Skocz do zawartości

Buty żeglarskie (boat shoes)


PWG

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was używa brytyjskich Chatham? Ze specyfikacji wynika, że materiały są bardzo dobre, skóra full grain.

Moje kupione w TKMaxie wytrzymały dwa lata czyli tyle samo co Sperry. Jakość skóry i ogólny wygląd sporo gorszy od Sperry, gorszy także od Tribordów z Decathlonu, które kupiłem w tym roku i szczerze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to rozumiesz przez "wytrzymały" ? Podeszwa się przetarła/rozkleiła? 

Dokładnie, przetarły się szwy i podeszwa odpadła od cholewki. Tak samo skończyły Sperry w podobnym czasie z resztą. Sperry miały jednak lepszą skórę i ogólny wygląd. Nie mniej jednak kosztowały ponad trzy razy więcej. Ogólnie nie zamierzam więcej kupować boatów za więcej jak 250zł. Te z Decathlonu za 150zł są dla mnie wystarczające na chwilę obecną. Trzeba tylko odciąć brzydką czerwoną metkę z napisem Tribord.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samemu mam dwie pary boatów od Sperrego i zastanawiam się nad ich okresem "przydatności do spożycia'. Używam ich tylko sezonowo (latem) i póki co dwa lata wytrzymały. Ale z drugiej strony ja w nich do pracy nie chodzę (nawet latem) - używane jedynie w czasie wolnym i na urlopach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Widziałem te buty ostatnio również w TKMAXX, nie sądziłem, że mają dziurki na sznurowadła pokryte 18k złotem. Nie kupiłem, ale jak masz wolne środki to podzielam zdanie mr.vintage - mam sperry, timberlandy, mistrale i jakieś jeszcze, ale te sperry z serii gold cup są kapitalne, szczególnie wnętrze cholewki - miękka, przyjemna skóra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kupiłem. Moje były w TK w Łodzi były dwie pary na sklepie a oprócz tego były jeszcze też z kolekcji Gold Cup takie trochę wyższe na jesień coś takiego tylko szare:

http://www.onlineshoes.com/mens-sperry-gold-cup-authentic-original-chukka-graphite-leather-p_id327310

najpierw widziałem ja za 329 zł. a teraz przecenili na 236 zł. więć musiałem kupić jeszcze te no bo w takiej cenie .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cóż, były przykurzone a na prawym, w okolicy noska, była niewielka jaśniejsza plamka jednak po przetarciu butów dołączoną pastą w idealnym kolorze plamka niemalże zniknęła a but wygląda rewelacyjnie. Nawiasem mówiąc, poza pastą, w kartonie była też łyżka do butów, elegancki katalog Herringa a same buty zawinięte w oryginalną, firmową tkaninę. Buty, w porównaniu np. do Timberlandów, które mam, wydawały się po pierwszym macaniu sztywne i twarde, ale to jednak zupełnie inny rodzaj skóry. Timberlandy są miękkie jak robione na drutach :), Sebago zdecydowanie sztywniejsze i grubsze. Ten efekt znika jednak po założeniu butów - wygodne jak domowe papcie, żadnej twardości. Ta czekoladowa skóra naprawdę robi wrażenie. Rozmiar zamawiałem taki jak przy normalnych butach i jest ok. Po kupieniu jednak mój rozmiar zniknął z oferty więc może się okazać, że inne rozmiary też są pojedyncze i nie będzie możliwości wymiany na inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blekit

Jeżeli chodzi o komfort użytkowania to uważam, że Sebago są fantastycznie wygodne. Jak zauważył Pan @uke, chodzi się w nich jak w miękkich slippersach. Potrafią też sporo wytrzymać i to praktycznie bez żadnej pielęgnacji - słona woda, piasek, słońce, zdarzało się, że i błoto. W jednej parze grałem nawet w piłkę nożną i dawały radę - myślę, że w cenie poniżej 400 złotych to bardzo dobry zakup.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszly, rozmiar w porzadku. :)

 

Wychodzi na to, ze w przypadku Sebago mozna zamawiac taki sam rozmiar jak w pozostalych butach (w moim przypadku 10UK na przykladzie G&B, Cheaney, Yanko, Berwick). Co ciekawe, kiedy przymierzalem Sperry w TKeju, to pasowaly dopiero te w rozmiarze 11.5 - moze komus sie to przyda.

 

Buty na pierwszy rzut oka wygladaja naprawde dobrze, zdecydowanie lepiej od moich poprzednich boat shoes (chyba marki Richard Smith's, ale nie jestem pewien). Zastanawia mnie tylko jedna rzecz - dostalem paste w kolorze Burgundy, a buty jakby nie patrzec sa brazowe (sredni braz moim zdaniem). @uke - czy Ty tez dostales paste w takim kolorze i Herring wie lepiej, czy to po prostu jakas pomylka? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że dostałem ciemny brąz, którego od razu użyłem i jest moim zdaniem dopasowany świetnie. Dla pewności jednak sprawdzę jak wrócę do domu.

Być może odcienie skóry w poszczególnych egzemplarzach różniły sie od siebie na tyle, że ktoś uznał zasadność tego burgunda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.