Skocz do zawartości

Mucha - dyskusje i porady


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

Btw skad ta ciagla fascynacja ecru? skoro cos wyglada na brudne w porownaniu do bieli to moze jest to sredni kolor do uzytku?

Jest to chyba sensowna alternatywa dla białej sukni ślubnej :P

BTW myślę że termin brudny biały to pewne nieporozumienie(tak samo jak brudny róż, ale to inna sprawa).

Aby nie było OT powtórzę to, co kiedyś pisałem w innym ślubny wątku:

Koszula ecru z czarną muchą będzie wyglądać tragicznie, nie będę miał jeszcze przez kilka dni aparat więc proszę mi uwierzyć na słowo, a generalnie to najlepiej nikomu nie wierzyć i sprawdzić samemu ;) .

EDIT:kolor muchy nie było poruszany, szczerze mówiąc nie wiem jaki jest dobry na ślub (do garnituru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw skad ta ciagla fascynacja ecru? skoro cos wyglada na brudne w porownaniu do bieli to moze jest to sredni kolor do uzytku?

Ditto. Zastanawiam się, czy doradcy panny młodej, którzy zabraniają panu młodemu założyć białą koszulę, gdy ona ma suknię ecru, zabraniają też organizatorom wesela kłaść na stołach białe obrusy. Bo co będzie jak panna młoda zasiądzie do niego w sukni ecru - nie będzie wyglądała jak niedoprana?

Do założyciela tematu. Pan z tego wpisu na blogu Macaroniego miał identyczne pytanie: http://macaronitomato.blogspot.com/2011 ... lnika.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w czarnym ;) Ślub będzie o godzinie 18:00, później jeszcze przyjęcie weselne więc pora nie jest zbyt wczesna. Garnitur już jest kupiony więc nie ma możliwości zmiany, chociaż gdybym trafił tutaj wcześniej wybór padłby na granatowy, który także mi się super podobał. Koszula biała nie podlega już wątpliwości, muszę jeszcze znaleźć taką z krytą plisą i kołnierzykiem współgrającym z muszką - macie może jakieś propozycje/namiary?!

Co do muchy to chciałbym założyć czarną (pewnie będę wyglądał trochę jak kelner ale nie przejmuje sie tym:).

Podoba mi sie taka muszka: http://www.poszetka.com/product-pol-486 ... azana.html

Myślicie, że zdecydować się na tą "Diamond End" czy lepsza byłaby bardziej klasyczna, taka jak np. tu: http://www.adamtie.com/index.php?wszyst ... &rekordy=0

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się wtrącę również. Czy wrzuciłbym sobie fopa jeżeli założyłbym ciemnogranatowy garnitur, białą koszulę z "normalnym" kołnierzem ale z guzikami jubilerskimi i do tego czarna mucha?

Do takiego zestawu Doktor doradził mi granatową muchę. Było ok.

Ciekawa byłaby również srebrna, najlepiej w jakieś drobne wzory, jak do żakietu.

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze pozowlę sobie przypomnieć moje pytanie a propos muszki:

Podoba mi sie taka muszka: http://www.poszetka.com/product-pol-486 ... azana.html

Myślicie, że zdecydować się na tą "Diamond End" czy lepsza byłaby bardziej klasyczna, taka jak np. tu: http://www.adamtie.com/index.php?wszyst ... &rekordy=0

Mogłbym poprosić o opinie w tej materii?:) Dzięki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie koszule z krytymi guziaki wygladaja troche jak sutanna. Wybieraj prostote, klasyczne i sprawdzone rozwiazania (polaczenia wzorow i kolorow), ignoruj sugestie sprzedawcow (odnosnie wszystkiego, co modne i co sie sprzedaje) i na cokolwiek sie zdecydujesz nie ubieraj sie podobnie do partnerki. Jesli ma z tym problem, to zasugeruj, zeby ubrala sie pod Ciebie:)

Btw skad ta ciagla fascynacja ecru? skoro cos wyglada na brudne w porownaniu do bieli to moze jest to sredni kolor do uzytku?

