Skocz do zawartości

Buty żeglarskie (boat shoes)


PWG

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 months later...

Może to (jeszcze) nie sezon, ale właśnie kupiłem sobie kolejną parę Sperry Top-Siders przeglądając allegro, zobaczyłem nową ich linię.

http://www.sperrytopsider.com/store/Sit ... ption=true

Podeszwa wygląda tak:

Dołączona grafika

Czyżby Top-Sidersy przestały być szyte? Wszystkie moje poprzednie pary (w tym właśnie zakupiona) mają cholewkę przyszytą do podeszwy (czy, jak mówi precyzyjniej Immune, do podpodeszwy).

Stare miały podeszwę taką:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Jeszcze w temacie Stormów z Allegro - są warte swojej ceny. Tzn. nic specjalnego, skóra jak papier, wzornictwo, jak ujął mój brat, chcąc chyba urazić mojego gustu: skracają optycznie stopę (buty są jakieś kapciowate, nie wiem jak to inaczej wyrazić). Co najgorsze, skóra nie pachnie jak skóra. Wydaje mi się, że lepiej dołożyć 5 dych i dorwać coś na wyprzedaży, bo do np. żeglarskich Timberlandu w regularnej cenie nie ma co ich porównywać.

 

Kupiłem te:

http://allegro.pl/buty-zeglarskie-mokasyny-braz-ciemny-braz-skora-42-i3455191750.html

Możliwe, że to tylko ten model jest taki jak napisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem pierwsze sperry. Jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia (oglądałem w sklepie kilka modeli), gdzieniegdzie klej, niechlujnie spasowane, brzydko przypalone nici. 

 

 

Jeśli jakość Ci nie odpowiada, to czemu je kupiłeś? Jeśli tamte buty były dobre, a tylko Twoja para trefna, to czemu ich nie odesłałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu miałem buty żeglarskie Dockers, solidna skóra, trochę za sztywne, ale się sprawdzały. Tego typu obuwia używam głównie do chodzenia po domu i czasem na ulicę latem. To dobry ekwiwalent czegoś, co niektóre rodziny nazywają kapciami i usiłują egzekwować ich obecność na stopach dżentelmena. Zamiast odpowiedzieć, że prędzej piekło zamarznie, zanim włożę jakieś zakichane kapcie do porządnych spodni, z chłodnym uśmiechem prezentujemy parę boat shoes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.