknąć?), czy też szafirowa - pod kolor kreacji partnerki, mającej także czarny żakiet i czarne szpilki?

Osobiście przychylam się do opcji pierwszej, zwłaszcza, że mam ograniczone pole manewrowania (znalezienie odpowiedniego materiału na muchę pod kolor kreacji - jest "specyficznie" szafirowa oraz znalezienie dobrego, obeznanego krawca :)), do tego dołączyć poszetkę do brustaszy w kolorze kreacji.

Proszę o szybką, a przede wszystkim rzetelną odpowiedź,

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnitur slim, jest koloru czarnego

Oj... ale rozumiem, że pozamiatane już... Chociaż w sumie studniówka to takie pożegnanie, pogrzeb młodości, więc może być ;)

Koszula śnieżnobiała, jest plisowana, z plisą zakrywającą guziki, mankietem na spinki (srebrne z czarnym akcentem) oraz łamanym kołnierzykiem. Czy nie będzie wyglądało to połączenie zbyt komicznie?

Moim zdaniem będzie. Łamany kołnierzyk to za dużo szczęścia.

Samodzielnie wiązana, czy może...

Tu akurat nie ma dyskusji. Tylko samodzielnie wiązana. Raz się nauczysz wiązać, zostanie na całe życie.

czarna...czy też szafirowa- pod kolor kreacji partnerki

Polecałbym kolorową, nie czarną. W dowolnym, kolorze i nawet z jakimś wzorkiem będzie pasować. Nie ubieraj się "pod kolor" partnerki, bo to wcale nie jest eleganckie. Powinniście pasować do siebie strojem w takim rozumieniu, że jesteście równie elegancko ubrani. Dopasowywanie kolorów jest tandetne.

do tego dołączyć poszetkę do brustaszy w kolorze kreacji.

Białą poszetkę dołącz. Jest najbardziej elegancka. Dopasowywanie do partnerki - patrz wyżej.

Jak chcesz zabłysnąć, to dołóż kwiatka do butonierki (do dziurki, nie przyklejonego do klapy).

I może wówczas nawet ten czarny garnitur da się przełknąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mucha. Mam dwie opcje jej wybrania - czarna, zwykła, bardziej elegancka (no właśnie - i jaka? Samodzielnie wiązana, czy może być z delikatnie przerobioną tasiemką - tj. bez regulacji, przeszyta i dokładnie dopasowana na zapięcie za muchą, a zapięcie następnie przykryć delikatnie jakimś materialikiem - czy tę ość gardło etykiety zdoła przełknąć?), czy też szafirowa - pod kolor kreacji partnerki, mającej także czarny żakiet i czarne szpilki?

Osobiście przychylam się do opcji pierwszej, zwłaszcza, że mam ograniczone pole manewrowania (znalezienie odpowiedniego materiału na muchę pod kolor kreacji - jest "specyficznie" szafirowa oraz znalezienie dobrego, obeznanego krawca :)), do tego dołączyć poszetkę do brustaszy w kolorze kreacji.

Proszę o szybką, a przede wszystkim rzetelną odpowiedź,

Pozdrawiam.

Ponieważ wątek dotyczy muchy to odpowiem na pytanie dot. muchy. O reszcie możesz poczytać w wątku dot np. studniówek, albo za chwilę dowiesz się czegoś od kolegów z forum ;)

Mucha sztucznie związana - nie.

Mucha pod kolor kreacji partnerki - nie.

Poszetka pod kolor kreacji partnerki - nie.

Kup muchę do samodzielnego wiązania, np. taką http://www.poszetka.com/product-pol-897 ... niana.html i włóż w kieszonkę lnianą posztkę w TV fold.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezmę kostur, nałożę włosienicę i opuszczę głowę. Każdy się kiedyś uczył. :)

By nie odbiegać zbytnio od tematu - z jakiego materiału najlepiej dobrać sobie muchę, by była dopasowana do garnituru? Ten jest raczej matowy, choć tyciusieńko się błyszczy. Mucha bardziej błyszcząca w moim odczuciu mogłaby być, ale lepiej byłoby mieć tę współgrającą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z powyższymi odpowiedziami: mucha tylko i wyłącznie wiązana, nie pod kolor kreacji partnerki, biała lniana poszetka w TV-fold (...albo i nie), koszula ze zwykłym wykładanym kołnierzykiem.

Zgodzę się też, że mucha może być w innym kolorze niż czarny i nawet w subtelny wzór: czarna + czarny garnitur IMHO sprawi wrażenie biednego kuzyna smokingu; mucha w innym kolorze ma szansę pokazać, że nie jest to efekt, jaki chciałeś osiągnąć ;] (stąd też moje wątpliwości co do TV-folda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z serii: pochodna muchy: czy mucha do wiązania, ale z regulacją wokół szyi jest nadal modowym faux-pas?

Nie. Prawdopodobnie z wyjątkiem białej muchy do fraka/czarnej do smokingu z koszulą frakową (z frakowym kołnierzykiem); w innym wypadku regulowany fragment jest i tak schowany pod kołnierzykiem.

Mucha zszyta na stałe dlatego jest do niczego, że to po niej widać, a nie dlatego, że tak mówi jakieś Objawione Przykazanie Elegancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to tasiemka muchy nie powinna być całkowicie widoczna, gdy nosimy kołnierzyk stojący. W koszuli powinna być specjalna pętelka, przez którą należy przewlec tasiemkę muszki - w ten sposób widoczna jest tylko z boku, a tył - gdzie najczęściej znajduje się regulacja - pozostaje zasłonięty przez kołnierz marynarki.

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.