Skocz do zawartości

Jak się ubierają gwiazdy, politycy, celebryci- zdjęcia, opisy


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nie są to może bardzo znane osoby, aczkolwiek ze środowiska biznesowego, więc jakieś obycie powinny mieć. Kuźwa, ja rozumiem, że wujek Janusz na wesele zakłada koszulę na krótki rękaw i krawat do pępka i ciężko mu przetłumaczyć, no ale żeby na spotkanie z rodziną królewską Anglii nie założyć krawata albo przyjść w mokasynkach...

Zrzut_ekranu_2017-07-17_o_22.45.02.png

Źródło: Facebook - Plac Europejski

  • Oceniam pozytywnie 2
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
16 minut temu, JD! napisał:

Zdjęć zza kulis nowej sesji Vistuli... Smoking moro. Czy oni mogą wreszcie zmądrzeć*?


*albo upaść

Skoro jest grupa odbiorców, którzy będą zainteresowani produktem, to dlaczego im go nie sprzedać? Widzę na tym forum ogromne zapędy do krucjaty na rzecz ortodoksyjnie klasycznego ubioru z jednej strony, z drugiej zaś próby jego uwspółcześnienia. Wolę widzieć faceta w smokingu camo, niż w dresach. Choć... nie, nie zawsze wolę. Czasem ten w dresach będzie ciekawszym człowiekiem z barwniejszym życiorysem.

Opublikowano

@Krzysztof G wszyscy wiedzą, że sytuacja ubioru na ulicach Niemiec sięga dna. Twoim komentarzem kopiesz leżącego.

Jednak żyjąc od prawie 30 lat w tym kraju miałem okazję poznać ludzi z nie tak małej warstwy społecznej, która kulturę ubioru z jej zasadami wyniosła z domu, albo z pobytu na brytyjskich uczelniach nie słysząc jednocześnie o jakichś blogach albo forach.

Cieszę się, że pochodzę z kraju społeczeństwa szeroko w tej dziedzinie uświadomionego.

Wkrótce będę po bardzo długim czasie gościł w Warszawie. Bardzo ciekaw jestem wizerunku ulicznego. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Opublikowano

Nie jest tajemnicą, że nacje inne poza obywatelami Zjednoczonego Królestwa, przeważnie są na bakier z elegancja - statystycznie. 

Poznałem Niemców, którzy lubowali się w dopasowanych, ale zabudowanych przeważnie, garniturach w paski. Włochów w garniturach w kolorach, których próżno szukać gdzie indziej. Ale w sumie to statystyczny Anglik z dobrej rodziny, czy to chodził w garniturze w korpo, czy sweterku z krawatem, zawsze jakoś miał ten czar elegancji, że wszystko do siebie pasowało. 

Z takich obserwacji - Polak jak już założy garnitur i wie, że dobrze wygląda - murowany przeprost kręgosłupa :) No i szczerze mi osobiście najbardziej podobał się właśnie styl dobrze ubranych Niemców. Mistrzowie powersuit'a 

Opublikowano

Japończycy i Koreańczycy często i chętnie chodzą w garniturach, zwłaszcza starsi (w sensie: nie emeryci, ale już nie młodzież; powiedzmy - dojrzali na stanowiskach). Jest to podkreślenie statusu i pozycji społecznej. Dla mnie swego czasu szokujący był widok japońskich taksówkarzy w ciemnych garniturach i śnieżnobiałych koszulach - może nie wszyscy, ale zdecydowana większość. Był to bardzo mocny kontrast w stosunku do polskiego taksówkarza, ubranego "wygodnie".

Opublikowano (edytowane)

Może kolegów zainteresuje, że jest niemiecki odpowiednik naszego forum. Ma chyba o wiele mniejsze zainteresowanie i frekwencję, fatalną szatę graficzną i jakość wklejanych zdjęć. Za to zauważyć można wysoką kulturę wypowiedzi i atmosferę bezwzględnego wzajemnego szacunku. Krytyka jest zazwyczaj rzeczowa i bez emocji. Co do poziomu zestawów to jest różnie ale na pewno bardziej konserwatywnie. Wiatr z pitti powiewa trochę słabiej, Gust jest na pewno nieco odmienny od rodzimego, ale też średnia wieku chyba wyższa.  

PS :

Na obraz uliczny w tym kraju takie forum nie ma jednak żadnego wpływu. Coś takiego jak poszetka lub wypastowane buty jest i będzie nadal rzadkością.

 

Edytowane przez Midlife-Crisis
Opublikowano

Jeśli chodzi o ubiór Niemców to będąc na urlopie w tym roku w Polsce a konkretnie w Międzyzdrojach zauważyłem dość istotną różnicę w ubiorze statystycznego obywatela Polski i Niemiec. Polak to typowy dres: adidasy, białe skarpetki, spodenki jeansowe i t-shirt z wielkim napisem Hilfiger lub polo z RL. Niemiec próbuje ubierać się elegancko, sandały, białe spodnie na kant w których nogawki ocierają się o chodnik, koszula z krótkim rękawem to widok powszechny. No i tu pytanie który widok wolicie oglądać na ulicach? 

Opublikowano
1 godzinę temu, Midlife-Crisis napisał:

Może kolegów zainteresuje, że jest niemiecki odpowiednik naszego forum. Ma chyba o wiele mniejsze zainteresowanie i frekwencję, fatalną szatę graficzną i jakość wklejanych zdjęć. Za to zauważyć można wysoką kulturę wypowiedzi i atmosferę bezwzględnego wzajemnego szacunku. Krytyka jest zazwyczaj rzeczowa i bez emocji. Co do poziomu zestawów to jest różnie ale na pewno bardziej konserwatywnie. Wiatr z pitti powiewa trochę słabiej, Gust jest na pewno nieco odmienny od rodzimego, ale też średnia wieku chyba wyższa.  

PS :

Na obraz uliczny w tym kraju takie forum nie ma jednak żadnego wpływu. Coś takiego jak poszetka lub wypastowane buty jest i będzie nadal rzadkością.

 

Podaj adres tego forum.

Opublikowano

@wiarus Na żądanie dowód moich późnych wywodów:

Forum jest przy blogu 

https://www.stilmagazin.de 

z częściowo ciekawymi artykułami jak np. wywiad z butotwórcą Ryota Hayafuji napisany nota bene przez Jakuba Krulikowskiego, który udzielał się też kiedyś na naszym forum. 

Samo forum znajdziesz w jego menu. 

Wglądu do zdjęć uświadczyć można jedynie po rejestracji. 

 

 

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.