Skocz do zawartości

Koszulki polo - dyskusje i porady


max

Rekomendowane odpowiedzi

@Krzysiek_W

Nie z własnych doświadczeń, ale z wysokiej pozycji mojej "wishlist" na lato:

http://www.sunspel.com/euro/mens-combed-cotton-riviera-polo-shirt-in-navy-mpol1004-buaa.html

Tutaj rekomendacja (nie licząc wyboru jej przez 007 :D), która zachęca mnie do kupna tej polówki: http://macaronitomato.blogspot.com/2009/07/007-polo.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Zajac Poziomka napisał:

Euro aż tak spadło w porównaniu do złotówki? 110 EUR = 150 PLN?

A to już na forum tylko ceną RRP się kierujemy?

Przykład: http://www.ebay.pl/itm/Sunspel-Short-Sleeve-Riviera-Polo-shirt-007-James-Bond-Mr-Porter-RRP-85-M-/201927319295?hash=item2f03ce5eff:g:YTYAAOSwWxNYz8zC

1 godzinę temu, Krzysiek_W napisał:

cena powiedzmy do 150zł/szt

Jakby kolega napisał "maksymalnie" to bym sobie darował komentarz.

Darowałbym sobie również komentarz jakby był np. w temacie "krótkie pytania, krótkie odpowiedzi", albo "gdzie kupić", ale jesteśmy w dziale "Koszulki polo - dyskusje i porady" i ot, dlatego postanowiłem przy okazji poruszenia tematu pokazać model polówki, który akurat chciałbym mieć :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Krzysiek_W said:

Robi się ciepło dość powoli, więc odkopię temat bo może się przyda: 

Szukam polówek, 2-3 guziki, kolnierzyk "normalny", czyli nie jak w koszulach zary, tylko większy. Wiem że są klasyki jak polo, rl, th itd, ale wolałbym gładkie, bez loga  koni (coraz wiekszych niestety),  krokodyli, czerwono-białych prostokacików itd. Jakieś porady www?  cena powiedzmy do 150zł/szt

Krokodyle tez sie robia coraz wieksze ;)

Smedley Adrian by pewnie pasowal rozmiarem kolnierzyka, ale cenowo to bys musial zlotowki na funty zmienic w budzecie :) chyba, ze tak jak pisze Zajac, polowac w outlecie (jak ktos lubi dziwaczne kolory to mozna cos zlapac czasem), bo nawet na ebay'u to minimum 300-350zl. Zreszta ze swojego doswiadczenia dodam, ze sa to dosc mocno delikatne polowki i wola roboczego na lata to bym sie raczej nie spodziewal.

Sunspel ma bardzo dziwnie krojone rekawy w okolicy pach, albo ja mam jakies dziwne rece / pachy :) Jakiegos szalu w tej Rivier'ze nie widzialem, a sam material w dotyku jest dosc dziwacznie syntetyczny, jak podszycie ze sportowych szortow :D

Szukasz polowek knitted, czy klasycznych z "blaszanej" mocno zbitej bawelny jak Lacoste?

T.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie już 3 sezon służą polówki H i M z linii basic. Tkanina trochę zbita ale za to miła w dotyku, zero nadruków. Z 4 sztuk tylko jedna jakoś dziwnie odleciała rozmiarowo po 10 czy 20 praniu. Reszta trzyma rozmiar. Niestety nie ma już ich chyba w ofercie.....Pojawiły się za to jakieś z dodatkiem jedwabiu....