Pozdrawiam,

dsc.

dsc, miał Pan na myśli nie sutannę, tylko koszulę księżowską (taką do koloratki). Koszule do noszenia koloratek mają krytą listwę guzikową z tego samego powodu co koszule do muszek: widoczne z braku krawata guziki koszulowe są nieeleganckie.

Uwagi Pana dot. koordynacji stroju z partnerką w pełni popieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Postanowiłem, że do ślubu założę smoking w kolorze midnight blue, z klapami w szpic. Koszula z plisa (bez plastronu).

Zastanawiam się jeszcze nad kolorem muchy. Czy mucha musi być obowiązkowo czarna? Czy może być np. w kolorze bordo?

Zapewne powinna być mucha wiązana, a nie uszyta? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reguły znasz. A reguły mozna łamać.

Poniżej przykład tego do czego prowadzi twórcze i odważne łamanie reguł ;-)

http://thesundaybest.org/tagged/rules-are-made-to-be-broken

A już zupełnie powaznie: ja sam byłem na swoim ślubie ubrany w smoking. Obecnie uważam, że lepszy byłby stroller, który po przebraniu na wesele spodni stałby się wieczorowym garniturem.

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie smokingu ciemnogranatowego (midnight blue) to nie złamanie zasad. To postępowanie zgodnie z nimi.

Biała muszka do smokingu to złamanie zasad, ale dzisiejszych. W epoce, o której mówiłem, nie było jeszcze terminu black tie, a czarne i białe muszki do stroju wieczorowego były używane zarówno do stroju formalnego (frak) jak i nieformalnego (smoking), trzeba nawet zauważyć, że te drugie były bardziej powszechne. Błędem byłoby jednak:

- założenie białej muszki do smokingu, który nie jest w stylu przełomu wieków XIX i XX, a nowoczesnym - wygląda to głupio i rzeczywiście, jak Pan mówi, jak pomyłka (którą jest), nie jak nawiązanie do historii stroju,

- założenie białej muszki do smokingu na okazję, na którą wymagany strój to black tie, czyli muszka musi być czarna,

- założenie białej muszki do smokingu w sytuacji, gdy istnieje prawdopodobieństwo, że podobnie ubrana jest służba/kelnerzy/itp.

Drobną nieścisłością historyczną byłoby założenie białej muszki do smokingu ciemnogranatowego, jako że stroje w tym kolorze zaczęły być stosowane w latach 20., po tym, jak już zostały ustalone zasady dotyczące koloru muszek do stroju wieczorowego.

Pragnę także zauważyć, że muszka granatowa jest poprawna tylko wtedy, gdy także inne elementy jedwabne stroju są wykonane z granatowego jedwabiu (czyli de facto tylko do smokingu ciemnogranatowego).

Pozdrawiam, Dr

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- założenie białej muszki do smokingu, który nie jest w stylu przełomu wieków XIX i XX, a nowoczesnym

Mógłbyś wyjaśnić różnicę, która zaszła w tym czasie w smokingach? Jeśli to możliwe, byłbym wdzięczny za jakieś zdjęcia.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Lucru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, wiesz, to całkiem dobre pytanie. :) W zasadzie, to smoking w kroju nie zmienił się wiele, może jedynie klapy marynarki były nieco szersze. Zdecydowanie do smokingu w stylu Belle Epoque nie nadają się wąskie, "modne" wyłogi. Ciekawsze były też wykroje kamizelek. Większa jednak różnica tkwi w akcesoriach, dodatkach, ich wyglądzie, który można ocenić w większym stopniu przy pomocy ilustracji niźli opisu. W tym linku można przeczytać o elementach smokingu z ery edwardiańskiej i późniejszych, aż do lat 50.

Podglądowo: smokingi w stylach edwardiańskim i współczesnym (obydwa bardzo eleganckie przykłady ;) ):

Dołączona grafikaDołączona grafika

Pozdrawiam, Dr

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc! W moim przypadku biała nie wchodzi w gre. Uważam, że czarna jest bardziej wyrazista i kontrastuje z białą koszulą.

Jakas muche bordo albo inna założe tuż przed północą. Skoro mam rzucać muchą to troche szkoda ładnej eleganckiej czarnej muchy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.