Skocz do zawartości

Kapelusze i inne - wszystko o eleganckim nakryciu głowy


elegant

Rekomendowane odpowiedzi

A czemu kolor "do niczego"? To średni popiel/szarość ?

 

Tak, to bardzo bezpieczny kolor i pasuje do wszystkiego. Uniwersalność może być zaletą jeśli ktoś chce mieć jeden kapelusz, ale i wadą jeśli chodzi o koordynację. On nie jest jasno szary, niebiesko szary, zimno szary… on jest po prostu, szary. Bezpieczny, ale nudny.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to bardzo bezpieczny kolor i pasuje do wszystkiego. Uniwersalność może być zaletą jeśli ktoś chce mieć jeden kapelusz, ale i wadą jeśli chodzi o koordynację. On nie jest jasno szary, niebiesko szary, zimno szary… on jest po prostu, szary. Bezpieczny, ale nudny.

 

First world problems ;)

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej szerokości jest to rondo?

 

Tak przy okazji, warto spojrzeć na tą stronę: http://www.hatsandcaps.co.uk/search/?name=homburg

Zamieszczone zdjęcia dobrze oddają proporcje homburgów od różnych producentów. Stetson faktycznie jest najniższy i szeroki, a Christys'hats odwrotnie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Gdyby kogoś interesowało jak wygląda kapelusz "Dagmar" z Polkapu - kolor 8428 d.

 

sk0q7snqom88.jpg

 

ge55hmt4f9tp.jpg

2a7pipgosv42.jpg

 

Odnoszę wrażenie, że jest nieco przyduży, ale jak na pierwszy kapelusz (w dodatku zamawiany bez przymiarki, internetowo) to i tak nieźle.

Sam kontakt z Polkapem też był w moim przypadku bezproblemowy.

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam, że wyglądasz w nim bardzo dobrze. Ja niestety w kapeluszu nie wyglądam dobrze, przynajmniej na razie nie znalazłem takiego modelu by było choć  w miarę ok. Moja zona natomiast w kapeluszach wygląda świetnie, nawet męskich (no ale jak to mówią ładnemu we wszystkim ładnie :) )

 

@nastolatek swoją drogą podziwiam, że w twoim wieku jesteś gotów chodzić w kapeluszu. Pewnie wśród znajomych robisz niemałą sensację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe komentarze :)

 

@artisan

Sensacja jest, ale nie spotkałem się jeszcze otwarcie z negatywnymi komentarzami na ten temat, jedynie z komplementami ze strony koleżanek i kolegów. Poza tym lubię się jakoś wyróżniać w tłumie, a jako, że dzisiejszego stylu "rurki, vansy, yolo, swag" nienawidzę, to zacząłem się ubierać po prostu nieco bardziej elegancko niż rówieśnicy. Kapelusz z płaszczem i jakimś dobrym szalikiem moim zdaniem dobrze się prezentuje, no i wszyscy w mieście wiedzą, kto idzie po ulicy :) A jeśli komuś z mojego otoczenia nie podoba się ten pomysł, to szanuję jego zdanie i opinię, ale dobrze się w tym stylu czuję, więc dalej będę się tak ubierał.
 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wygląda i szanuje styl! Jak ja się ciesze, że jestem z tej trochę "starszej" generacji i nie było mi dane zobaczyć tego co teraz się dzieje w szkołach :D

Jeśli chodzi o temat, to co myślicie o takim budżetowym kapeluszu http://www2.hm.com/pl_pl/productpage.0285685001.htmlwarto spróbować? To byłby mój pierwszy kapelusz i nie wiem czy przypadłoby mi do gustu noszenie ich?
Dostępny jest jeszcze kapelusz oznaczony jako fedora i rzeczywiście na zdjęciach wg. mnie przynajmniej ma lepszy kształt, ale na pewno jakikolwiek dostępny rozmiar będzie za duży, więc zostaje mi ten podlinkowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieją jakieś reguły dobierania wysokości korony do kształtu twarzy itp.? Trochę już się bawię w nakrycia głowy, ale wciąż te eksperymenty z dobieraniem. Wiem, że najlepiej do konkretnej osoby, ale ciekaw jestem, czy można obrać jakiś podstawowy kierunek bez mierzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieją jakieś reguły dobierania wysokości korony do kształtu twarzy itp.? Trochę już się bawię w nakrycia głowy, ale wciąż te eksperymenty z dobieraniem. Wiem, że najlepiej do konkretnej osoby, ale ciekaw jestem, czy można obrać jakiś podstawowy kierunek bez mierzenia?

 

Teoretycznie istnieją takie zasady: http://www.artofmanliness.com/2008/05/28/the-perfect-hat-for-your-ugly-mug/

 

W praktyce jednak jedynym fasonem, który można sobie w pewnym stopniu spersonalizować, jest fedora. Taka personalizacja jest wciąż dostępna, ale za duże pieniądze w krajach Okcydentu. Osobiście uważam, że najważniejszymi czynnikami, bez których kapelusz nie będzie wyglądał dobrze, jest odpowiednie dopasowanie rozmiaru oraz pewność siebie :)

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy poradnik tego typu, jaki widziałem, już się pojawił w tym wątku: http://www.felthats.com/hats_info/style.php .

 

Oczywiście teoria swoja, a praktyka swoje, ale czasem przymierzamy, przymierzamy i nie wiemy, co jest nie tak. Dzięki takim poradnikom (z ilustracjami) mamy większe szanse zidentyfikowania tego, co trzeba zmienić.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za odpowiedzi Panowie.

Jestem zwolennikiem raczej szerszego ronda, ale często mam wtedy problem z wysokością korony. Bywa, że gubią się proporcję. Poczytam, popatrzę i może coś wygłówkuję, może potrzeba mi zmiany modelu/marki. Zapytałem już w stosownym temacie, gdzie jeszcze forumowicze kupują kapelusze, mam nadzieję, że poznam jakieś nowe firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B. ciekawy filmik pokazujący proces wytwarzania kapeluszy na indywidualne zamówienie: 

W tym "magiczna maszyna" służąca do zdjęcia miary i odwzorowania kształtu głowy przyszłego nosiciela (bardziej zaawansowany model, od opisywanych już na forum - praktycznie jednym ruchem zdejmuje się miarę)

I technika wypalania korony (od 5:09 minuty), którą widzę pierwszy raz.

 

Szkoda, że kapelusze z forowego zamówienia nie będą w ten sposób dopasowywane.

 

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta magiczna maszyna to tzw. Conformateur - ponieważ służy do pomiaru kształtu głowy, ma zastosowanie przy sztywnych kapeluszach, takich jak meloniki i cylindry oraz usztywniane kapelusze kowbojskie. Kapelusze z projektu forumowego będą "miękkie" (jak na fedory przystało) i same dopasują się do kształtu głowy właściciela :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.