Skocz do zawartości

Kapelusze i inne - wszystko o eleganckim nakryciu głowy


elegant

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób przechowujecie panamy podczas podróży samolotowych? Zwinięte czy przy zachowanej formie? Pytanie oczywiście nie dotyczy pasażerów prywatnych jet'ów ;-) .

 

W sumie chętnie bym znowuż nabył (poprzednia dokonała żywota), ale w zasadzie zastosowanie widzę głównie urlopowe (nieszczególnie panama pasuje do okoliczności roboczych, tak ubrania, jak i otoczenia betonu), względnie po godzinach i w weekend, jak ktoś mieszka za miastem. Samochodem czy choćby pociągiem łatwiej przewieźć - większa przestrzeń bagażowa. W samolocie bagaż albo w luku na ścisk, albo pod siedzeniem, i jedyne wolne miejsce pozostaje chyba na kolanach, o ile nie jest zajęte przez wysoce nieletniego beneficjenta programu 500+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma odesłała nowy kapelusz, tym razem bez reklamowanych skaz. 

 

attachicon.gif20160502_111017.jpg

 

Tak samo jak w oryginalne, od spodu w tym samym miejscu, w okolicach wstążki są brązowe przebarwienia. Ciekawi mnie z czego wynikają te przebarwienia, bo są dokładnie w tym samym miejscu co wcześniej.

Widać też chyba w jaki sposób rondo panamy zostało skrócone - materiał został na rogach wywinięty. 

 

attachicon.gif20160502_111030.jpg

 

Plus zbliżenie na wstążkę, logo pójdzie do usunięcia jak już będę pewny, że nie ma innych skaz

 

attachicon.gif20160502_111047.jpg

 

Od jakościowej oceny póki co się powstrzymam, bo to w sumie moja pierwsza panama (i w gruncie rzeczy kapelusz), więc na tej płaszczyźnie jeszcze jestem n00bem. 

Na wszelki wypadek wziąłem rozmiar 60 zamiast 59 - i  w przypadku panamy to chyba lepsze wyjście, bo całość trzyma się na czubku, a nie ściska głowę - zostało mi kiedyś doradzone, że panama powinna miec lekkie luzy, jako kapelusz z przeznaczeniem na upały. 

 

Sam kontakt ze sklepem w przypadku reklamacji był znacząco gorszy - osoba kontaktowa widać, że nie tryskała entuzjazmem, jak przy zakupie, zostałem nawet poproszony, by kapelusz odesłać, a uwagi załączyć na kartce w przesyłce. Moim zdaniem dziwne, ale pewnie komunikacja między poszczególnymi działami może u nich kuleć. O efekcie reklamacji tak naprawdę dowiedziałem się dopiero z SMS'a pocztexu, że przesyłka została wysłana. W pudełku ani mailowo zero przeprosin za zaistniała sytuację. 

Właściciele muszą się jeszcze sporo nauczyć od zagranicznych i młodszych kolegów z Polski, jak się prowadzi firmę nastawioną na sprzedaż klientowi.

 

To przebarwienie to jest źle odbity stempel oznaczający źródło surowca. Tak jest też w panamach, które zamówiliśmy w Polkapie. Poniżej zdjęcie z zewnątrz.

13183429_505882826262027_1638676289_n.jp

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doedukuje mnie ktoś odnośnie meloników? Jak i z czym nosić te kapelusze, jak dobrać wysokość i przede wszystkim gdzie i jaki kupić...

 

Meloniki nosimy zawsze na przestrzeni otwartej (niezależnie czy mamy na sobie okrycie wierzchnie). Do Albertów nieobowiązkowo, ale pierwotnie jedynie do tego stroju był przeznaczony. Melonik również podnosi lekko formalność naszego Alberta, więc można to wykorzystać z wyczuciem na dane okazje. Jednak od wielu lat nosi się meloniki do garniturów, a więc ktoś, kto nie trzyma się żelaznych zasad może eksperymentować w ten sposób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meloniki nosimy zawsze na przestrzeni otwartej (niezależnie czy mamy na sobie okrycie wierzchnie). Do Albertów nieobowiązkowo, ale pierwotnie jedynie do tego stroju był przeznaczony. Melonik również podnosi lekko formalność naszego Alberta, więc można to wykorzystać z wyczuciem na dane okazje. Jednak od wielu lat nosi się meloniki do garniturów, a więc ktoś, kto nie trzyma się żelaznych zasad może eksperymentować w ten sposób. 

Czy melonik MUSI być czarny, czy może być innego koloru i czy nadaje się do bardziej casualowego stroju (to jest mój główny dylemat, a mam na myśli zdecydowanie niskie meloniki z płaskim rondem, niż takie jak ma na przykład Long Story Short)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy melonik MUSI być czarny, czy może być innego koloru i czy nadaje się do bardziej casualowego stroju (to jest mój główny dylemat, a mam na myśli zdecydowanie niskie meloniki z płaskim rondem, niż takie jak ma na przykład Long Story Short)

Może być również innego koloru, najczęściej występują kolory: czarny, szary i ciemno granatowy. Melonik to ścięty cylinder, czyli do ubrań typu smart casual, lub tym bardziej casualowych się nie sprawdzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy melonik MUSI być czarny, czy może być innego koloru i czy nadaje się do bardziej casualowego stroju (to jest mój główny dylemat, a mam na myśli zdecydowanie niskie meloniki z płaskim rondem, niż takie jak ma na przykład Long Story Short)

 

Możesz wkleić przykład melonika z płaskim rondem? Nie mogę sobie tego wyobrazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Tylko na szczycie korony. 

 

Spróbuj gumką do zmazywania. Jeśli to nie pomoże - woda z mydłem + delikatna ściereczka.

 

Doedukuje mnie ktoś odnośnie meloników? Jak i z czym nosić te kapelusze, jak dobrać wysokość i przede wszystkim gdzie i jaki kupić...

 

Ze względu na charakterystykę meloników, kapelusze te należy kupować osobiście - oprócz obwodu głowy, liczy się też kształt. W tym celu najlepiej wybrać się do Londynu - lot na jeden dzień w obie strony może wyjść taniej niż przesyłka :)

 

Czy melonik MUSI być czarny, czy może być innego koloru i czy nadaje się do bardziej casualowego stroju (to jest mój główny dylemat, a mam na myśli zdecydowanie niskie meloniki z płaskim rondem, niż takie jak ma na przykład Long Story Short)

 

Jeśli chodzi o wysokość korony, to tak naprawdę nie ma tu w czym wybierać, bo u wszystkich producentów wymiar ten waha się między 10 a 11 cm. Noszenie melonika do garnituru to norma, a nie żadna awangarda, tak samo jak do stylizacji casualowych - w końcu na początku melonik był utożsamiany z klasą robotniczą. Myślę, że w tej kwestii należy polegać na indywidalnym wyczuciu: czarny melonik - stylizacje biznesowe, brązowy/zielony - tweedowe marynarki, flanele - casual. 

 

 

Melonik to ścięty cylinder, czyli do ubrań typu smart casual, lub tym bardziej casualowych się nie sprawdzi. 

 

To zbyt daleko idące uproszczenie. Melonik to kapelusz o znacznie ciekawszym rodowodzie i historii. Sądzę, że przy odrobinie wyczucia, można go z powodzeniem wykorzystywać w zestawach o różnym stopniu formalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.