Skocz do zawartości

Kapelusze i inne - wszystko o eleganckim nakryciu głowy


elegant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar kupić kapelusz Florentino z Polkapu, z tym że na ich stronie internetowej jest mało informacji. Czytałem na tym forum, że rondo ma 5 cm, ale nie wiem jaka jest wysokość główki. Może któryś z forumowiczów wie. Interesuje mnie też jaki kod ma kolor czarny z włosia króliczego w Polkapie, bo ze zdjęcia niskiej jakości trudno wywnioskować. Nie pytałbym na forum, ale Polkap w ogóle nie odpowiada na maile.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Jeff Costello napisał:

Witam

Mam zamiar kupić kapelusz Florentino z Polkapu, z tym że na ich stronie internetowej jest mało informacji. Czytałem na tym forum, że rondo ma 5 cm, ale nie wiem jaka jest wysokość główki. Może któryś z forumowiczów wie. Interesuje mnie też jaki kod ma kolor czarny z włosia króliczego w Polkapie, bo ze zdjęcia niskiej jakości trudno wywnioskować. Nie pytałbym na forum, ale Polkap w ogóle nie odpowiada na maile.

Pozdrawiam

Widzę, że z Polkapem nic się nie zmieniło :) Wysokość korony powinna być taka, jak we wszystkich fedorach Polkapu - 11,5 cm. Mój wzornik gdzieś przepadł, ale może w wyborze koloru pomogą Ci zdjęcia zrobione na potrzeby projektu kapelusza forumowego - 8428 d wygląda jak ciemny grafit, a 7046 nie mogę znaleźć w próbniku

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MichałBrit napisał:

Moje doświadczenia z filcowym kapeluszem Wita mówią, że nie warto. Mój homburg ma potnik ze sztucznej skóry, która nie nadaje się do swojej funkcji, że o samym filcu niewybitnej jakości i przyszytym byle jak upięciem, które zaczęło się rozlatywać w ciągu dwóch miesięcy nie wspomnę.

Jakieś inne opinie? Czytałem gdzieś tutaj, że warto patrzeć tylko nas włos króliczy, ale jeśli takie cacko kosztuje mnie 2x tyle co zwykły, to czy wytrzyma też dwa razy dłużej?

@LONG STORY SHORT A 7227d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Królik zdecydowanie bardziej warty świeczki, ale zwykły filc też bywa dobry. Ja z owcy mam trzy, od byle jakiego homburga Wita, przez przyzwoity, ale natychmiastowo płowiejący melonik, po całkiem dobrą fedorę. Przy czym jeśli już się reflektuje na wełnę, to nie ryzykowałbym internetowej sprzedaży, to trzeba obejrzeć i pomacać, żeby mieć pojęcie. A i tak minimalne niespodzianki jeszcze dalej mogą się zdarzyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, LONG STORY SHORT napisał:

Widzę, że z Polkapem nic się nie zmieniło :) Wysokość korony powinna być taka, jak we wszystkich fedorach Polkapu - 11,5 cm. Mój wzornik gdzieś przepadł, ale może w wyborze koloru pomogą Ci zdjęcia zrobione na potrzeby projektu kapelusza forumowego - 8428 d wygląda jak ciemny grafit, a 7046 nie mogę znaleźć w próbniku

Dzięki za odpowiedź, z załączonych zdjęć wywnioskowałem, że czarny to będzie chyba 1320d. Żeby mieć 100% pewności będę się musiał dodzwonić do Polkapu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Non Vid napisał:

Jakieś inne opinie? Czytałem gdzieś tutaj, że warto patrzeć tylko nas włos króliczy, ale jeśli takie cacko kosztuje mnie 2x tyle co zwykły, to czy wytrzyma też dwa razy dłużej?

@LONG STORY SHORT A 7227d?

Witleather rozczarował mnie ogólnym wykonaniem - filc był nierównomiernie uformowany - cienki na czubku korony i gruby na rondzie. Jak z trwałością, nie wiem bo nie nosiłem...

7227 d - na oko ciemna śliwka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LONG STORY SHORT napisał:

Witleather rozczarował mnie ogólnym wykonaniem - filc był nierównomiernie uformowany - cienki na czubku korony i gruby na rondzie. Jak z trwałością, nie wiem bo nie nosiłem...

