Skocz do zawartości

Koszulki polo - dyskusje i porady


max

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.05.2018 o 20:39, omsosnicki napisał:

Panowie. W ofercie Stenstrom pojawiły się koszulki polo z lnu. Czy ktoś kiedyś coś podobnego nosił? Sprawiaja wrażenie zrobionych z cienkiej, delikatnej, miękkiej dzianiny. Zupełnie innej niż koszulowy len.
 

Jezeli jakość materiału będzie podobna do tego z koszul, to warto. Nie zauważyłem ich w ofercie, ale może dlatego, że zazwyczaj oglądam koszule 😜. Dzięki za posta. W przeszłym tygodniu postaram się przetestować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lubo69 napisał:

Ostatnio na forum sporo postów typu „skarpetki nosić czy nie nosić”, a co gorsza odpowiedzi zasłużonych Forumowiczów. Dajmy nowym Kolegom trochę pobawić się życiem, a nie wszystko za rączkę pod linijkę.
Mieści się w portki, to włóż. Gniecie się, nie wkładaj. Pasek ładny chcesz pokazać, to włóż. Metka w tyłek szczypie - nie wkładaj.
Niepojęte, jak ludzkość przetrwała przed erą internetu:)

Głos rozsądku :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro czegoś nie wiem (a na modzie zupełnie się nie znam) to chce się dowiedzieć czegoś od osób które się znają, czyli od was. Chyba po to jest właśnie forum, żeby dyskutować ale też pytac. Czy jest w tym coś złego? Chyba nie. Patrząc na to jak się ubieralem wcześniej, sądzę że nie radzę sobie w tym temacie więc wolę zapytac;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszny napis na bawełnianym T-shircie może być wykonany dowolną czcionką; nie rządzą tym żadne zasady. Traktowanie polówki i chinosów jako zestawu (dość) formalnego, którego doborem powinny rządzić zasady, jest niestety przejawem pogłębiającego się trendu, który zapewne wkrótce doprowadzi do przesunięcia np. smokingu na półkę ze strojami rekonstrukcyjnymi. Kojarzę co najmniej dwóch bardzo znanych blogerów, którzy napisali to samo: „kiedyś kupowałem garnitury, ale uznałem, że na każdą okazję wystarczy mi zestaw koordynowany”. Gratuluję. Właśnie skończyłem oglądać odcinek serialu Hannibal ze sceną w operze - każdy mężczyzna na widowni w czarnym smokingu, białej koszuli i muszce... akcja dzieje się współcześnie...
Kto pyta niby nie błądzi, ale sugeruję wpierw zastosować zdrowy rozsądek, w drugiej kolejności pooglądać zdjęcia, w trzeciej poczytać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkim co napisałeś Lubo69 się zgadzam i masz rację. Problem tylko w tym że dotychczas kierowałem się rozsądkiem i słabo mi to wychodziło, czytac staram się sporo ale czasem trafiam na artykuły które poniekąd się wykluczają. Mianowicie jestem facetem o wzroście 175cm (czyli raczej niski) i typie urody zima - tutaj znajduje informacje takie że powinienem stawiać na kontrast i łączenie kolorów np granatowy z białym lub czarny z białym. Z kolei mój typ sylwetki to gruszka - tutaj znowu sporo inf o tym żeby unikać kontrastów i dzielenia sylwetki. Nie wiem już jak to rozumiec. Może wy coś pomożecie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się tak teoriami. Ubierz się w coś, wstaw zdjęcie w dobrym oświetleniu - tak będzie najłatwiej pomóc. Jak będziesz kombinował, czy jesteś zimowa gruszka czy letnie jabłko, to w ogóle z domu nie wyjdziesz w obawie, że pani w kiosku zauważy, że masz podzieloną sylwetkę;-)

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie szara, granatową, białą polówkę bez żadnych haftów, napisów, pasków itd. zakładaj je do chino, jeansów i ciesz się życiem a nie martw podziałem ciała na odpowiednie proporcje w zależności od koloru ubrania :)

Dość fajne, cienkie są w h&m, sam je noszę. 

Aaa, powiedziałem to! No dobra, też noszę h&m :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebabbb ja długo przekonywałem się do polówek, ale w końcu znalazłem odpowiedni krój i kupiłem dwie: czarną i french navy (jeden z moich ulubionych kolorów) z bawełny pima. Nie przepadam za "meshem". Jeśli chcesz lekko się wyszczuplić to raczej bym nie celował w jaśniejsze kolory, ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zaprezentowanych stylizacjach liczy się tylko dopasowanie, a to jest poprawne. Są to stylizacje skrajnie nieformalne, w moim przekonaniu nadające się tylko na sobotnie przedpołudnie we własnym ogródku. Nawet jeśli kolorystyka zostanie przez fachowego stylistę idealnie dopasowana do typu urody zima, a długość koszulki do sylwetki gruszka, nadal nie będzie można tak się ubrać idąc z wizytą do rodziców dziewczyny, do dziekanatu, do banku czy na osiemnastkę.

Innymi słowy - jest OK:-)

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sebabbb napisał:

Dzieki:) 

Mam inne buty duchach do tego? Na innym forum polecono mi właśnie te i je kupiłem dopiero co hehe

Lubię NB i mam kilka par, ale mnie osobiście czarne buty na białej podeszwie kojarzą się z siłownią. Wolę klasyczne sneakersy w bardziej oldschoolowych kolorach. Popatrz NB 574, Adidas Gazelle, Asics, Converse itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie wrażenie. I dodatkowo NB powodują, że jest tak jakoś za bardzo mainstreamowo. W połączeniu ze zbyt opiętą ( tak to trochę wygląda) jasną koszulką, tworzy to trochę gimnazjalny wygląd. To oczywiście nie jest zarzut. Jest to zestaw dla młodego chłopaka na aktywne gorące popołudnie np. rowerek, siatkówka nad Wisłą i tym podobne klimaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tego zestawu nie ma co zastanawiać się nad szczegółami. Typowo sportowe zestawienie, nie ma nic wspólnego z "klasyczną męską elegancją" w jakiejkolwiek odsłonie.

Może się podobać, może nie, ale z punktu widzenia zasad wyjście w tym zestawie poza boisko / salę gimnastyczną / rower itd nie jest prawidłowe.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.