Skocz do zawartości

Kapelusze i inne - wszystko o eleganckim nakryciu głowy


elegant

Rekomendowane odpowiedzi

Do causalu na lato to raczej każdy słomkowy kapelusz, jaki mogę sobie wyobrazić, jest OK. Niektóre są ładniejsze od innych, bądź bardziej niż inne pasują nosicielowi, ale żeby jakiś nie pasował do stroju casualowego na lato - to chyba nie. Nawet najbardziej formalny kanotier da się nosić bez krawata :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, czyli nie ma co celować w witleathery?

Ja juz nie celuje. Fatalna obsługa i w przypadku letnich kapeluszy, nie zawaham sie powiedzieć, bardzo kiepska jakość. Zimowych nie znam. Zdążyłem sie uprzedzić zanim nadeszła jesień.

...a naprawdę trzeba sie wysilić, zeby mnie zmotywować do pisania tak jednoznacznie negatywnych recenzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to też jest kapelusz słomkowy i mimo popularności w pewnych miejscach świata, raczej bym nie polecił. ;)

 

 

 

Cóż, brakuje mi wyobraźni najwyraźniej :).

 

Ja co do Witleathera nie jestem jednoznacznie negatywny. Kapelusze zimowe są na pewno gorsze niż te z Polkapu, te letnie pozostają moim zdaniem rozsądną opcją na polskim rynku. Chociaż teraz, gdy Poszetka ma panamy z Polkapu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też cierpliwie odwiedzać Tk-je i liczyć na łut szczęścia (i/lub uprzejmość innego forumowicza - jeszcze raz wielkie dzięki @Dziaku :-)  ) 

attachicon.gifIMG_4172.JPGattachicon.gifIMG_4178.JPG

Ale super cena. Jakość z tego co widzę całkiem, całkiem. Gdyby ktoś widział w rozmiarze 58 proszę o kontakt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarła Panama z Poszetki :) Jestem bardzo zadowolony bo leży idealnie.

 

Mam tylko problem bo rondo jest w jednym miejscu lekko nadgięte w dół - zastanawiam się jak to wyprostować? Podgrzać żelazkiem, parą  czy zwilżyć zraszaczem, a potem w grubą książkę? Na plastykę „na zimno” nie reaguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko problem bo rondo jest w jednym miejscu lekko nadgięte w dół - zastanawiam się jak to wyprostować? Podgrzać żelazkiem, parą  czy zwilżyć zraszaczem, a potem w grubą książkę? Na plastykę „na zimno” nie reaguje.

 

Parą. Jak skończysz, zapodaj zdjęcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, taki mam dylemat. Mam kapelusz, były porkpie, obecnie stingy brim teardrop w kolorze whisky. Ma on taśmę w bardzo brzydkim kolorze, mogę go opisać tylko jako wyblakły w słońcu czerwony/brązowy. I tu mój dylemat: jaki kolor tasmy pasowałby bardziej: ciemnogranatowy, ciemnobrązowy, czy może pójść w awangardę i walnąć fioletową. I pytanie numer dwa: czy krawiec będzie w stanie zrobić mi ładną tasiemkę z kokardą i takimi detalami? Bo jedyny kapelusznik w Trójmieście nie prowadzi usług tego typu (nawet nie czyści ani nie odnawia kształtu starych kapeluszy, porażka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam na kolorach, ale na moje oko ten kapelusz jest zielony. Ciemnobrązowa taśma rypsowa by pasowała, wersja awangardowa też. Czasem fajnie wyglądają też upięcia jaśniejsze od kapeluszy, choć to nieortodoksyjne rozwiązanie. Pole do manewru jest spore. Ja przy tak "awangardowym" kształcie (bardzo stingy brim i bardzo niska korona) poszedłbym w rozwiązanie awangardowe.

 

Taśmę do kapelusza można zrobić samemu, gdzieś w Internecie widziałem tutorial. To nie jest taka prawdziwa kokarda, tylko rodzaj atrapy, potem wystarczy tylko na rogach zaczepić nitką. Jeśli masz trochę talentu do takich robótek, nie powinieneś mieć problemu (sam nie robiłem, nie mam talentu, ale tutorial wyglądał naprawdę łatwo).

 

Nie mogę jż znaleźć tego tutoriala, który widziałem (był zdjęciowy i był w zasadzie o tym jak odtworzyć upięcie na kapeluszu Indiany Jonesa), ale jest dużo innych, w tym wideo. Nie wszystkie są dobre na pewno, ale po obejrzeniu kilku załapiesz, o co biega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam na kolorach, ale na moje oko ten kapelusz jest zielony. Ciemnobrązowa taśma rypsowa by pasowała, wersja awangardowa też. Czasem fajnie wyglądają też upięcia jaśniejsze od kapeluszy, choć to nieortodoksyjne rozwiązanie. Pole do manewru jest spore. Ja przy tak "awangardowym" kształcie (bardzo stingy brim i bardzo niska korona) poszedłbym w rozwiązanie awangardowe.

 

Taśmę do kapelusza można zrobić samemu, gdzieś w Internecie widziałem tutorial. To nie jest taka prawdziwa kokarda, tylko rodzaj atrapy, potem wystarczy tylko na rogach zaczepić nitką. Jeśli masz trochę talentu do takich robótek, nie powinieneś mieć problemu (sam nie robiłem, nie mam talentu, ale tutorial wyglądał naprawdę łatwo).

 

Nie mogę jż znaleźć tego tutoriala, który widziałem (był zdjęciowy i był w zasadzie o tym jak odtworzyć upięcie na kapeluszu Indiany Jonesa), ale jest dużo innych, w tym wideo. Nie wszystkie są dobre na pewno, ale po obejrzeniu kilku załapiesz, o co biega.

Kapelusz nie jest zielony, jak mówiłem jest to kolor whiskey. To jest dokładnie ten model http://www.jjhatcenter.com/products/the-brooklyn-pork-pie?variant=848858273Co do własnej roboty, to tak zrobię tylko w ostateczności, jeśli krawiec tego nie wykona, dzięki za wspomnienie czego szukać, fraza Indiana Jones zawęzi wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baskijski kiedyś próbowałem (bodajże od Sterkowskiego), ale to dość trudne nakrycie głowy :)

W zasadzie dobrze to wyglądało jedynie w połączeniu z Tweedem, grubym szalem, dżinsowymi spodniami i skórą - z trzewikami i rękawiczkami. Ale generalnie strasznie postarza, a czasami wygląda wręcz komicznie. Raczej nie widzę tego w lekkich zestawach.

W każdym razie beret przegrał znacznie z kaszkietem który wygląda o niebo lepiej i jest zdecydowanie bardziej uniwersalny.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.