7227 d - na oko ciemna śliwka

Gdzie w takim razie polecałby Pan kupić czarną fedorę na zimę dla "owłosionego inaczej"? Patrząc nie tylko na jakość, ale na stosunek jakość-cena? Dagmar z Polkapu czy mam jakieś alternatywy? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wynika, że tak, wytrzyma przynajmniej dwa razy dłużej, a przy tym będzie lepiej wyglądał i przyjemniej się nosił.

Jedyny kapelusz z wełny, którego nie wyrzuciłem w ostatnich porządkach, to crushable - przydaje się jednak czasami, można go wsadzić do kieszeni np. Ale crushable z włosa króliczego chyba też istnieją, chociaż nigdy nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2016 o 09:18, eye_lip napisał:

..a skąd taki pomysł?

Wyrażam po prostu nadzieję, że towar, który kosztuje kilkakrotnie więcej, usprawiedliwia jakoś tę cenę :-).

Dnia 10.10.2016 o 22:41, Jeff Costello napisał:

Dzięki za odpowiedź, z załączonych zdjęć wywnioskowałem, że czarny to będzie chyba 1320d. Żeby mieć 100% pewności będę się musiał dodzwonić do Polkapu.

Daj znać jak będziesz coś wiedział :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Non Vid napisał:

Wyrażam po prostu nadzieję, że towar, który kosztuje kilkakrotnie więcej, usprawiedliwia jakoś tę cenę :-)

Z mojego doświadczenia wynika, że kapelusze wyprodukowane w Polkapie kosztujące ok. 300 PLN prezentują bardzo wysoki stosunek jakości do ceny: http://longstoryshort.pl/stary-przyjaciel/

Za podobny produkt, zagranicznych marek trzeba zapłacić dwukrotnie więcej + niemały koszt przesyłki. W przypadku nietrafienia z rozmiarem koszty rosną.

@swordfishtrombone zwrócił ostatnio uwagę, że Sterkowski wprowadził nowy model kapelusza "Mosca":

http://www.sterkowski.pl/kapelusze/494-kapelusz-fedora-mosca-wlos-kroliczy-bezowy.html

Podobieństwo do fedory forumowej BwB jest uderzające, więc właściwie możemy być pewni, że podwykonawcą jest Polkap. 

Dla Ciebie @Non Vid jest też czarny :)

http://www.sterkowski.pl/kapelusze/493-kapelusz-fedora-mosca-wlos-kroliczy-czarny.html

Jeśli chcesz kupić kapelusz, który posłuży Ci lata i nie wykosztować się zanadto to jest to właściwie jedyna opcja dla Ciebie

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LONG STORY SHORT napisał:

Z mojego doświadczenia wynika, że kapelusze wyprodukowane w Polkapie kosztujące ok. 300 PLN prezentują bardzo wysoki stosunek jakości do ceny: http://longstoryshort.pl/stary-przyjaciel/

Za podobny produkt, zagranicznych marek trzeba zapłacić dwukrotnie więcej + niemały koszt przesyłki. W przypadku nietrafienia z rozmiarem koszty rosną.

@swordfishtrombone zwrócił ostatnio uwagę, że Sterkowski wprowadził nowy model kapelusza "Mosca":

http://www.sterkowski.pl/kapelusze/494-kapelusz-fedora-mosca-wlos-kroliczy-bezowy.html

Podobieństwo do fedory forumowej BwB jest uderzające, więc właściwie możemy być pewni, że podwykonawcą jest Polkap. 

Dla Ciebie @Non Vid jest też czarny :)

http://www.sterkowski.pl/kapelusze/493-kapelusz-fedora-mosca-wlos-kroliczy-czarny.html

Jeśli chcesz kupić kapelusz, który posłuży Ci lata i nie wykosztować się zanadto to jest to właściwie jedyna opcja dla Ciebie

Patrzyłem na ten kapelusz :-). Odstrasza mnie trochę względnie wysoka główka obok wąskiego ronda... szczególnie to drugie. Wiesz może, czy Dagmar od Polkapu jest pod tym względem inny? Wcześniej chyba go zachwalałeś – teraz tego nie robisz, bo jest jakaś różnica w jakości, czy po prostu nie jest dostępny w czarnym kolorze?

