Skocz do zawartości

Kapelusze i inne - wszystko o eleganckim nakryciu głowy


elegant

Rekomendowane odpowiedzi

Warto pamiętać, że w kompozycję kolorystyczną wpisuje się jeszcze garnitur, który jest widoczny (spodnie, ewentualnie trochę marynarki zza połów płaszcza). Wybrałbym kapelusz w kolorystyce zbliżonej do garnituru, dzięki temu nie ma efektu zlewania się z płaszczem (wyobraźmy to sobie - brązowy kapelusz do brązowego płaszcza, szary do szarego, granatowy do granatowego - plama jednego koloru i do tego nuda straszna), a jednocześnie kolor kapelusza nie jest zupełnie przypadkowy. Oczywiście fajnie się teoretyzuje o takich detalach, ale decydujące w takich przypadkach powinno być spojrzenie w lustro, bo koordynacja kolorystyczna ma wiele niuansów.

 

Wiem, że nie pomagam, bo powyższe oznacza, ze wypadałoby mieć choć ze dwa kapelusze :-).

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że trzeba mieć przynajmniej dwa, do kolorów ciepłych (brązy/beże) i zimnych (szarość) to jasne.

 

Zapomniałem nadmienić, że granatowy kapelusz pasowałby do wymienionych płaszczy, ale wtedy może zlewać się z garniturem.

 

Mogę powiedzieć, jak sam robię - otóż nie przejmuję się miejskością/wiejskością i noszę do tych płaszczy i to od dawna, kapelusz ciemnobrązowy, które mi w dodatku pasuje do twarzy. Przy projekcie forumowym jednak zamówiłem ecru, bo pomyślałem sobie - teraz albo nigdy. Zobaczę, co wyjdzie. A priori wydaje mi się, że nawet przy mojej jasnej karnacji i nawet jeśli kolor będzie identyczny z trenczem, brązowe upięcie, szalik (mam brąz + granat od Pani Alicji), krawat (lubię ładne, wzorzyste i oryginalne), marynarka (dominują u mnie żywe granaty) pozwolą mi jakoś wybrnąć z tej sytuacji. W ostateczności zainwestuję w granatowego maca i takiż płaszcz. A kto wie, może kapelusz okaże się strzałem w dziesiątkę. Beż + brąz to bardzo ładna i dość uniwersalna kombinacja dla kapelusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mnie też się wydaje, że moja jest gęstsza. I na pewno nie ma takich dziur. Niestety nie mam jej pod ręką, żeby pokazać zdjęcie.

 

A jak Ci się widzi szerokość ronda? Bo te panamy w większości mają ronda bardzo szerokie (nawet z 8 cm), co sprawdzi się na wczasach nad morzem, ale już w mieście może wyglądać zabawnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ma 6cm (poprosiłem w komentarzach o brązową wstążkę, zamiast granatowej i zmianę szerokości ronda na 6cm).

Będę więc reklamował - to już druga próba nabycia panamy z różnych źródeł, ostatnia skończyła się rezygnacją i zwrotem kasy. Jakiś pech do tych panam mam :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ma 6cm (poprosiłem w komentarzach o brązową wstążkę, zamiast granatowej i zmianę szerokości ronda na 6cm).

Będę więc reklamował - to już druga próba nabycia panamy z różnych źródeł, ostatnia skończyła się rezygnacją i zwrotem kasy. Jakiś pech do tych panam mam :)

Informują gdzieś o takiej usłudze i czy jest to możliwe przy każdym zamówieniu, czy to było takie "specjalne życzenie", na "specjalnych warunkach"? Jak mogą się mieć panamy od Witleather do tych od Szarmanta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi porównać, bo egzemplarz od Szarmanta wziąłem z gęstym splotem (cuenca fino), ale ogólnie wydawała się trochę lepszej jakości i bardziej plastyczna. Nie licząc oczywiście faktu że u mnie zrobili rozmiar 59 który realnie był 57 (a przymierzalem też inne 59 i były ok) więc poszła do zwrotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na trochę wysoki jak na ten fason, ale najważniejsze, że dobrze siedzi na głowie (te płytkie, które przymierzałem, mojej głowy nie bardzo chcą się trzymać). Gdzie kupiłeś, jeśli wolno spytać?

 

Jest dość głęboki, korona ma ok 10-11 cm, ale jest wygodny i lepiej wygląda przy moim wzroście. W płytkich wyglądam jak podgrzybek.

To Jaxon&James kupiony w Village Hats.

 

http://www.hatsandcaps.co.uk/jaxon-and-james-hats-straw-boater-hat-striped-band-p129005/

 

 

EDIT: Choć, aż tak glęboki jak na zdjęciu to nie jest. To musi być kwestia ujęcia.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma odesłała nowy kapelusz, tym razem bez reklamowanych skaz. 

 

post-70-0-99033200-1462180649_thumb.jpg

 

Tak samo jak w oryginalne, od spodu w tym samym miejscu, w okolicach wstążki są brązowe przebarwienia. Ciekawi mnie z czego wynikają te przebarwienia, bo są dokładnie w tym samym miejscu co wcześniej.

Widać też chyba w jaki sposób rondo panamy zostało skrócone - materiał został na rogach wywinięty. 

 

post-70-0-23105000-1462180651_thumb.jpg

 

Plus zbliżenie na wstążkę, logo pójdzie do usunięcia jak już będę pewny, że nie ma innych skaz

 

post-70-0-51488400-1462180651_thumb.jpg

 

Od jakościowej oceny póki co się powstrzymam, bo to w sumie moja pierwsza panama (i w gruncie rzeczy kapelusz), więc na tej płaszczyźnie jeszcze jestem n00bem. 

Na wszelki wypadek wziąłem rozmiar 60 zamiast 59 - i  w przypadku panamy to chyba lepsze wyjście, bo całość trzyma się na czubku, a nie ściska głowę - zostało mi kiedyś doradzone, że panama powinna miec lekkie luzy, jako kapelusz z przeznaczeniem na upały. 

 

Sam kontakt ze sklepem w przypadku reklamacji był znacząco gorszy - osoba kontaktowa widać, że nie tryskała entuzjazmem, jak przy zakupie, zostałem nawet poproszony, by kapelusz odesłać, a uwagi załączyć na kartce w przesyłce. Moim zdaniem dziwne, ale pewnie komunikacja między poszczególnymi działami może u nich kuleć. O efekcie reklamacji tak naprawdę dowiedziałem się dopiero z SMS'a pocztexu, że przesyłka została wysłana. W pudełku ani mailowo zero przeprosin za zaistniała sytuację. 

Właściciele muszą się jeszcze sporo nauczyć od zagranicznych i młodszych kolegów z Polski, jak się prowadzi firmę nastawioną na sprzedaż klientowi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kontakt ze sklepem w przypadku reklamacji był znacząco gorszy - osoba kontaktowa widać, że nie tryskała entuzjazmem, jak przy zakupie, zostałem nawet poproszony, by kapelusz odesłać, a uwagi załączyć na kartce w przesyłce. 

 

No tak ... przecież skazy były ledwie zauważalne ... Widzę, że Witleather nie przestaje rozczarowywać. Plamki wewnątrz mogą pochodzić z maszyny wszywającej potniki. Jeśli chodzi o rozmiar ronda, to na najnowszych zdjęciach wyraźnie widać, że są one docinane na wymiar, a następnie zszywane - dość powszechna praktyka. Czekam na raport z użytkowania :)

 

Ps. Pomijając wszystko, wygląda całkiem, całkiem ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.