Skocz do zawartości

Koszulki polo - dyskusje i porady


max

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.07.2020 o 21:02, Wodzu napisał:

To ja też coś dorzucę w temacie koszulek polo, z przetestowanych przeze mnie:

- Massimo Dutti - od 3 sezonów mam 2 sztuki z bawełny pikowanej i trzymają się bardzo dobrze, miałem je na sobie sporo razy i wciąż trzymają kształt (co łatwo ocenić, kiedy się je składa np. do szafy czy walizki)

- Hussars - portugalska marka, która rok temu organizowała zakup t-shirtów i koszulek polo na Kickstarterze (trafiłem na nich przez StyleForum) w różnych pakietach promocyjnych. Wziąłem koszulkę polo w kolorze granatowym z bawełny supima, w tym roku rozpoczęła u mnie 2 sezon użytkowania. Materiał jest bardzo przyjemny w dotyku, łatwo się prasuje i nie gniecie się tak mocno, jak np. polówki z Massimo Dutti. Wykonana bardzo starannie, póki co dobrze trzyma kształt. Jeśli akcja będzie jeszcze reaktywowana, to z chęcią kupiłbym kolejną (na marginesie - szyją w Polsce).

- Yeossal - mój tegoroczny nabytek, jasnoniebieska melanżowa bawełniana pika, bardzo mięsista i łatwo się prasująca. Świetnie wykonana, z bardzo ładnymi guzikami perłowymi przyszytymi trzypunktowo kontrastową nicią na tzw. kurzą łapkę (przyjemny dla oka detal). Przemyślany projekt kołnierzyka one-piece, który ładnie się układa. Do tej pory założyłem ją jakieś 5 razy i trudno ją polecać, ale wiele wskazuje na to, że będzie to porządny ciuch na dłużej.

przyjrzałem się koszulce polo od Hussars i to jest dokładnie to czego szukam. Napisałem do nich kilka dni temu na Instagramie czy planują reedycję ale chyba mają nieaktywny profil. Widział ktoś gdzieś podobne koszulki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2020 o 18:22, Szydlowsky napisał:

Uniqlo dry pique w promocji za 9 ojro miażdzy konkurencje , trochę się kurczy więc warto wziąć to pod uwagę wybierając rozmiar 😁 

@Szydlowsky, a jak wygląda ich rozmiarówka? Jeżeli mam swetry Uniqlo (golfy i kardigany) wełniane i tam mam rozmiar M, to brać M-kę? Jakie jest twoje zdanie? Z góry dzięki za poradę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MarianoItaliano napisał:

@Szydlowsky, a jak wygląda ich rozmiarówka? Jeżeli mam swetry Uniqlo (golfy i kardigany) wełniane i tam mam rozmiar M, to brać M-kę? Jakie jest twoje zdanie? Z góry dzięki za poradę. 

Na stronie masz wymiary produktu , ja ich kardigany nosze w rozmiarze M , w zeszłym roku kupiłem polo w tym samym rozmiarze , jednak po kilku praniach trochę się zbiegło , szczególnie na długość , w tym roku kupiłem 3 szt w rozmiarze L , początkowo wydawały mi się odrobinę za długie i za luźne , ale po praniu  ta sama sytuacja , także zostaje przy L . Materiał i jakość wykonania naprawdę bardzo dobra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że polo o składzie 97% bawełny i 3% elastanu najmniej rozciągają się po praniu i ich faktura jest o wiele gładsza niż tych z samej bawełny. Mogę to odnieść do co najmniej 5 marek, więc kupując przez internet w tym przypadku skład mówi bardzo dużo. W sprawie polo Loro Piany pamiętam, że krój regular był szerszy w biodrach niż w klatce piersiowej. Dziwnie się układała. Połączono bawełnę z kaszmirem. O ile pamiętam kaszmiru było 5 lub 7%. Rozwiązanie sprawdza się dobrze w cieplejszych koszulach z długim rekawem, ale w polo było zbyt gorąco. Rozczarowałem się co do polo Loro Piany, podobnie jak do ich butów, w tkaninach są bardzo dobrzy i przy nich zostanę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepsza do tej pory koszulka polo jest od Ralph Lauren z materiału Pima Soft Touch. Na Zalando widzę po 99€, więc dość drogo, a w TJ Maxx w Stanach czasem schodziły poniżej 50$.

