Piotrek00 Opublikowano 17 Lipca 2017 Zgłoś Opublikowano 17 Lipca 2017 Nie są to może bardzo znane osoby, aczkolwiek ze środowiska biznesowego, więc jakieś obycie powinny mieć. Kuźwa, ja rozumiem, że wujek Janusz na wesele zakłada koszulę na krótki rękaw i krawat do pępka i ciężko mu przetłumaczyć, no ale żeby na spotkanie z rodziną królewską Anglii nie założyć krawata albo przyjść w mokasynkach... Źródło: Facebook - Plac Europejski 2 Cytuj
abnegat Opublikowano 19 Lipca 2017 Zgłoś Opublikowano 19 Lipca 2017 Marcin Gortat na spotkaniu z rodziną królewską, jak oceniacie? Poza długością nogawek garnitur bardzo ładny, pytanie czy dostatecznie formalny? Cytuj
artisan Opublikowano 19 Lipca 2017 Zgłoś Opublikowano 19 Lipca 2017 Zabawne, taki wysoki facet a spodnie i tak okazały się zbyt długie ? 2 1 Cytuj
Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Midlife-Crisis Opublikowano 19 Lipca 2017 Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Zgłoś Opublikowano 19 Lipca 2017 12 godzin temu, abnegat napisał: Marcin Gortat na spotkaniu z rodziną królewską, jak oceniacie? Poza długością nogawek garnitur bardzo ładny, pytanie czy dostatecznie formalny? Ja tam patrzę tylko na lewo. 11 Cytuj
artisan Opublikowano 19 Lipca 2017 Zgłoś Opublikowano 19 Lipca 2017 Faktycznie, Pani wygląda zjawiskowo? Cytuj
JD! Opublikowano 3 Sierpnia 2017 Zgłoś Opublikowano 3 Sierpnia 2017 Zdjęć zza kulis nowej sesji Vistuli... Smoking moro. Czy oni mogą wreszcie zmądrzeć*? *albo upaść Cytuj
mosze Opublikowano 3 Sierpnia 2017 Zgłoś Opublikowano 3 Sierpnia 2017 Przypomina mi się teledysk Depeszów do "It's No Good": Cytuj
gumol76 Opublikowano 3 Sierpnia 2017 Zgłoś Opublikowano 3 Sierpnia 2017 16 minut temu, JD! napisał: Zdjęć zza kulis nowej sesji Vistuli... Smoking moro. Czy oni mogą wreszcie zmądrzeć*? *albo upaść Skoro jest grupa odbiorców, którzy będą zainteresowani produktem, to dlaczego im go nie sprzedać? Widzę na tym forum ogromne zapędy do krucjaty na rzecz ortodoksyjnie klasycznego ubioru z jednej strony, z drugiej zaś próby jego uwspółcześnienia. Wolę widzieć faceta w smokingu camo, niż w dresach. Choć... nie, nie zawsze wolę. Czasem ten w dresach będzie ciekawszym człowiekiem z barwniejszym życiorysem. Cytuj
rumcajs43 Opublikowano 3 Sierpnia 2017 Zgłoś Opublikowano 3 Sierpnia 2017 Grupa odbiorców z Niemiec może w to pójść. Kamuflaż ewidentnie Niemiecki 1 Cytuj
Midlife-Crisis Opublikowano 3 Sierpnia 2017 Zgłoś Opublikowano 3 Sierpnia 2017 Tak z pewnością, ja zamówię jako pierwszy, a potem na pewno paru moich kolegów. Cytuj
Piotrwawa Opublikowano 8 Sierpnia 2017 Zgłoś Opublikowano 8 Sierpnia 2017 23 godziny temu, Marcin_L napisał: Dla mnie świetne:). Bezdomni, po 27 latach zalegalizowali związek w USC. 1 Cytuj
Midlife-Crisis Opublikowano 8 Sierpnia 2017 Zgłoś Opublikowano 8 Sierpnia 2017 22 godziny temu, Krzysztof G napisał: No i ? Tak wyglądają obywatele Niemiec, poznasz z daleka ? Cytuj