To tak jak by ktoś szukał tańszych niż 300zł za t-shirta z guzikami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 23.05.2017 at 10:10 PM, Krzysiek_W said:

Robi się ciepło dość powoli, więc odkopię temat bo może się przyda: 

Szukam polówek, 2-3 guziki, kolnierzyk "normalny", czyli nie jak w koszulach zary, tylko większy. Wiem że są klasyki jak polo, rl, th itd, ale wolałbym gładkie, bez loga  koni (coraz wiekszych niestety),  krokodyli, czerwono-białych prostokacików itd. Jakieś porady www?  cena powiedzmy do 150zł/szt

Właśnie nie do końca rozumiem problem z Rl czy Lacoste, jeśli chodzi o te znaczki. Nie zwiększają ich we wszystkich liniach, a to że masy lubią się afiszować wydanymi pieniędzmi, to inna sprawa.
Też teraz będę kupował i pewnie zdecyduje się na Freda Perry'ego. Niestety mają logo, aczkolwiek nie nachalne. Kompletnie pozbawione polówki można pewnie znaleźć we wszystkich markach pokroju vistuli  E.g. http://vistula.pl/product/show/6791

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, matbla napisał:


Też teraz będę kupował i pewnie zdecyduje się na Freda Perry'ego. Niestety mają logo, aczkolwiek nie nachalne. 

Jednocześnie kojarzące się z subkulturami, tak jak np. marka Londsdale czy Merc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Hargin said:

Jednocześnie kojarzące się z subkulturami, tak jak np. marka Londsdale czy Merc.

To prawda. Pomimo tego, że wiele postaw związanych z subkultura casuals jest cokolwiek odrażająca (moja fascynacja została skutecznie utemperowana przez Football Factory), to inne, jak najbardziej interesujące. Sama stylistyka casuals, do mnie przemawia, chociaż z elegancją ma (z założenia) mało wspólnego.  Wydaje mi się, że nawet bardziej reprezentatywną marką jest tutaj Stone Island, która ma ceny tak wygórowane, że kupowanie ich produktów zdaje sie być lekko absurdalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Bardzo fajne zimowe Polo od Simona Jamesa Cathcarta. Cena dość wysoka (75 GBP), ale jakość i styl na najwyższym poziomie, plus 10 proc. bonifikata.

http://www.simonjamescathcart.com/?category=Long+Sleeve+Polo+Shirts

UWAGA: Więcej informacji w Tablicy Ogłoszeń, według uznania moderatorów można ten wpis usunąć.

Screen Shot 2017-09-20 at 12.50.15.png

Screen Shot 2017-09-20 at 12.50.01.png

Edytowane przez Nowoanglik
Wstawiłem nowy wpis w Tablicy Ogłoszeń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 1 month later...

Odwieczny problem:

1/ polo gładkie, bez żadnego logo, w klasycznych kolorach;

2/ z ładnym kołnierzem, ładnym to znaczy dużym <--- to jest największa bolączka

3/ NIE z bawełnianej piki

Znalazłem w Bytomiu całkiem przyjemne polo "CATANIA" (https://www.bytom.com.pl/sweter-catania-1), ale wybór kolorów stosunkowo ubogi.

Ideał (cena jak za zboże, a nawet nie wiem jaki skład i z czego guziki):

101434_DARK20GREY20MELANGE_2-500x618.jpg

101434_NAVY_1-800x987.jpg

Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@R50 Luxire zrobi Ci takie polo jak sobie zażyczysz, mają różne materiały do wyboru, nie tylko bawełnianą pikę. Ceny są dosyć wysokie, ale raczej na poziomie Lacoste czy RL, niż Luca Avitabile.  Z RTW - John Smedley, akurat mają trochę przecenionych koszulek polo z sea island cotton po 60-75 funtów więc może Cię to zainteresuje. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z SIC u JS robi sie szmata po kilku praniach, wiec raczej nie polecam, chyba ze dasz rade kupic za £20. Kiedys robili mieszanke merino / cotton i to bylo lepsze, mam jedno takie polo, daje rade lepiej niz SIC ale i tak po okolo godzinie wyglada jak scierka do naczyn.

However, kolnierzyki JS w modelu Adrian ma bardzo ladne, ale czego nie widac na zdjeciach to fakt, ze ciagle rozlaza sie na boki , co wedlug mnie wyglada niechlujnie. Jedyna opcja to zapiac sie pod szyje...

T.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.