Druga moja ulubiona to polo od John Smedley z kołnierzem Skipper Collar. Kupiłem XL (54) w fasonie slim i po dwóch praniach bardzo ładnie się dopasowała.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dodam tu, bo bardziej pasuje niż do tematu o bieliźnie bazowej.

Jakie macie opinie o t-shirtach, gdzie jest 95% bambusa i 5% elastanu? Nie łapią zapachów i nie gniotą się jak 100% bawełniane? Ostatnio stały się popularne.

O tej jakiś czas temu czytałem opinie, że dopasowuje się, nie gniecie jak elastan, poliamid, a oddycha lepiej od bawełny, Jest z jedwabiu i wydaje się, że z dodatkiem elastanu, ale nie podają, dość droga, ale chyba jedyne rozwiązanie by t-shirt wyglądał elegancko i by nosić jak Don Johnson :).

https://uomosf.com/crew-tshirts/gran-sasso-white-silk-polo

 

Może jakiś odpowiednik na europejskim rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Posiada ktoś z Was polówkę od Sunspel "Men's Cotton Piqué Polo Shirt"

https://www.sunspel.com/euro/mens-cotton-pique-polo-shirt-navy-mpol1028.html

Zastanawiam się jak wygląda jakość i rozmiarówka w rzeczywistości. Dawno temu mierzyłem ich rzeczy i były wąskie i długie. Z drugiej strony myślę nad zamówieniem polówek od Uniqlo i nie wiem czy jest sens płacić kilka razy tyle za Sunspel jeżeli ich jakość jest porównywalna do tej z Uniqlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
33 minuty temu, Nowoanglik napisał:

Jak ich rozmiarowka się kształtuje? Niby są wymiary w cm, ale jak noszę 46 to raczej S jest odpowiednikiem, a XS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ich rozmiarówka jest TTS. Jeśli nosisz 46 to raczej XS, ale na wszelki wypadek, zrób sobie dokładny wymiar piersi. I dawaj trochę luzu, chyba, że lubisz bardzo dopasowane. W tym sense S może być bezpieczniej. Trudno mi radzić, bo ja jestem między L a XL.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

szukam polo, które zagra z mniej formalnymi marynarkami. Gdzie mogę się rozejrzeć? Mam problem ze względu na wzrost (190 cm). Większość jest za krótka, a jak długość odpowiednia to dużo za szeroka. Myślałem o 

https://www2.hm.com/pl_pl/productpage.0936065002.html?utm_source=parcellab&utm_medium=email&utm_content=any&utm_campaign=any&utm_term=any

ale jest tak krótka, że aż dziwna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Temat przysnął, ale nie umarł. Powyższą z hm zamówiłem z większym rozmiarze. Długość dobra, 2 razy szersza ode mnie :) 

Szukam dalej - polo z dzianiny dla osoby we w/w wzroście.

Czy ktoś ma swoje opinie na temat macaroni tomato? Ewentualnie może się podzielić zdjęciami. Na stronie nie widać faktury materiału

https://macaronitomato.com/produkt/granatowe-polo-z-dzianiny/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2021 o 09:53, eduardo napisał:

szukam polo, które zagra z mniej formalnymi marynarkami. Gdzie mogę się rozejrzeć? Mam problem ze względu na wzrost (190 cm). Większość jest za krótka, a jak długość odpowiednia to dużo za szeroka. Myślałem o 

https://www2.hm.com/pl_pl/productpage.0936065002.html?utm_source=parcellab&utm_medium=email&utm_content=any&utm_campaign=any&utm_term=any

ale jest tak krótka, że aż dziwna.

Mierzyłem kiedyś kilka polo z firmy New Zealand Auckland. Bardzo przyzwoite . Było długie i dla szczupłych. Ja mam wzrostu  niewiele mniej od Ciebie i mimo wszystko dla mnie było trochę za długie.

Firma dostępna od czasu do czasu na Zalando Lounge wiec warto przymierzyć. Mam ich 3 koszule casual - bardzo je lubię ze względu na dopasowanie i materiał. Firma ma wadę że czasem lubi przesadzić z wielkością logo - ja po prostu unikam takich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.