Skocz do zawartości

Kapelusze i inne - wszystko o eleganckim nakryciu głowy


elegant

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że na niekorzyść panamy z Suit Supply, oddziałuje fakt, że jest dostępna tylko w jednym rozmiarze - jest to co najmniej dziwne. 

 

 

Faktycznie, rozmiar jest uniwersalny - "58" (a tak naprawdę 57). Oni chyba zawsze nakrycia głowy oferują w jednym rozmiarze i bardzo ograniczonej ilości sztuk. Bardziej jako rekwizyty do sesji zdjęciowych, niż robienia biznesu. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@LSS, ale ja nie chciałem, żebyś dziś 'otworzył' listę na panamy z Polkapu, tylko - jako najlepszy fachowiec od kapeluszy i ich producentów na forum, wypowiedział się czy w ogóle warto i jest na co czekać?   :roll:

 

Cóż, trudno powiedzieć. Współpraca z Polkapem jest trudna, a realnie nie mamy żadnej innej alternatywy. Aby ocenić ich możliwości w kwestii panam, trzeba by przeprowadzić wywiad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Pytanie tylko czy to wymaga technologii redykalnie innej niż produkcja kapeluszy filcowych...

 

Żartowaleś?

 

Kapelusze panama są plecione z włókien palmowych a kapelusze filcowe formowane z jednoczęściowego półfabrykatu lub (rzadziej) zszywane z kilku części.

 

http://www.panamahats.org/pages/tour2_page_06.html

 

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że panamy też są formowane z plecionych prefabrykatów. Np. te oferowane przez Witleather mają bardzo zróżnicowane kształty - czy to znaczy, że są wyplatane w Skoczowie? Przez firmę zajmujacą się produkcją kapelszy i odzieży skórzanej? I produkt takiego wyplatania (domyślam się, że wielogodzinnego) przez polskiego rzemieślnika sprzedaje się za byle 200 PLN? Rozsądek podpowiada, że do Skoczowa przyjeżdża wypleciony półprodukt, a w Skoczowie odpowiednio go formują, zmieniając w produkt finalny. Zastanawiałem się, czy formowanie półproduktu jest podobne w przypadku filcu i włókien palmowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że wszywają potnik i upięcie, to pewne, bo można wybrać z kilku opcji (skórzany lub bawełniany, kolor upięcia do wyboru). To zresztą w świetle słynnego rozporządzenia śrubokrętowego powinno chyba wystarczyć na nadanie metki "made in Poland".

 

W takim razie wydaje się, że jedyne, co Polkap może dla nas zrobić, to sprowadzić wyplecione kapelusze z dobrego, sprawdzonego źródła. A to już coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym chciał się wymądrzać zaczynając pobyt na Forum, ale kapelusze Panama przychodzą w formie płaskich naleśników. Tłoczenie następuje dopiero tutaj. Mam kilka różnych kapeluszy, a że z kupowaniem ich w sieci układało mi się różnie, to ostatnio będąc na Śląsku, zboczyłem trochę z trasy, i odwiedziłem w Skoczowie sklep Polkapu. Kupiłem dwa Dagmary, dwa miałem wcześniej, wiec mam cztery w różnych kolorach, a przy okazji dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy. Swoją drogą jeśli ktoś chce kapelusz, a nie ma daleko, to polecam jechaćdo Skoczowa. Raz że można przymierzyć, a poza tym zamawiając przez internet miałem cene chyba 249 zł, a na miejscu kupiłem te same kapelusze po 130.

Pozdrawiam.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że to mało patriotycznie ale sklep z panamami, sprawdzony na forum to: http://www.panamahatmall.com/  różne "grejdy" . Ja mam 10-11 - się roluje :) ale jak komuś mało to i 32 jest :D http://www.panamahatmall.com/en/premium/styles/panama-montecristi-hat-fretwork-fedora-for-women-grade-32-magellan-p-12755.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym chciał się wymądrzać zaczynając pobyt na Forum, ale kapelusze Panama przychodzą w formie płaskich naleśników. Tłoczenie następuje dopiero tutaj. Mam kilka różnych kapeluszy, a że z kupowaniem ich w sieci układało mi się różnie, to ostatnio będąc na Śląsku, zboczyłem trochę z trasy, i odwiedziłem w Skoczowie sklep Polkapu. Kupiłem dwa Dagmary, dwa miałem wcześniej, wiec mam cztery w różnych kolorach, a przy okazji dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy. Swoją drogą jeśli ktoś chce kapelusz, a nie ma daleko, to polecam jechaćdo Skoczowa. Raz że można przymierzyć, a poza tym zamawiając przez internet miałem cene chyba 249 zł, a na miejscu kupiłem te same kapelusze po 130.

Pozdrawiam.

 

Tak właśnie podejrzewałem. Czyli, wbrew oskarżeniom, nie żartowałem :P

 

Pytanie tylko, czy "tłoczenie" palmowego naleśnika przypomina formowanie filcowej kapeliny. Prawdopodobnie tak, skoro zajmują się tym te same firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zamówić panamę podstawowego stopnia splotu w Wit Leather i oddać w razie braku satysfakcji, bo niestety sklep ma tylko internetową sprzedaż lub też poczekać trochę i jak się dziś dowiedziałem od przemiłej pani Haliny w Polkapie materiał też już powinien się pokazać w Skoczowie i pewnie będzie można przymierzyć na miejscu, co jest zawsze o niebo lepsze, bo z rozmiarami bywa różnie i sam już tam przymierzałem wiele kapeluszy teoretycznie o tym samym rozmiarze, które leżały różnie i różnie pasowały... Plus doradztwo nieocenionej sprzedawczyni, osoby miłej i kompetentnej w tej nieszczęsnej budce na kapelusze... Na szczęście osoba sprzedającej pani Haliny rekompensuje widoki a la lata '80 a obok buduje się sklep zdaje się z prawdziwego zdarzenia ( oby...), więc jest szansa, że już wkrótce będzie można przymierzyć swoja panamę w nowej siedzibie. Zresztą nawet jeżeli w starym kiosku to i tak warto. PR Polkapu w tym względzie niestety trochę kuleje, ludzie przechodzą obok i nie zdają sobie sprawy z jaką historią mają do czynienia, brak czytelnych oznaczeń i kierunkowskazów, trochę okolicznego polskiego dziadostwa, takie tam...

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Też mam podobny dylemat. Ciemny brąz jest faktycznie trochę "country" i średnio pasuje do miasta (chociaż pasuje do tych płaszczy), ecru (ta wannabe forumowa) może być zbyt jasna i zlewać się z trenczem (chociaż to może da się jakoś uratować np. szalikiem - ja zaryzykowałem i zamówiłem, zobaczymy jak wyjdzie), szara nie będzie pasować (chociaż tak naprawdę jest uniwersalna do granatów i szarości). Najlepszy byłby średni brąz.

 

Kto lubi zabawę, ten może rozważyć bordową, mi nie pasuje, bo mam rudą brodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.