Skocz do zawartości

Wszystko do butonierki


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

(...)Natomiast emaliowane odznaki raczej wyglądają odpustowo :D

(...)

Jeżeli masz na myśli tą konkretną metalową odznakę, którą pokazuje Mr Vintage, to zwróć proszę uwagę, że jest na niej dewiza jednego z najstarszych orderów świata i najważniejszego orderu Zjednoczonego Królestwa - Orderu Podwiązki http://pl.wikipedia.org/wiki/Order_Podwi%C4%85zki.

Inna sprawa, że ta odznaka (która, o ile wiem, nie jest oficjalną miniaturką orderu) jest noszona w dosyć nonszalancki sposób (krzyż św. Jerzego powinien być właściwie zorientowany).

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej fantazji stylistycznej przekladajacej sie na inne dziedziny ludzkich aktywnosci, to w jakims sensie prawda, gdyz wszystko - i gotowanie i seks - zalezne jest od myslenia, o ile ma byc czynione z klasa. Innymi slowy: chodzi tutaj nie tyle o bezrefleksyjna fantazje, co o sztuke tworzenia kombinacji.

Ktos stwierdzil (a byla to kobieta), ze wiejskie dziewczyny przezywaly noc swego zycia, gdy udalo im sie (ow jeden raz) znalezc w lozku z wlascicielem okolicznych wiosek; poniewaz ten jedyny raz w ich zyciu byly tam traktowane jak czlowiek a nie jako obiekt zaspokojenia zadzy czy tez wyladowania frustracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nereusz

(...)Natomiast emaliowane odznaki raczej wyglądają odpustowo :D

(...)

Jeżeli masz na myśli tą konkretną metalową odznakę, którą pokazuje Mr Vintage, to zwróć proszę uwagę, że jest na niej dewiza jednego z najstarszych orderów świata i najważniejszego orderu Zjednoczonego Królestwa - Orderu Podwiązki http://pl.wikipedia.org/wiki/Order_Podwi%C4%85zki.

Inna sprawa, że ta odznaka (która, o ile wiem, nie jest oficjalną miniaturką orderu) jest noszona w dosyć nonszalancki sposób (krzyż św. Jerzego powinien być właściwie zorientowany).

Pozdr,

wojvv

Przyznam, że nie byłem świadomy powagi tej odznaki, ale chodziło mi nie o symbolikę, tylko ogólnie o tego typu ozdoby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej fantazji stylistycznej przekladajacej sie na inne dziedziny ludzkich aktywnosci, to w jakims sensie prawda, gdyz wszystko - i gotowanie i seks - zalezne jest od myslenia, o ile ma byc czynione z klasa. Innymi slowy: chodzi tutaj nie tyle o bezrefleksyjna fantazje, co o sztuke tworzenia kombinacji.

Ktos stwierdzil (a byla to kobieta), ze wiejskie dziewczyny przezywaly noc swego zycia, gdy udalo im sie (ow jeden raz) znalezc w lozku z wlascicielem okolicznych wiosek; poniewaz ten jedyny raz w ich zyciu byly tam traktowane jak czlowiek a nie jako obiekt zaspokojenia zadzy czy tez wyladowania frustracji.

CO!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wańkowicz w "Szczenięcych Latach" także napomykał o podobnych, tradycyjnych praktykach

Żałując zresztą trochę po latach, że z oburzeniem odmawiać wypadało... :)

pzdr

montalbano

na starość też będę twierdził, że wypadało odmawiać, żeby wnuków nie gorszyć, to że odmawiał z oburzeniem to jest ad usum delphini :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też zauważyłem znaczek z orderem podwiązki, bardzo sam w sobie ciekawy, i jakbyś miał jeden na zbyciu, to chętnie nabędę drogą kupna, choć wolałbym nosić oryginalny order ale chyba nie mam szans :(, nawet na Legion d`honneur nie mam.

Do butonierki zawsze mozna sobie wsadzic podwiazke :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też zauważyłem znaczek z orderem podwiązki, bardzo sam w sobie ciekawy, i jakbyś miał jeden na zbyciu, to chętnie nabędę drogą kupna, choć wolałbym nosić oryginalny order ale chyba nie mam szans :(, nawet na Legion d`honneur nie mam.

Do butonierki zawsze mozna sobie wsadzic podwiazke :D

w Moulin Rouge na pewno, zwłaszcza jak mi ja tancerka włoży osobiscie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nosiłem kwiaty w butonierce, jeśli chodzi o kobiety, to prawda, że się sprawdza. Pod koniec lata i na początku jesieni bardzo ładnie wyglądają astry. Najlepsze są goździki, bardzo ciekawie wyglądają te mini. Róże lubiłem tylko bardzo rozwinięte, i raczej w innych kolorach niż białe lub czerwone. Te zbyt ślubnie wyglądają. Jak dla mnie.

Nie polecam też noszenia w mrozy i jeśli chodzimy w płaszczu przez większość dnia, brudzi płaszcz i garnitur, a kwiat wygląda jak nieciekawie.

Po wewnętrznej stronie butonierki trzeba zrobić sobie pętelkę na łodyżkę, wtedy kwiat trzyma się sztywno.

PS. Jeśli nie znamy się na kwiatach, jak ja, dobrze jest jeden kwiat poświęcić rozetrzeć i sprawdzić na kawałku materiału czy trwale jego soki nie niszczą ubrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czy do szarej tweedowej marynarki w jodełkę pasuje kwiat w butonierce? Obawiam się tu konfliktu pomiędzy elegancją kwiatu a "wiejskością" takiej marynarki, nie znalazłem też żadnego przykładu w sieci na tweed + kwiat.

Moim zdaniem zależy to od kompozycji całości. Jeżeli miałby być to zestaw bardzo casualowy, typu spodnie chinos, koszula bez krawata, a np. z fularem i taka marynarka to kwiatek nie pasuje i ja bym się nie odważył.

Co innego jednak, gdy masz kompletny tweedowy garnitur i odpowiednio klasycznie dobraną resztę. Wtedy znajdzie się miejsce i na kwiatek w butonierce:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wybaczcie pytania ale wolę się jednak upewnić gdyż wykorzystywanie butonierki to duża nowość w moim stylu:

1. Rozumiem, że goździka po prostu wkłada się do butonierki głową kwiata na klapie a reszta spoczywa pod klapą?

2. Co myślicie o goździku nie do garnituru. Np. spodnie a la chinos, koszula, krawat, marynarka, poszetka i kropka nad i - goździk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.