Midlife-Crisis Opublikowano 9 Sierpnia 2017 Zgłoś Opublikowano 9 Sierpnia 2017 @Krzysztof G wszyscy wiedzą, że sytuacja ubioru na ulicach Niemiec sięga dna. Twoim komentarzem kopiesz leżącego. Jednak żyjąc od prawie 30 lat w tym kraju miałem okazję poznać ludzi z nie tak małej warstwy społecznej, która kulturę ubioru z jej zasadami wyniosła z domu, albo z pobytu na brytyjskich uczelniach nie słysząc jednocześnie o jakichś blogach albo forach. Cieszę się, że pochodzę z kraju społeczeństwa szeroko w tej dziedzinie uświadomionego. Wkrótce będę po bardzo długim czasie gościł w Warszawie. Bardzo ciekaw jestem wizerunku ulicznego. 2 Cytuj
BrotherM Opublikowano 9 Sierpnia 2017 Zgłoś Opublikowano 9 Sierpnia 2017 @JD! @gumol76 Tak właściwie, bo niby skoro jest grupa odbiorców chętna kupić garnitur albo smoking moro (czekam na surdut moro ), to gdzie oni są? Widział ktoś kogoś w Polsce w tego typu stylizacji? Bo poza blogerami modowymi, ja nie uświadczyłem. Cytuj
Pan Janusz Opublikowano 9 Sierpnia 2017 Zgłoś Opublikowano 9 Sierpnia 2017 Nie jest tajemnicą, że nacje inne poza obywatelami Zjednoczonego Królestwa, przeważnie są na bakier z elegancja - statystycznie. Poznałem Niemców, którzy lubowali się w dopasowanych, ale zabudowanych przeważnie, garniturach w paski. Włochów w garniturach w kolorach, których próżno szukać gdzie indziej. Ale w sumie to statystyczny Anglik z dobrej rodziny, czy to chodził w garniturze w korpo, czy sweterku z krawatem, zawsze jakoś miał ten czar elegancji, że wszystko do siebie pasowało. Z takich obserwacji - Polak jak już założy garnitur i wie, że dobrze wygląda - murowany przeprost kręgosłupa No i szczerze mi osobiście najbardziej podobał się właśnie styl dobrze ubranych Niemców. Mistrzowie powersuit'a Cytuj
mosze Opublikowano 9 Sierpnia 2017 Zgłoś Opublikowano 9 Sierpnia 2017 Japończycy i Koreańczycy często i chętnie chodzą w garniturach, zwłaszcza starsi (w sensie: nie emeryci, ale już nie młodzież; powiedzmy - dojrzali na stanowiskach). Jest to podkreślenie statusu i pozycji społecznej. Dla mnie swego czasu szokujący był widok japońskich taksówkarzy w ciemnych garniturach i śnieżnobiałych koszulach - może nie wszyscy, ale zdecydowana większość. Był to bardzo mocny kontrast w stosunku do polskiego taksówkarza, ubranego "wygodnie". Cytuj
Midlife-Crisis Opublikowano 9 Sierpnia 2017 Zgłoś Opublikowano 9 Sierpnia 2017 (edytowane) Może kolegów zainteresuje, że jest niemiecki odpowiednik naszego forum. Ma chyba o wiele mniejsze zainteresowanie i frekwencję, fatalną szatę graficzną i jakość wklejanych zdjęć. Za to zauważyć można wysoką kulturę wypowiedzi i atmosferę bezwzględnego wzajemnego szacunku. Krytyka jest zazwyczaj rzeczowa i bez emocji. Co do poziomu zestawów to jest różnie ale na pewno bardziej konserwatywnie. Wiatr z pitti powiewa trochę słabiej, Gust jest na pewno nieco odmienny od rodzimego, ale też średnia wieku chyba wyższa. PS : Na obraz uliczny w tym kraju takie forum nie ma jednak żadnego wpływu. Coś takiego jak poszetka lub wypastowane buty jest i będzie nadal rzadkością. Edytowane 9 Sierpnia 2017 przez Midlife-Crisis Cytuj
