Skocz do zawartości

Buty żeglarskie (boat shoes)


PWG

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli liczysz też moje pytanie w temacie o pielęgnacji obuwia, to i owszem, zapytałem więcej niż raz. Z tym, że w tamtym temacie nie uzyskałem odpowiedzi, tutaj zapytałem w pierwszym moim poście, w kolejnym tylko powtórzyłem, o co mi chodziło.

Ale racja, nie ma sensu drążyć, dla mnie sprawa jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Moim zdaniem tak. Prześledź moje ostatnie posty w tym temacie, miałem problem ze zmarszczeniami i zapytałem, czy jest to normalne. Wywołałem burzę wśród aktywistów forum, czego mógłbym uniknąć, stosując od razu prawidła. Teraz zmarszczeń jest wyraźnie mniej, moje boaty wyglądają dużo lepiej, a forum nie musi się zmagać z moimi problemami natury egzystencjalno-narzekającej. 

 

Dodam, że prawidła zacząłem używać w dwóch parach boatów po około pół roku intensywnego użytkowania. Po tym czasie prawidła były w stanie sobie poradzić ze zmarszczeniami. Ważne w przypadku doboru prawideł jest to, żeby dobrze wypychały but na szerokość, no i standardowo na wysokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pozwolę sobie odświeżyć temat- pogoda zachęca. Czy można kupić jakieś sensowne boat shoes, o jak najbardziej "klasycznym" wyglądzie, ale nie kosztujące 500 zł (bądź trochę więcej), tylko tak powiedzmy 300- 350 zł? Oczywiście wiem, że wszyscy polecają Timberland, Sperry i Sebago, ale ich polskie ceny, np. na Zalando, są mało atrakcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o designie tych butów:

http://www.decathlon.pl/buty-eglarskie-cr500--id_8242623.html

 

Cena zachęcająca, podobno jakoś też w porządku. Pomijam metkę producenta, można ją odciąć :)

Ciekawie wygląda podeszwa tych butów. Szwy na podeszwie są na tyle nieregularne że nie wygląda to na dekorację odlaną z gumy. Czy możliwe żeby te buty były zrobione metodą Blake?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, lepiej kupić boat shoes gdzie cholewka bedzie w jednym kolorze czy kombinowana z dwu kolorów?

 

Nie da się odpowiedzieć na tak zadane pytanie, to zależy od tego, do czego zmierzasz je nosić. 

Ktoś złośliwy mógłby napisać, że najbardziej opłaca się kupić te lepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi na swoje pytanie. Jednakże, chyba wyraziłem się mało precyzyjnie ;) Wiem że na wyprzedażach, czy w tk maxx można upolować super okazję, problem w tym że do wyprzedaży nie zostają najbardziej klasyczne kolory, a w tk maxx nigdy nie znalazłem sensownych butów w moim rozmiarze. Także szukam boat shoes które w wyjściowej cenie są tańsze i można je kupić od reki, bez liczenia na szczęście. Swoją drogą, w Krakowie w tx maxx nigdy nie widziałem boat shoes wymienionych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olin:

Tanie, dostępne od ręki boat shoes są w Decathlonie - pojawiały się chyba zresztą w tym wątku.

 

http://www.decathlon.pl/C-621192-zeglarstwo

 

Mam podobne (a nawet tańszy model, od paru lat już chyba niesprzedawany) i są to całkiem porządne buty. Z tym, że ja raczej używałem ich tylko na jachcie i nie wiem ile wytrzymają czasu jeżeli będą intensywnie używane na chodnikach. Woda morska w każdym razie im niestraszna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Rozglądam się ostatnio za tego typu butem, macie jakieś doświadczenia z Herringiem?

 

http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=6&shoeid=5711

 

Czy lepiej dopłacić do Sperry z Zalando za 500zł? Oferta Herringa wydaje się OK, bo raczej na wyprzedaże Sperry czy Timberlanda nie mam co liczyć w tym czasie - tylko nie wiem jak z ich jakością i trwałością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecam sebago Dockside z linii ARTISAN COLLECTION.

Swoje upolowałem w promocji na zalando za bodajże 350 zł (cena producenta to coś koło 600-700 zł)

Wykonane są ze skóry Chromexcel pochodzącej z garbarni Horween.

Jakość skóry powalająca. Megawygodne. Wytrzymałość na przemoczenie, przepocenie- noszone na gołe stopy przez całe wakacje praktycznie dzień w dzień, zadrapania itp. rewelacyjna. Praktycznie nie wymagają pielęgnacji ("tłusta" skóra), a po posezonowym potraktowaniu mink oilem tarrago wygladają lepiej niż wyjęte z pudełka (pudełko nota bene bardzo ładne z wklejką informacyjną horween/sebago- artisan collection po wenętrznej stronie. Nawet białe woreczki bawełniane producent do nich dołączył co chyba przy boatach nie jest standardem).

Nie wiem, czy jeszcze są gdzieś do dostania, ale warto poszukać. Z całym przekonaniem polecam.

Dwa pierwsze zdjęcia z internetu. Trzecie: na moich stopach w akcji :-)

post-6001-0-94586200-1431269832_thumb.jppost-6001-0-95169900-1431269833_thumb.jppost-6001-0-99276600-1431269834_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.