Skocz do zawartości

Mucha - dyskusje i porady


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mogę polecić zakład w Warszawie przy ul. Solec 50 "MM Krawaty Anna Kosowska" http://www.mmkrawaty.com.pl. BTW; fajne mają logo złożone z dwóch krawatów...

Szyłem tam muchę wiązaną i pas do smokinga. Kupowałem też poszetki.

Zaletą zakładu jest to, że oprócz tego co mają gotowe w sklepie możesz zamówić uszycie muchy z materiału, który wybierzesz u nich lub przyniesiesz. A więc możesz mieć muchę z wszystkich jedwabi świata (i nie tylko) ;-) A w ostateczności "skanibalizować" jakiś krawat.

Terminy mają krótkie - dwa dni jeśli dobrze pamiętam.

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Sir Arthur prędzej - jakiś wybór tam jest, chociaż i tak raczej kupujesz, co dają. MM krawaty faktycznie muchę uszyje, ale moim zdaniem lepiej mieć własny materiał, a o to z kolei nie tak łatwo, jeśli potrzebujesz czegoś konkretnego. Próbuj salony Emmanuel Berg. Ja udaną niezwykle muchę kupiłem w internetowym sklepie TM Lewin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę, to jeśli chodzi o rynek polski, to (pomijając to, że na nim nic nie ma) nie mam w nim obeznania. Na pewno mogą Ci uszyć jacyś krawcy koszulowi, jeśli dasz im materiał.

Ja moje muchy dostałem od mamy :D - jedną z Paryża (ze spiczastymi końcami! :) ) i jedną z Luksemburga.

Jeśli niestraszne są Ci zakupy za granicą, to w Brooks Brothers mają klasyczne kolory i wzory. ;)Tu też są ładne.

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A jakimi zasadami powinniśmy się kierować dobierając resztę stroju do muchy?

Koszula jak sądzę najlepiej jeśli miała by listwę zasłaniającą guziki (choć nie jest to konieczne). Ale na co jeszcze zwracać uwagę?

Z tą listwą nie do końca, ja w ogóle nie lubię takich koszul. ;)

Inne zasady? Takie mniej więcej, jak do wyboru krawata. :) Niektórzy uważają, że mucha wygląda lepiej, kiedy mniej koszuli jest widoczne, ale to chyba zależy od gustu.

Spróbuj nosić muchę jak Jeremy Brett jako Sherlock Holmes:

Dołączona grafika

:)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak w przypadku krawatów, polecam sklep Janina w Krakowie przy pl. Dominikańskim. Zawsze wisi przynajmniej kilkanaście much do wyboru, można też zamówić według własnego widzimisię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Polecam zakład na Solcu, bo szyjąc muchę na miarę możesz nawet dobrać ją do swojego numeru kołnierzyka. Nie musisz mieć od razu wszystkich numerów 37-48. A jak chcesz to możesz to ograniczyć 2-3 numerów, co zresztą radzę. Zrobiłem tam kilka much i sobie chwalę. Sir Arthur na Brackiej ma spory wybór much, stosunkowo tanich, ale bez regulacji (przynajmniej tak było w zeszłym roku) będziesz sam musiał to sobie zaszyć po dopasowaniu. Jak dla mnie zbyt tandetnie, bo dodanie regulatora to groszowy wydatek.

Z zagranicznych polecam amerykańskich producentów much. Zwykle mają największy wybór, i najładniejsze wzory w klasycznej muchowej stylistyce: paisley, stripes i polka dot.

PS. Przy zamówieniach i dobieraniu materiału pamiętaj, że jest dużo mniejsza powierzchnia muchy niż krawata. Wzory muszą być więc odpowiednio mniejsze.

I jeszcze jedno: piękne i oryginalne muchy robi Leonard. Niestety, nie mam takiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was jedną prośbę: poszukuję much podobnych do tej, ale mogą być w innych kolorach (w podobnym deseniu):

Dołączona grafika

Gdybyście gdzieś taką zauważyli, dajcie mi znać. ;)

Bardzo ciekawe muchy są na The Tie Bar (stąd zdjęcie), niestety przesyłka kosztuje 25$. Jeśli ktoś chciałby coś tam kupić, również proszę o informację, moglibyśmy zamówić razem, a potem podzielić się kosztami wysyłki. Zachęcam, jako że ceny są tam bardzo przystępne. ;)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko uwaga na cło i VAT - ja, zamawiając 5 krawatów za 75 USD, miałem zaszczytny obowiązek wspomóc Skarb Państwa tymi dwiema daninami. Prawdopodobnie jeden krawat mniej i ominąłbym tę rafę.

Mam do was jedną prośbę: poszukuję much podobnych do tej, ale mogą być w innych kolorach (w podobnym deseniu):

Gdybyście gdzieś taką zauważyli, dajcie mi znać. ;)

Bardzo ciekawe muchy są na The Tie Bar (stąd zdjęcie), niestety przesyłka kosztuje 25$. Jeśli ktoś chciałby coś tam kupić, również proszę o informację, moglibyśmy zamówić razem, a potem podzielić się kosztami wysyłki. Zachęcam, jako że ceny są tam bardzo przystępne. ;)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was jedną prośbę: poszukuję much podobnych do tej, ale mogą być w innych kolorach (w podobnym deseniu):

Gdybyście gdzieś taką zauważyli, dajcie mi znać. ;)

Bardzo ciekawe muchy są na The Tie Bar (stąd zdjęcie), niestety przesyłka kosztuje 25$. Jeśli ktoś chciałby coś tam kupić, również proszę o informację, moglibyśmy zamówić razem, a potem podzielić się kosztami wysyłki. Zachęcam, jako że ceny są tam bardzo przystępne. ;)

Pozdrawiam, Dr

Popatrz tutaj

http://www.tomdickandharry.co.uk/bow_ties/page/1/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję! Wszystkie Twoje linki (z wyjątkiem tego z poliestrowymi muszkami ;) ) są warte uwagi, jednak The Tie Bar pozostaje jednak na pierwszym miejscu, jako że ma w asortymencie tzw. muszki slim, czyli autentyczne batwingi. Upatrzyłem sobie takie:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

No i tę z poprzedniego posta. ;)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.