Jeśli to drugie – to czy ciemny popielaty kapelusz (8428d) pasowałby do czarnych płaszczy, czy jednak zawsze powinien być przynajmniej taki sam / ciemniejszy, niż okrycie wierzchnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, kolego, ale to od Twojego kapelusza ze zdjęcia odstrasza mnie stosunek wysokości korony do szerokości ronda. Ale tego ze Sterkowskiego nie widziałem. Jeśli to standardowa Polkapowa konstrukcja (taka jak nasza forumowa), to korona jest rozsądnej i dość uniwersalnej wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, swordfishtrombone napisał:

Z całym szacunkiem, kolego, ale to od Twojego kapelusza ze zdjęcia odstrasza mnie stosunek wysokości korony do szerokości ronda. Ale tego ze Sterkowskiego nie widziałem. Jeśli to standardowa Polkapowa konstrukcja (taka jak nasza forumowa), to korona jest rozsądnej i dość uniwersalnej wysokości.

Cóż, na swoje usprawiedliwienie mam chyba tylko to, że nie ja go wybierałem, tylko dostałem w prezencie po ojcu :-). Stary, wełniany, klejony na siatce (która po długim użytkowaniu zaczęła wychodzić i rozcinać mi czoło). Ale nowe czasy wymagają nowych rozwiązań :-).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Non Vid napisał:

Patrzyłem na ten kapelusz :-). Odstrasza mnie trochę względnie wysoka główka obok wąskiego ronda... szczególnie to drugie. Wiesz może, czy Dagmar od Polkapu jest pod tym względem inny? Wcześniej chyba go zachwalałeś – teraz tego nie robisz, bo jest jakaś różnica w jakości, czy po prostu nie jest dostępny w czarnym kolorze?

Jeśli to drugie – to czy ciemny popielaty kapelusz (8428d) pasowałby do czarnych płaszczy, czy jednak zawsze powinien być przynajmniej taki sam / ciemniejszy, niż okrycie wierzchnie?

W moim odczuciu proporcje są bardzo dobre, żeby nie powiedzieć "złote". Pytałeś o czarny kapelusz, więc taki znalazłem - na stronie Polkapu każdy rozmiar jest w innej kolorystyce, wszystko podane szyfrem do rozkodowania - nie mam do tego cierpliwości ;)

Popielaty kapelusz na pewno będzie bardziej uniwersalny niż czarny.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o nowych fedorach Polkapu dla Poszetki? Chodzi mi o kolory, bo że reszta jest jak trzeba, to wiadomo (mnie też bardzo podoba się ich logo na podszewce).

Moim zdaniem bordo jeszcze przejdzie, ale nie z kontrastowym upięciem. Z punktu widzenia marketingu, to bardzo odważny wybór...

Ucieszyłbym się, gdyby któryś forumowy biznesmen wprowadził do stałej sprzedaży bardziej standardowe fedory Polkapu w rozsądnej cenie. Kupowanie od Polkapu nie jest proste, jak wielu miało okazję się przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14/10/2016 o 09:39, LONG STORY SHORT napisał:

 

Popielaty kapelusz na pewno będzie bardziej uniwersalny niż czarny.

@LONG STORY SHORT - a co powiedziałbyś o popielatej fedorze z piórkiem od Sterkowskiego? Dopiero będę wchodził w temat "poważniejszych" kapeluszy (mam na razie jeden "zaropodobny" z River Island) i ta opcja wydała mi się niezłym kompromisem jakości, ceny i uniwersalności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Jeff Costello napisał:

A ja mam kolejne pytanie. Czy ktoś się orientuje gdzie można nabyć piórko do kapelusza?

https://www.hatsinthebelfry.com/product/asst-feather-pak.html

1 godzinę temu, O.v.K. napisał:

@LONG STORY SHORT - a co powiedziałbyś o popielatej fedorze z piórkiem od Sterkowskiego? Dopiero będę wchodził w temat "poważniejszych" kapeluszy (mam na razie jeden "zaropodobny" z River Island) i ta opcja wydała mi się niezłym kompromisem jakości, ceny i uniwersalności.

 

Większość kapeluszy Sterkowskiego przypomina wykonaniem Witleathera a to nie jest dobry znak. Jedyne, które sprawiają wrażenie "prawilnych", to wspomniane wcześniej "Mosca". 

Jeśli chodzi o piórka, to w pełni podpisuję się pod opinią zasłyszaną na forum Fedora Lounge - piórka tylko do kapeluszy z upięciem w kolorze filcu.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.