Skocz do zawartości

Mucha - dyskusje i porady


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

Do fraka - pika czyli bawelna

Do smokingu - jedwab

Garnitur - nie jest restrykcyjnie unormowany stad mucha moze byc dowolna. Pozostalbym przy jedwabiu ale moze jakis wzor na zasadzie podkreslenia indywidualnosci? Raczej unikalbym czarnej aby nie udawac black tie bez smokingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

@Mruk zdecyduj się na białą poszetke...

Właśnie białe poszetki noszę zawsze + krawat zawsze w grantach lub czerwony. Garnitur zawsze granatowy. Koszulę niebieską gładką lub białą. Chciałem przełamać własny chyba dość nudny styl. Zakupiłem więc spontanicznie 5 much i 3 poszetki (lnianą białą w błękitną kratkę, tę w poście powyżej jedwabną i tę poniżej - bawełnianą) . Tylko nie wiem jak to zestawić... We wzorach jestem słaby.

post-2069-0-45200600-1367248001_thumb.jp post-2069-0-70654800-1367248015_thumb.jp

post-2069-0-81897400-1367248028_thumb.jp post-2069-0-18411700-1367248041_thumb.jp

post-2069-0-35414500-1367248434_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam Panowie, od jakiegoś czasu przeglądam forum. Zainspirowany tym co tu przeczytałem postanowiłem na swój ślub nie kupować gotowej zawiązanej muchy. Kupiłem muchę jak w linku http://eu.suitsupply.com/bow-ties/black-bow-tie-d005/D005,en,pd.html?start=5&cgid=Bow_Ties mam z nią jednak problem, nie umiem jej ładnie zawiązać. Mam nadzieję, że nie ośmieszę się tym pytaniem: Czy jest może na forum doświadczony kolega z Krakowa, który mógłby się umówić na kawę i zawiązać mi tę muchę ? Trenowałem z filmikami na YT ale nie wychodzi mi za nić ładne ułożenie, chyba potrzeba na to czasu i doświadczenia a potrzebuję ją na sobotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, od jakiegoś czasu przeglądam forum. Zainspirowany tym co tu przeczytałem postanowiłem na swój ślub nie kupować gotowej zawiązanej muchy. Kupiłem muchę jak w linku http://eu.suitsupply.com/bow-ties/black-bow-tie-d005/D005,en,pd.html?start=5&cgid=Bow_Ties mam z nią jednak problem, nie umiem jej ładnie zawiązać. Mam nadzieję, że nie ośmieszę się tym pytaniem: Czy jest może na forum doświadczony kolega z Krakowa, który mógłby się umówić na kawę i zawiązać mi tę muchę ? Trenowałem z filmikami na YT ale nie wychodzi mi za nić ładne ułożenie, chyba potrzeba na to czasu i doświadczenia a potrzebuję ją na sobotę.

 

Ponieważ nie jestem z Krakowa (niestety!) ograniczę się do małej rady: muchę po zawiązaniu możesz poprawić aż do uzyskania żądanego efektu. Muchę wiąże się właściwie tak samo jak sznurowadła a to na pewno umiesz. A więc głęboki wydech i do dzieła! ;-)

Poza tym uważa się, że niewielkie niedokładności są elementem stylu - podkreślają, że nosisz samodzielnie wiązaną muchę dla mężczyzn a nie fabrycznie zawiązaną muchę dla chłopców.

 

Pozdr,

 

wojvv

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ponieważ nie jestem z Krakowa (niestety!) ograniczę się do małej rady: muchę po zawiązaniu możesz poprawić aż do uzyskania żądanego efektu. Muchę wiąże się właściwie tak samo jak sznurowadła a to na pewno umiesz. A więc głęboki wydech i do dzieła! ;-)

Poza tym uważa się, że niewielkie niedokładności są elementem stylu - podkreślają, że nosisz samodzielnie wiązaną muchę dla mężczyzn a nie fabrycznie zawiązaną muchę dla chłopców.