grzechu26 Opublikowano 9 Sierpnia 2017 Zgłoś Opublikowano 9 Sierpnia 2017 Jeśli chodzi o ubiór Niemców to będąc na urlopie w tym roku w Polsce a konkretnie w Międzyzdrojach zauważyłem dość istotną różnicę w ubiorze statystycznego obywatela Polski i Niemiec. Polak to typowy dres: adidasy, białe skarpetki, spodenki jeansowe i t-shirt z wielkim napisem Hilfiger lub polo z RL. Niemiec próbuje ubierać się elegancko, sandały, białe spodnie na kant w których nogawki ocierają się o chodnik, koszula z krótkim rękawem to widok powszechny. No i tu pytanie który widok wolicie oglądać na ulicach? Cytuj
rumcajs43 Opublikowano 9 Sierpnia 2017 Zgłoś Opublikowano 9 Sierpnia 2017 W Dźwirzynie obserwacje miałem odmienne Niemcy w dziadowskich klapkach adidasa, Polacy również (wiek 30 - 40 lat). Chyba, że klimaty bardziej geriatryczne, wtedy spodnie w kant. Cytuj
Midlife-Crisis Opublikowano 9 Sierpnia 2017 Zgłoś Opublikowano 9 Sierpnia 2017 Z tego wniosek, że w Międzyzdrojach sort Niemców lepszy niż w Dźwirzynie. ? Przypuszczam, że w ubu przypadkach są z tych nowocześniejszych landów. Cytuj
rumcajs43 Opublikowano 9 Sierpnia 2017 Zgłoś Opublikowano 9 Sierpnia 2017 Numery rejestracyjne były nawet ze Szwajcarii Nie potwierdzam, nie zaprzeczam - wniosek być może prawdziwy Cytuj
wiarus Opublikowano 9 Sierpnia 2017 Zgłoś Opublikowano 9 Sierpnia 2017 1 godzinę temu, Midlife-Crisis napisał: Może kolegów zainteresuje, że jest niemiecki odpowiednik naszego forum. Ma chyba o wiele mniejsze zainteresowanie i frekwencję, fatalną szatę graficzną i jakość wklejanych zdjęć. Za to zauważyć można wysoką kulturę wypowiedzi i atmosferę bezwzględnego wzajemnego szacunku. Krytyka jest zazwyczaj rzeczowa i bez emocji. Co do poziomu zestawów to jest różnie ale na pewno bardziej konserwatywnie. Wiatr z pitti powiewa trochę słabiej, Gust jest na pewno nieco odmienny od rodzimego, ale też średnia wieku chyba wyższa. PS : Na obraz uliczny w tym kraju takie forum nie ma jednak żadnego wpływu. Coś takiego jak poszetka lub wypastowane buty jest i będzie nadal rzadkością. Podaj adres tego forum. Cytuj
Midlife-Crisis Opublikowano 9 Sierpnia 2017 Zgłoś Opublikowano 9 Sierpnia 2017 @wiarus Na żądanie dowód moich późnych wywodów: Forum jest przy blogu https://www.stilmagazin.de z częściowo ciekawymi artykułami jak np. wywiad z butotwórcą Ryota Hayafuji napisany nota bene przez Jakuba Krulikowskiego, który udzielał się też kiedyś na naszym forum. Samo forum znajdziesz w jego menu. Wglądu do zdjęć uświadczyć można jedynie po rejestracji. Cytuj
mosze Opublikowano 10 Sierpnia 2017 Zgłoś Opublikowano 10 Sierpnia 2017 13 godzin temu, Midlife-Crisis napisał: @wiarus Na żądanie dowód moich późnych wywodów: Forum jest przy blogu https://www.stilmagazin.de Czy mają coś w stylu CMDNS, a jeśli tak - możesz podać link? Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.