 

Pozdr,

 

wojvv

 

Ponieważ jestem w tej samej sytuacji - ślub już całkiem niebawem  i wpadłem na podobny pomysł (mucha&garnitur) bardzo pomógł mi ten temat - czuję się teraz w pełni świadomy urpków jak i zagrożeń ;) Co do samej koncepcji to się dopiero rodzi (w bólach): 

 

- mucha teraz już wiem, że skopiuję rozwiązanie z zakupem muchy do samodzielnego zawiązania (tej satysfakcji nawet kartą Visa nie kupię) tylko właśnie z kolorem się cały czas męczę. Czy biały to jedyne co mi pozostaje czy może do czarnego / ciemnego garnituru jest jakaś alternatywa (chciałbym żeby było elegancko i z klasą ale nie koniecznie sztampowo i jak z salonu)

- koszula z którą mam taki dylemat: widziałem zarówno koszule z tradycyjnym kołnierzykiem w zestawieniu z muchą jak również koszule "pod muchy". Pytanie czy są tu jakieś zasady którymi należy się kierować czy dopuszczalne są obie formy i można np. "zwykły" kołnierzyk "ożenić" z muszką?

 

- garnitur oczywiście bez kamizelki, myślałem nad czymś mniej więcej w tym  kroju jak poniżej bo lubię w miarę dopasowane do sylwetki garnitury. Pytanie tylko o kolor czy całkowicie czarny czy może macie pomysły na jakieś inne kolory - pod warunkiem, że będą to ciemne (aha ślub we wrześniu w Świątyni Wang w Karpaczu)

http://bytom.com.pl/slub-2013,garnitur-bc1-01-21b-60-k-402-2953-p

 

- szukam czarnych wiedenek albo czegoś innego klasycznie prostego i nie połyskującego jak nie przymierzając część psiej anatomii 

 

z góry dzięki za wszelkie porady bo przyszła Panna Młoda już się skompletowała a ja nic jak do tej pory;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, z rozpędu napisałem ... dla mnie było to oczywiste bo nie lubię/ nie toleruję/ nie zakładam nigdy .... ale też nie znaczy to, że nie jestem gotów zmienić zdania jeżeli argumenty będą do mnie przemawiać. W sumie ślub biorę pierwszy (i ostatni raz w życiu) więc jeżeli grono znawców mnie przekona do zmiany mojej koncepcji to jestem otwarty;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przekonują te zdjęcia:

 

http://macaronitomato.blogspot.com/2013/05/slubne-klimaty.html

 

Ale to kwestia gustu. Jak piszesz - jednemu się podoba, innemu nie. Sam ślub brałem "nieoświecony" jeszcze przez forum - w smokingu. Na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, że było już dość późno - początek o 17:00. Za całą resztę - dopasowanie, buty, muchę, koszulę byłbym zapewne zlinczowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mamy upalne ;) lato :D

Pirat ten argument może akurat polec bo ślub będzie w połowie września więc upałów raczej nie przewidujemy.

 

Odnośnie tego co napisał Klapouch to bardzo dobrze Cię rozumiem, bo sam dopiero zaczynam swoja aktywność na forum i czuję się tu jak przysłowiowy szczaw .. ale liczę na wyrozumiałość doświadczonych bywalców... a co do twojego smokingu to na pewno wyglądałeś tak, że wybranka do końca życia będzie pod wrażeniem. U mnie garnitur jest wyborem z czysto praktycznych względów tzn. inwestycja w coś dobrego co będzie potem wykorzystywane od czasu do czasu ;)

 

Wracając do tematu muchy - bo o tym jest wątek to może jakaś porada odnośnie kołnierzyka koszuli bo z tym mam największą zagwozdkę. Gdzieś niedawno widziałem całkiem znanego aktora i chyba dobrze się noszącego - niejakiego Brada Pitta w koszuli z tradycyjnym (albo tak mi się wydawało) kołnierzykiem i muchą ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.